Небезпечна безпека

Уже тиждень ефіри телеканалів та стрічки новин інтернет-видань переповнені черговим страхом: 29-річну дівчину з Миколаївщини жорстоко побили і зґвалтували. Потерпіла називає імена всіх трьох кривдників, але затриманими виявляються лише двоє... У третього алібі, яке нібито має відеопідтвердження.

Ці події спрацювали, наче каталізатор. Мешканці селища вийшли під стіни райвідділку міліції з вимогою затримати третього винуватця.

З одного боку, як би скептично це не звучало, випадки, коли затримують не всіх, на жаль, непоодинокі. Проте є інший бік, який не вкладається у нормальне сприйняття реальності. Серед своїх кривдників дівчина називає двох правоохоронців. Людей, які мали б захищати, а не нападати. Принаймні саме до цього їх зобов’язує місце роботи та присяга. Саме до міліціонерів радять звертатися у разі небезпеки... Та чи зможуть люди у формі гарантувати спокій і порядок, якщо самі стають винуватцями безчинства?

Мій дідусь працював у правоохоронних органах. Він ніколи не ідеалізував систему, проте щоразу, якщо люди у формі ставали учасниками чогось протизаконного, зіщулювався. Чи то від сорому за те, що сам мав відношення до міліції, чи то від сорому за те, що навіть система може мінятися. Так, фраза “у наш час було інакше” навряд кимось сприймається серйозно. Проте достатньо подивитися навколо, поспостерігати за людьми, з якими спілкуєшся, які просто ходять по вулиці, як стає зрозуміло: ці банальні слова мають свою силу. І все частіше вірити у них стає простіше...

Є у цій історії ще дві приправи. Одна з них так само не вкладається в голову, як власне і вся історія. Вона може звучати надзвичайно і навіть нереально, але все ж: а що, якщо це лише чергова гра? Чиясь гра, розпочата для розпалювання конфлікту? Не знімаю відповідальності з жодного учасника цієї брудної й, відверто, смердючої історії. Та реалії сьогодення дозволяють лишати місце для такого парадоксального “але”.

Не менше здивувала і, сказати чесно, потішила, єдність мешканців цього селища. Їх затятості та натиску позаздрили б керівники не однієї революції. Мешканці селища повстали, аби захистити свою безпеку. Та й об’єднаних однією, ні, не ідеєю, а одним бажанням — покарати винних і всіх, хто може мати до них відношення, спинити складно... По-моєму, саме такої одностайності і варто боятися тим, проти кого цей гнів направлений.

За звичкою, продовжую шукати у людях хороше, а тому й не говорю про те, що треба боятися всіх і вся, бути настороженим і нікому не довіряти. Проте робити це щоразу стає складно, особливо, коли безпека перетворюється на реальну загрозу... Хоча можна піти й від зворотнього. Бо ж цілком можливо, що те, чого боїмося найбільше, насправді зможе стати прихистком і осередком безпеки...

Ірина НИЧИПОРУК.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.