Злочинну групу бурштинокопачів покарали "дуже великим" штрафом

Злочинну групу бурштинокопачів покарали
0
778
0
Злочинну групу бурштинокопачів покарали "дуже великим" штрафом

Працівниками прокуратури Рівненської області забезпечено участь у судовому розгляді обвинувального акта щодо 6 обвинувачених, серед яких – працівник правоохоронного органу, які у складі організованої групи видобували бурштин-сирець.

У ході досудового розслідування кримінального провадження підозрювані уклали з прокурором угоди про визнання винуватості у вчиненні кримінальних правопорушень, а саме незаконне видобування у складі організованої групи корисних копалин загальнодержавного значення та прийняття пропозиції організатором здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Доведено, що організатором та виконавцями розроблено та схвалено єдиний злочинний план, пов'язаний із бурштиновим промислом. Учасники групи згідно із розподілом функцій зберігали обладнання для видобутку бурштину, визначали час та місце його видобування. Після реалізації «сонячного» каміння організатор групи планував розподіляти між учасниками угруповання отримані грошові кошти, а також використовувати їх частину на організацію подальшої злочинної діяльності. У схемі незаконних операцій з бурштином працівнику правоохоронного органу, а саме – лісової охорони, була відведена роль інформатора щодо часу та місця, де група могла без перешкод видобувати бурштин-сирець.

Правоохоронці затримали спільників у червні 2017 року під час здійснення ними злочинної діяльності. На місці події вилучено знаряддя, пристосоване для незаконного видобутку бурштину.

03 листопада 2017 Дубровицьким районним судом затверджено угоди про визнання винуватості, укладені між прокурором і підозрюваними, та останнім призначено покарання у межах санкції інкримінованих статей КК України. Так, організатора злочинної групи визнано винним та йому призначено покарання у виді штрафу у розмірі 1150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (19550 грн), співвиконавцям злочину – у розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 грн).

Це офіційна інформація з офіційного сайту прокуратури Рівненської області.

Давайте переведемо ці штрафи у "зелену валюту", адже саме нею розплачуються за сонячне каміння. Отож, організатор має заплатити трішки більше 730$, а співвиконавці - мають скинутись по 255$.

За один кілограм бурштинового каменю скуповувачі платять копачам від 50 до 7 000 доларів США, ціна залежить від велечини каміння. Так, за 1 кілограм каменів вагою до 2 грам скуповувачі платять капачам близько $ 50. Вагою від 2 грам до 5 грам - $ 600. Вагою від 5 грам до 10 грам - $ 1600. А від 50 грам до 100 грам - $ 7000. Про це пише Знай.Юа 

Задача для 2го класу: скільки камінчиків, що "закотились під ліжко", мусять продати бурштинщики, щоб оплатити ці шалені штрафи?

 

0
# Рівненщина # бурштин # Рівненська прокуратура
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
4120
Екзит-пол: кандидати в мери Коваль та Шакирзян набрали по 18% і виходять в другий тур
2
Читати далі
119
Усі виборчі дільниці Рівненщини розпочали роботу без порушень
0
Читати далі
150
Аварія на Київ – Чоп: фура біля Рівного частково перекрила рух
0
Читати далі
748
В автотрощі за участі маршрутки та легковиків біля Рівного загинула людина, ще восьмеро поранені
0
Читати далі
1746
Андрій Карауш прокоментував підпал свого авто (ЕКСЛЮЗИВНО)
2
Читати далі
209
В 2021 році Україна може відмовитися від переходу на літній час: названа умова
0
Читати далі
371
У Рівному біля «Суспільного» пікетували Шакирзяна
0
Читати далі
208
#Подаруй_Світло: Зробимо Рівне кращим!  
0
Читати далі
197
Рівненщина отримала 10 «швидких» для допомоги хворим з Covid-19
0
Читати далі