Важливо ж дійти, правда?

Про високе

Майже тиждень минув з дня, як ми зробили крок назад від того, куди йшли, здається з самого 1991 року. Майже тиждень бушує так званий Євромайдан. Майже тиждень нас переконують, що все буде, просто треба трошки почекати. Чого саме і скільки – не уточнюємо, просто треба почекати. І майже тиждень ми цьому не віримо. Я не вірю.

Українці знову отримали «ворога» з яким треба «боротися». Оживилися, зібралися і пішли відстоювати своє право. Пішли доводити, що керувати ними треба так, як вони самі цього хочуть, а не так, як комусь здумалося.

Прикро, що об’єднуємось лише, коли припече. Тішить, що об’єднуємось взагалі.

 

Про символіку

Коли люди почали виходити, збиралося на дощ. Природа сама готувалася до чогось грандіозного. А потім одним махом, захотіла змити зливою минуле, й розстелити білу чисту сторінку для нової історії.

Лишилось скористатись символізмом.

 

Про реалії

- Як можна готуватися до поганої погоди, якщо на кону доля країни? – апелював один з моїх знайомих. – Зараз не про сніг треба думати! Як взагалі можна сидіти дома, ходити на роботу, думати про такі буденні речі, коли вирішується доля країни?!

- А може вони праві? – сумнівався інший. – Розумієш, цієї миті, як угоду підпишуть, життя не закінчиться, і світ не перетвориться у чарівне Ельдорадо. Жити треба буде вже завтра, їсти треба буде вже завтра, за квартиру платити, дітей одягнути. А як дах від снігу впаде чи вітер електрику вирубить, то тут буде байдуже в Євро чи митному союзі ми сидимо.

 

Про життя

Одні рвуть на барикади, відстоюють високе, а інші забезпечують тили, аби тим, з барикад, було де зігрітися, що поїсти, і якими дітьми потішитися. І ніхто не каже, що цим, другим, не віриться у справу перших. Просто пріоритети у них інші, акценти не так розставлені.

Вони не такі, а не таким завжди важко. Саме їх часто ганьблять. Хоч фактично ні за що. У великих від зародку справах багато радикалізму.

У час змін важливо не лише робити, а й вірити у те, що робиться. Часто ці задачі беруть на себе різні виконавці. Одні вірять, а інші роблять. У кожного свій шлях навіть до однієї й тієї ж мети. І кожен готовий платити різну ціну, аби до неї дійти. Та важливо ж дійти, правда?

 

Ірина НИЧИПОРУК

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.