Дорослі діти

Коли мені кажуть, що всі ми родом з дитинства, навіть не посміхаюся. Ця фраза настільки часто вживається, що почасти втрачає своє пряме значення, бо ж перетворюється у прикриття, пояснення, виправдання.

Що для вас дитинство? Для мене це червоні босоніжки, збиті коліна, цукерки “Батончик” та пляшка “Пепсі”, привезені дідусем з Києва, тістечка “Лимонне” з кондитерської “Сонечко”, атракціони у парку, дерев’яний лук, зроблений татом, і стріли, загострені “наче справжні”, товстезна книжка казок, море й “резинки”. Вже потім були плакати на стінах, вся голова у кісках та касети з примітивно зримованим текстом і простенькими акордами, які били по голові, наче молотком: “убц-убц-убц”. Чому останньою згадалася музика? Напевне тому, що, на відміну від своїх однолітків, не фанатіла від російської естради та популярних тоді “Ласковий май”, “На-На”, “Руки вверх” і тому подібних гуртів, котрі нагадували один одного. Мені більше до душі були схожі на них, але іноземні гурти. Тоді все “ненаше” видавалося кращим.

І ось раптом дитинство накрило мене зовсім раптово. Наче холодний душ, подіяла пісня з програвача у маршрутці. Це практично той самий “Малолетка, дура-дура” від “Руки вверх”, але голос був дівочий і співала вона щось про щастя, яке комусь віддасть, а потім на той самий манер про “Прагульщицу”, і ще про щось... Відчула себе, як у машині часу. Ніби знову 90-ті, але я ж вже не та. Гучна музика та безтолковий текст різав вухо багатьом пасажирам. Але ж музику в транспорті замовляє водій, тому, якщо ви не поділяєте його музичних вподобань, або терпіть, або виходьте. Можна, звісно, спробувати щось заперечити. Та мало кому хочеться вчиняти скандал через музику. Особливо, коли водій так чітко похитується у такт мелодії й, здається, підспівує виконавиці, неголосно, але...

Спробувала розгледіти самого власне водія-меломана. Чоловікові ще нема сорока, але зрозуміло, що працює він фізично, до того ж робота геть нелегка. На обличчі й тіні усмішки, а погляд зосереджено дивиться у далечінь.

Усі ми родом із дитинства, подумалося раптом мені. Хтось більше, хтось менше. Хтось прагне відмежуватися від свого дитинства й ні за яких умов не повертатися до нього. Втекти настільки далеко, наскільки можна. Хтось у це дитинство повертається періодично, аби набратися сили, енергії, натхнення, віри, що завтра все зміниться на краще (пам’ятаю, як мама говорила, коли не хотіла спати вдень: “Прокинешся, і все буде”). А хтось у цьому дитинстві так і залишився. Чи саме дитинство залишилося в них. От і зустрічаються з вигляду дорослі дяді і тьоті, які всередині все ті ж самі п'яти-, семи-, десяти-, 15-річні хлопчики та дівчатка. Такі собі дорослі діти. Ніби дивно це, подумала я, доросла. А от маленька дівчинка в мені лише усміхнулася. Вона ж знає: ще трошки – і вона зможе хоч ненадовго знову вийти на перший план, повернувши мене у дитинство...

 

Ірина НИЧИПОРУК.

Коментарі

І про що стільки лемету... Може, пора вже робити дорослі вчинки?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.