Оптимістична Україна: темпи зростання ВВП майже як у Китаї

«Потенціал зростання для Китаю складає близько 8%, але протягом наступних  п’ять-десять років він буде нижче 7%, — цитує The Financial Times економіста JP Morgan Чжу Хайбінь. http://www.rbcdaily.ru/world/562949986055018

Розсудливій людині важко уявити, що Україна за темпами зростання економіки може наблизитися до Китаю, зважаючи на теперішній стан економіки: ВВП України в 2 кварталі 2013 р. знизився на 1,1 % в порівнянні з 2 кварталом минулого року. Але це не стосується наших урядовців, які переконані: подальший розвиток нашої економіки до 2030 року може сягати щорічного зростання ВВП у 6,4 %!

Саме такі розрахунки наводяться в оновленій Енергетичній стратегії України до 2030 року, яку було розроблено та розміщено на офіційному сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості України ще у червні 2012 р.

http://mpe.kmu.gov.ua/fuel/control/uk/publish/article?art_id=222035&cat_id=200576

Щоправда, поряд із оптимістичним 6,4 відсотковим зростанням, у Стратегії урядовці допускають і песимістичний сценарій – щорічне зростання ВВП України всього лише на 3,8 %. Відповідно, базовим показником для розрахунків було прийнято лише 5-и відсоткове середнє зростання ВВП на рік до 2030 р. Але при цьому зазначили, що «необхідно відстежувати фактичний розвиток ринків і ВВП і, за більш швидкого зростання, ніж закладено в базовому сценарії, необхідно проводити коригування прогнозів» (Розділ 1.5. Прогнозні сценарії розвитку економіки та ПЕК).

Що ж вселяє такий оптимізм нашим урядовцям? За рахунок чого має досягатися таке зростання? Відповідь у цьому документі наводиться чітко, одним реченням – це стане ефектом від детінізації економіки.

1 серпня 2013 року міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив журналістам, що Кабінет міністрів на засіданні 24 липня затвердив оновлену Енергетичну стратегію України до 2030 року. За словами міністра, запропонований проект Стратегії зазнав небагато поправок, які, переважно стосувалися підключення до енергосистеми генерації на поновлюваних джерелах. http://dt.ua/ECONOMICS/kabmin-zatverdiv-onovlenu-energetichnu-strategiyu-ukrayini-do-2030-roku-126058_.html

Станом на сьогодні це рішення Кабміну ще не оприлюднено. Очікую з нетерпінням публікації затвердженої Кабміном оновленої Енергетичної стратегії України, а відтак і офіційного декларування прогнозів стрімкого зростання нашої економіки. 

Так хочеться якщо не перегнати Китай, то хоча б наблизитися до темпів його розвитку...

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.