Журналіст з Рівного розповів про військові перемоги українців

Журналіст з Рівного розповів про військові перемоги українців
0
Журналіст з Рівного розповів про військові перемоги українців

Колись один чоловік казав: «В українцю живе два чоловіки – воїн і гречкосій. Керує українцем переважно гречкосій, а воїн міцно  спить. Однак якщо його розбудити, тоді ніякий ворог не здатен  перемогти українця». Підтвердженням цього можуть бути численні військові перемоги, здобуті українськими воїни. Щоправда десятиліття окупації призвели до того, що про ці перемоги свідомо замовчувалось. З метою переконати українців, що вони не здатні перемагати і зовсім не вміють воювати.

Щоправда «забути все» не вийшло. На фоні трьох років війни в Україні все частіше повертаються до своєї історії і пригадують геройських предків. Однак це повернення до витоків відбувається вкрай повільно. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» пише журналіст Віталій Гайдукевич.

«Дивно, перемог в українського війська різних часів вдосталь, а в історії їх забули. Ну як, забули – не звикли згадувати. Не звикли вважати своїми держави, котрі існували на наших землях, але не називалися «Україна». Для француза прийнятно і зрозуміло – від галів і крізь усіх каролінгів і меровінгів, повз герцогів Бургундії і до Бонапарта і впритул до макі і операції іноземного легіону – це все звитяга французької зброї. Схожа ситуація у німців, італійців… А у нас?

Нумо так щоб без гугла, чиї полки були особистим резервом Ягайла під Танненбергом? Тим самим резервом котрий завдав вирішального переможного удару? А хто з моря філігранно штурмував Кафу (це просто тріумф морських десантних операцій!)? А хто мало не спалив Москву в 1618 році (союзнички-політикани завадили)? А про чиє військо наступні рядки:

Piccy.info - Free Image Hosting

«XIII століття - здійснено тактичний маневр полками, що є новим для феодального війська.»
«XIV століття - фланговий удар кінноти і фланкуючий обстріл арбалетників.»
«XVI століття - перемога за допомогою вогнепальної зброї і грамотного форсування річки тощо.»
«XVI століття - вперше використано нову тактику – координація легкої і важкої кінноти, піхота з рушницями і артилерією в таборі як опора фронту, також широкий маневр на полі бою тощо.»

Це все наші.

До слова остання цитата про діяння князя Костянтина Острозького – він винайшов цю тактику і неодноразово використовував переможно. Він вважався одним з талановитих полководців Європи (!) свого часу. Але де усі ці звитяжні перемоги? Клецька, Синьоводська, Оршанська, Ольшаницька битви? Де? Нема. Бо гречкосії не звикли пишатися воїнами?

Piccy.info - Free Image Hosting

Ясна річ нам нав’язували ці комплекси, але може досить?

Тут оприлюднили робочу версію календаря державних свят. Все чинно – громадське обговорення було, на різних публічних слуханнях шановне товариство все це зважувало, але… 8 березня – відрада ліваків-соціалістів в українському календарі лишилося, а от жодної дати з довгого переліку української героїки так і не з’явилося. Так, все розумію – кон’юнктура, космополітизим тощо. Ну справді, як ми будемо жити без дня праці 1 травня чи міжнародного дня толерантності? Помремо. А не згадувати про те, як під Конотопом царятам московитським вломили? Не державний рівень? Шкода.

Piccy.info - Free Image Hosting

Словом, постало питання - а якщо відкинути комплекси і меншовартість, та створити український військовий календар? Щоб не позичати очі в Сірка (котрий пес, а не характерник), казати: «Так, Грюнвальд – це ми. І Сині Води – ми. І похід Острозького на Молдавію – ми. Він же під Оршею – ми. Сагайдачний під Москвою – ми...». І цей перелік можна продовжити. 
На державному рівні – прорив Болбочана на Крим? Там німці отетеріли – не вірили, що без важкої артилерії можна штурмувати півострів! А українці одним ривком… Зимовий Похід, якщо вже Перші Визвольні брати – де аналоги тривалої операції невеличкої армії в запіллі ворога? Той же Острозький – Ольшанецька битва – рейд із нічним (!) підходом до ворога із миттєвим з маршу розгортанням і оточенням (!) ворожого війська?

А тепер зауважте – на рівні держави є події гідні відзначення і фіксування в календарях. На рівні вшанування в ЗСУ – статусом нижче, але з військової точки зору може і цікавіші події – є. На рівні міст, областей і територіальних громад, є дати для вшанування? Ще б пак! Для окремих підрозділів (котрим давно вже слід надавати УКРАЇНСЬКІ імена і УКРАЇНСЬКИХ покровителів!) можуть бути дати, що пов’язані із ЇХНІМИ покровителями? Так …

Piccy.info - Free Image Hosting

Дивлячись, як Міноборони псує концепцію, підписану Президентом, ніяких ілюзій щодо адекватності і мудрості тамтешнього керівництва, але міністри міняються (на щастя), а військо лишиться, логічно? І українська героїка гідна свого календаря? Напевно так. А тепер просто уявіть, як виглядатиме цей календар, якщо туди вписати славу нашої зброї від перших київських князів?

А що б вписали Ви? А що б не вписували принципово?

Мокшанці бояться, що одного дня ми все згадаємо. Давайте скоріш згадувати. Бо історію пишуть переможці. Тобто перемагають ті, хто пам’ятає – ці перемоги не випадковість». – написав Віталій Гайдукевич на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».

 

0
Політика # історія # Віталій Гайдукевич
Читайте також
1592
У Рівному презентують фільм про відомого науковця Йосипа Пацулу
0
Читати далі
2872
Історія рівненських євреїв: у Рівному показали документальну короткометражку [ВІДЕО]
1
Читати далі
1831
Тюремна благодать: в 30-х роках минулого століття в Рівному потрапити у в'язницю було за щастя
Переклад з польської
0
Читати далі
4194
Польсько-українські відносини через призму історичних фактів, або хто нарощує неприязнь?
Неоднозначні дії політиків змушують задуматись
0
Читати далі
1320
«Ми наче наново писали свою історію» – родина з Рівненщини зустрілася через півстоліття
1
Читати далі
21044
Як нас "визволяли" совєти в 1944 році!!!
27 січня "наступила" чергова річниця, так званого «визволення» Острога радянськими військами від німецької окупації. Я не випадково взяв термін визволення в лапки.
0
Читати далі
Найцікавіші матеріали
Чим краще обробити рану: спиртом, йодом, перекисом водню чи хлоргексидином
0
Читати далі
США вкотре довели, що є лідером вільного світу
0
Читати далі
У Рівному відбувся унікальний благодійний бранч «ПроЯвляйся»
0
Читати далі
У Рівненському районі у ДТП загинула пішохідка
0
Читати далі
У Нетішині розмістять модульне містечко для працівників Запорізької АЕС
0
Читати далі
США готують пакет допомоги для України в розмірі $1 млрд
0
Читати далі
У рівнянина вилучили закладок на півмільйона гривень
0
Читати далі
Єгипет повернув 3400-річну статую царя Рамзеса II, яку викрали понад 30 років тому
0
Читати далі
На Рівненщині у ДТП із пʼяним водієм загинула 19-річна пасажирка
0
Читати далі