Журналіст з Рівного розповів про військові перемоги українців

Журналіст з Рівного розповів про військові перемоги українців
0
2243
0
Журналіст з Рівного розповів про військові перемоги українців

Колись один чоловік казав: «В українцю живе два чоловіки – воїн і гречкосій. Керує українцем переважно гречкосій, а воїн міцно  спить. Однак якщо його розбудити, тоді ніякий ворог не здатен  перемогти українця». Підтвердженням цього можуть бути численні військові перемоги, здобуті українськими воїни. Щоправда десятиліття окупації призвели до того, що про ці перемоги свідомо замовчувалось. З метою переконати українців, що вони не здатні перемагати і зовсім не вміють воювати.

Щоправда «забути все» не вийшло. На фоні трьох років війни в Україні все частіше повертаються до своєї історії і пригадують геройських предків. Однак це повернення до витоків відбувається вкрай повільно. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» пише журналіст Віталій Гайдукевич.

«Дивно, перемог в українського війська різних часів вдосталь, а в історії їх забули. Ну як, забули – не звикли згадувати. Не звикли вважати своїми держави, котрі існували на наших землях, але не називалися «Україна». Для француза прийнятно і зрозуміло – від галів і крізь усіх каролінгів і меровінгів, повз герцогів Бургундії і до Бонапарта і впритул до макі і операції іноземного легіону – це все звитяга французької зброї. Схожа ситуація у німців, італійців… А у нас?

Нумо так щоб без гугла, чиї полки були особистим резервом Ягайла під Танненбергом? Тим самим резервом котрий завдав вирішального переможного удару? А хто з моря філігранно штурмував Кафу (це просто тріумф морських десантних операцій!)? А хто мало не спалив Москву в 1618 році (союзнички-політикани завадили)? А про чиє військо наступні рядки:

Piccy.info - Free Image Hosting

«XIII століття - здійснено тактичний маневр полками, що є новим для феодального війська.»
«XIV століття - фланговий удар кінноти і фланкуючий обстріл арбалетників.»
«XVI століття - перемога за допомогою вогнепальної зброї і грамотного форсування річки тощо.»
«XVI століття - вперше використано нову тактику – координація легкої і важкої кінноти, піхота з рушницями і артилерією в таборі як опора фронту, також широкий маневр на полі бою тощо.»

Це все наші.

До слова остання цитата про діяння князя Костянтина Острозького – він винайшов цю тактику і неодноразово використовував переможно. Він вважався одним з талановитих полководців Європи (!) свого часу. Але де усі ці звитяжні перемоги? Клецька, Синьоводська, Оршанська, Ольшаницька битви? Де? Нема. Бо гречкосії не звикли пишатися воїнами?

Piccy.info - Free Image Hosting

Ясна річ нам нав’язували ці комплекси, але може досить?

Тут оприлюднили робочу версію календаря державних свят. Все чинно – громадське обговорення було, на різних публічних слуханнях шановне товариство все це зважувало, але… 8 березня – відрада ліваків-соціалістів в українському календарі лишилося, а от жодної дати з довгого переліку української героїки так і не з’явилося. Так, все розумію – кон’юнктура, космополітизим тощо. Ну справді, як ми будемо жити без дня праці 1 травня чи міжнародного дня толерантності? Помремо. А не згадувати про те, як під Конотопом царятам московитським вломили? Не державний рівень? Шкода.

Piccy.info - Free Image Hosting

Словом, постало питання - а якщо відкинути комплекси і меншовартість, та створити український військовий календар? Щоб не позичати очі в Сірка (котрий пес, а не характерник), казати: «Так, Грюнвальд – це ми. І Сині Води – ми. І похід Острозького на Молдавію – ми. Він же під Оршею – ми. Сагайдачний під Москвою – ми...». І цей перелік можна продовжити. 
На державному рівні – прорив Болбочана на Крим? Там німці отетеріли – не вірили, що без важкої артилерії можна штурмувати півострів! А українці одним ривком… Зимовий Похід, якщо вже Перші Визвольні брати – де аналоги тривалої операції невеличкої армії в запіллі ворога? Той же Острозький – Ольшанецька битва – рейд із нічним (!) підходом до ворога із миттєвим з маршу розгортанням і оточенням (!) ворожого війська?

А тепер зауважте – на рівні держави є події гідні відзначення і фіксування в календарях. На рівні вшанування в ЗСУ – статусом нижче, але з військової точки зору може і цікавіші події – є. На рівні міст, областей і територіальних громад, є дати для вшанування? Ще б пак! Для окремих підрозділів (котрим давно вже слід надавати УКРАЇНСЬКІ імена і УКРАЇНСЬКИХ покровителів!) можуть бути дати, що пов’язані із ЇХНІМИ покровителями? Так …

Piccy.info - Free Image Hosting

Дивлячись, як Міноборони псує концепцію, підписану Президентом, ніяких ілюзій щодо адекватності і мудрості тамтешнього керівництва, але міністри міняються (на щастя), а військо лишиться, логічно? І українська героїка гідна свого календаря? Напевно так. А тепер просто уявіть, як виглядатиме цей календар, якщо туди вписати славу нашої зброї від перших київських князів?

А що б вписали Ви? А що б не вписували принципово?

Мокшанці бояться, що одного дня ми все згадаємо. Давайте скоріш згадувати. Бо історію пишуть переможці. Тобто перемагають ті, хто пам’ятає – ці перемоги не випадковість». – написав Віталій Гайдукевич на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».

 

0
Політика # історія # Віталій Гайдукевич
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Читайте також
749
У Рівному презентують фільм про відомого науковця Йосипа Пацулу
0
Читати далі
1743
Історія рівненських євреїв: у Рівному показали документальну короткометражку [ВІДЕО]
1
Читати далі
1050
Тюремна благодать: в 30-х роках минулого століття в Рівному потрапити у в'язницю було за щастя
Переклад з польської
0
Читати далі
3434
Польсько-українські відносини через призму історичних фактів, або хто нарощує неприязнь?
Неоднозначні дії політиків змушують задуматись
0
Читати далі
586
«Ми наче наново писали свою історію» – родина з Рівненщини зустрілася через півстоліття
1
Читати далі
20180
Як нас "визволяли" совєти в 1944 році!!!
27 січня "наступила" чергова річниця, так званого «визволення» Острога радянськими військами від німецької окупації. Я не випадково взяв термін визволення в лапки.
0
Читати далі
Найцікавіші матеріали
7079
На Рівненщині рейдери відбирають у фермерів вирощений врожай і техніку (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Така ситуація спостерігається не лише в Рівненській області, але й по всій країні
1
Читати далі
179
Найближчі дні у Рівному буде сонячно
0
Читати далі
396
Завтра частину вулиць Рівного відключать від електрики
0
Читати далі
621
COVІD-19 на Рівненщині: головне станом на 03 серпня
0
Читати далі
141
На Рівненщині патрульні затримали грабіжників із майже мільйоном гривень
0
Читати далі
520
Тернополяни зчинили бунт, зупинивши потяг в місті попри карантинну заборону
0
Читати далі
459
На Рівненщині дорогу Київ–Чоп активно ремонтують
0
Читати далі
1398
Де у Рівному можна здати тест на Covid-19
0
Читати далі
477
У Києві чоловік зайшов до банку та погрожує бомбою (ОНОВЛЕНО)
Матеріал оновлено: терориста затримали
0
Читати далі