Грибні пристрасті

– Цілу ніч не спала - у малої живіт болів. Наїлися грибів смажених, мені хоч би що, а у дочки як завжди шлунок не впорядку, - чую від знайомої. Виявляється гриби вони з Світланкою ( 13 років) збирали у лісі зі знайомими (бо ж всі збирають). А їли їх як основну страву вечері, без нічого в 9 вечора, на ніч. Починаю читати дорослій жінці нотації:
– Ти впевнена у всіх грибах? Навіщо давала малій, якщо часто жаліється на розлади шлунку? Чого так пізно вечеряли?
Добре, що все добре закінчилось. Але чомусь у нас гриби прийнято вважати делікатесом. Насправді вони ж дуже важкі на шлунок. Якщо гриби ростуть поблизу дороги, то містять багато важких металів, шкідливих для організму. І навіть старий білий гриб ( а ми ж гребемо усе підряд) може бути отруйним!
Пам’ятаю як колись зраділа знайденому боровику- великий, гарний і шляпка блищала як оксамит! Виявилось, що це чортів гриб -такий собі підлий клон білого, який дуже легко сплутати з їстивним...
Днями по 1+ 1 дивилась сюжет Курсика на грибну тему, де "досвідчений" грибник пробував сирі гриби на смак. Мовляв, справжній буде солодкуватим. Та ні в якому разі цього робити не можна! Якщо раптом хтось з необізнаних захоче і собі перевірити гриб, то самої мінімальної спроби виявиться достатньо для отруєння! Про дітей взагаліі говорити нічого! Хоча гриби не рекомендують давати дітям до 12 років, але і старшим теж не завадить їсти їх з чимось. Трошки і лише перевірені!
А взагалі і в тихому полювання має діяти аксіома: не знаючи броду, не лізь у воду. Невже здоров’я варте ризиків?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.