Моральні інваліди

Так можна було б сказати майже про всіх українців. Є рідкісні винятки, які підтверджують правило. Українці – нація моральних інвалідів. Пишу це з гіркотою і острахом. Тому що я не виняток.

Будь-яку ситуацію чи людину ми здатні лише обгидити і розкритикувати. Не вірите? Давайте з прикладами! У нас в країні всі з ґанджем. Зґвалтували дівчину – сама винна, бо навіщо з хлопцями пішла. Не вийшла заміж до 30ти років – нікому потрібна. Вийшла заміж у 16 років – гуляща (ну або щось близьке до цього). Не має сімейна пара дітей – Бог покарав. Багатодітна родина – тільки заради грошей народжують. Заходить старенька людина у громадський транспорт – і чого цій руїні вдома не сидиться. Їде хтось молодий не велосипеді – от куди несеться, зараз же когось зіб’є. Кричить-плаче дитина в громадському місці – чому батьки не лишилися з нею вдома, а ходять всюди з цим невихованим нащадком… І так далі. Можна згадувати до нескінченності. Чомусь у медалі українці здатні бачити чорний бік.

Ми надто залежимо від того, що думають і скажуть оточуючі. Ми самі раді обговорити сусіда, колегу, родича, щоб на його фоні виглядати переможцем і не виділятися з натовпу. Напевно недарма і не на порожньому місці виник анекдот, де Петро з Іваном ідуть палити хлів Василю, бо їхні вже згоріли. Не чекаю, що змінимось в один момент, почнемо бачити в людях лише хороше. Чудес не буває. Але завжди є можливість не повторювати власні помилки і тим більше не прищеплювати їх дітям.

Дуже б не хотілося, щоб саме про українців говорили "Горбатого могила виправить". У світі і так достатньо біди та несправедливості. І нерідко ми самі її примножуємо. Щоб не опинитися у величезній армії "душ з обмеженими можливостями" достатньо щоранку дарувати собі самому усмішку і дивитися на цей світ та людей з теплом. Незалежно від того, що отримує спина: плювки, ножі, зневагу чи штурханці.

Добра навколо більше.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.