Не куплю!

Усі ми, покупці, хочемо аби похід на базар, в магазин за неообхідним закінчився задоволенням  із найменшими втратами для гаманця. Радість від покупки значною мірою залежить від продавця, від уміння грамотно обслужити клієнта, зробити це так, щоб до нього прийшли ще раз. Однак  це вдається далеко не всім...

З огляду на свій „ купецький” стаж, тобто  вік, усіх продавців я б розділила на три категорії. І – нейтральні. Вони, як правило, завжди щось читають біля свого товару, розмовляють з кимось по телефону,  на покупця уваги не звертають і  ніколи не намагаються його „ зачепити”. Багатьом покупцям подобається, що до них як кажуть одразу не пристають. Вони оглянуть асортимент і  при потребі розпитають продавця про необхідне. Коефіцієнт корисної дії такого продавця не високий, але  його він задовільняє. Як правило, це наймані працівники.

ІІ категорія – продавці активні. Такі при вашій появі одразу починають щось пропонувати, цікавляться що вам потрібно. Якщо ви точно називаєте річ і орієнтовну суму, яку готові викласти за неї, то значно полегшуєте завдання продавця. (Я завжди роблю саме так). Активні продавці  після цього починають пропонувати вам щось з асортименту. Якщо вас це не влаштовує, то ви мирно прощаєтесь і  йдете далі.  Часто-густо буває так, що активний продавець вас просто не чує і починає викладати перед вами зовсім не те, що ви шукаєте. З досвіду скажу, що багато покупців на це „ купляються”.  А от інші таки продовжують настоювати на свому: „ Мені не потрібна сукня, а шукаю блузку!” і тоді окремі продавці починають спіч у відповідь: „Та ви подивіться яка якість, за такі гроші ви нічого кращого не найдете....”   Інша частина  активних продавців починає щедро розхвалювати річ, яку ви приміряли і яка зовсім вам не личить. „ Ой, як вам іде, як на вас пошите”. При цьому сукня чи спідниця явно підкреслюють усі „ мінуси” фігури чи зовсім не пасують вам за кольором. І резюмуюча фраза такого продавця: „ Ще товстіші за вас купували ці сукні!”. Після неї ви придбаєте  цю річ?

Серед активних продавців є і такі, які дуже люблять обговорити попереднього покупця в присутності наступного.”Міряла, міряла і нічого не купила. Вгоджуєш, час тратиш на неї, з її ногами тільки тапки носити, а не модельне взуття”. Почувши таке, одразу розумієш, що і тебе обсудять, не встигнеш ти з крамниці вийти. То і міряти щось бажання зникає.

І нарешті ІІІ категорія – продавці- професіонали. Їх мало. Але одна з них, господиня крамниці пані Ірина, для мене є  ідеалом дипломатичності. По- перше, завжди відверто скаже, що річ вам не йде, запропонує прийти через тиждень, коли буде новий товар. По- друге, делікатно поцікавиться куди обновка буде надягатися. По- третє, поділиться особливостями догляду, прання вашої обновки і люб‘язно обміняє її протягом 2 тижнів при потребі, як це і належить споживачу. Якщо я наприклад купую якийсь косметичний засіб, то під час наступних відвідин магазину вона обов’язково поцікавиться чи сподобався він мені, чи ефективний.  Робить це для того аби за відгуками покупців знати що радити іншим. Бо ж дуже часто на питання покупця чи хороший це засіб, продавець відповідає, що не знає, не пробувала. У пані Ірини ж запам’ятовування що хто купив переходить в   індивідуальний підхід до кожного клієнта. Так, знаючи, що у мене жирна шкіра, вона обов’язково порадить щось для мене з новопривезеного товару.

Нещодавно мені довелося купувати святкову сукню. Я завжди знаю чого хочу, тому і продавцям одразу пояснювала: однотонна, до коліна, без блиску і голої спини. Переміряти довелось багато і наслухатись похвальних од теж.

Ось що сказала мені одна продавчиня:  „Поміряйте будь ласка ось цю сукню, вона задовільняє усі ваші вимоги. Але я хочу запропонувати вам ще дві. Ось ця – єдина модель, близнят у місті не буде і вона пасуватиме вашому волоссю. А ця, турецького виробництва,  класична, підійде як на роботу так і на  свято з прикрасами”. Я придбала другу модель. Вона дійсно гармоніює з кольором мого волосся і дуже пасує мені. Звісно, що я вже розповіла своїм знайомим про продавчиню-професіонала і думаю, що  це не останнє моє придбання в неї.

Тож нехай  вам частіше зустрічаються продавці-професіонали.  Речі, придбані в них, і носитимуться гарно, і подарують вам купу компліментів.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.