Чому я не хочу писати про рівненський театр

Я дуже добре ставлюсь до творчості Рівненського театру і високо ціную гру його акторів. Але до певних моментів менеджменту маю принципові зауваження. У разі якщо керівництво театру до них не дослухають – не буду ходити на вистави. Тому свої думки викладу у вигляді відкритого листа директору Рівненського обласного музично-драматичного театру  Володимиру Петріву.

Свого часу дуже подружився з театром і театральними акторами, коли разом брали участь у підготовці журналістської вистави «Пошились у дурні». Дуже вдячний за підготовку і допомогу всім працівниками театру і особисто директору, які не відходили на репетиціях від журналістів. Разом ми зробили добру справу і зібрали чимало грошей для хворих дітей. Це була хороша творчість і благодійність.

А тепер про справу. Не секрет, що останні кілька років наш театр користується популярністю у глядачів. Квитки на прем’єри розкуплять ще за декілька тижнів до прем’єри. А майже всі вистави користуються попитом у  глядача. Словом повна ідилія. І театральний продукт нібито реклами не потребує. А навіщо писати про прем’єру коли всі квитки продані?- скаже хтось. Можливо буде правий і всі закони мистецтва, медіа, реклами підуть коту під хвіст.

Тим часом керівництво театру таки хоче, щоб ЗМІ про новини театру інформували громаду. Принаймні це декларує своїми словами. От тільки справи трішки різняться. Тут і не пахне новітнім підходом. Швидше все в кращих традиціях радянського союзу. Мовляв ми собі творимо, а ви зобов’язані про нас писати. Як ви це будете робити, шановні журналісти, то ваші проблеми. Але так не буде і не може бути.

Що є насправді, кілька років тому журналістів запрошували на прем’єру вистави, щоб ті могли оцінити гру акторів, розповісти про це читачам та глядача. Років зо два тому почали запрошувати лише на «здачу вистави», мовляв різниці ніякої, а  прем’єру всі квитки вже продані. А от є різниця і автор вже кілька разів стикався з тим. На здачі виставка буває ще «сирою» і не допрацьованою, або гратиме її інший склад ні на прем’єрі. А потім самі ж працівники театру або глядачі вказують журналісту про помилки. А його в той же час навіть не запросили на прем’єру. Хіба хочеться бути ідіотом через той факт, що ти не зі своєї вини, не бачив прем’єру.

Вчора вийшов ще анекдотичніших випадок, журналісти не змогли потрапити навіть на «здачу вистави», хоча керівництво театру роздало запрошення на місця, які були вже зайняті. Сваритись і викликати стареньких жіночок на дуель в кращих традиціях театру 18 століття? Ну ви що знущаєтесь? Після важкого трудового дня хочеться спокою, принамні в театрі. У підсумку багато журналістів бачили виставу приблизно так:

Обов’язково напишу рецензію про стіну. Чесно кажучи потім сів на підлозі у проході, щоб пофотографувати акторів, творчість яких я ціную.  А хвилин за тридцять після початку пішов з-залу, тому що на холодній підлозі недовго захворіти.

 А наступного разу до театру просто не піду, не буду вистрачати свій робочий час на рецензування стін. Напишу про інші теми, про концерти, які хочуть,щоб про них писали. Наперед скажу - претензій працівників театру не маю.Особливо до тих, які відповідають за звязки з пресою. Я думаю вони не раз пропонували керівництву виправити ситуацію, і навести порядок. Але думаю до цього діло так і не дійшло. А навіщо – якщо квитки продаються і так. Всі мої зауваження і пропозиція навести лад адресовані безпосередньо Володимиру Петріву. Бо в той вечір не один запрошений Вами журналіст залишився без місця і просто пішов або сидів на долівці. Тобто просто не зміг зробити свою роботу. І ситуація новторюється не перший раз.Тому має хтось сказати про погану тенденцію в стосунках зі ЗМІ. Поки не пізно. Або скажіть чесно, що не потрібно писати про театр. Чого ми одне одного обманюємо? Журналісти вам не родичі, яких нормально запросити нема можливості, і відмовити соромно.  Давайте скажемо чесно.

 Це моя особиста думка.  Пишу відкритий лист, бо тільки така форма подачі може змусити Вас прислухатися. І хай навіть після цього Володимир Юліанович мене прокляне і перестане зі мною вітатися. Або наводьте лад – або я в театр більше не прийду. Принаймні виконувати журналістську роботу точно. Хіба може коли виключно за свої гроші по власноруч куплених квитках. Але про театр не писатиму ні слова.
 

Зі сподіванням на розуміння,

Юрій ДЮГ

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.