Революція чи еволюція?!

Сьогодні все частіше можна почути вислови про недоцільність перебування на Майдані. Мовляв, у опозиції немає ані плану дій, ані мужності досягнути основної мети акцій протесту - відсторонення Януковича і його "бригади проФФесіоналів" від влади. Такі настрої, наче ракова пухлина, ширяться серед мешканців країни та інтернет-простором й можуть мати летальні для акцій протесту наслідки. Тож для усіх тих, хто несвідомо впадає в депресію та розчарувується в діях сьогоднішньої опозиції, хотілося б на дечому зосередити увагу.
Перш за все слід пригадати, що будь-яка зміна влади може відбуватися двома шляхами. Еволюційним, при якому одну владу змінює інша за певних правил, прописаних законами чи Конституцією (наприклад, вибори), та революційним - шляхом, при якому відбувається різка, всупереч встановленим правилам, зміна влади. Власне, до цього - революційного шляху повалення влади Януковича і закликають деякі гарячі голови. Саме ці люди, підіграючи владі, звинувачують сьогодні лідерів опозиції в бездіяльності та сіють зневіру серед людей. Однак, варто нагадати, що історія має чимало прикладів, коли революційний шлях повалення влади призводив до кровопролиття та розпалювання громадянської війни. І причина цьому зрозуміла - кожен режим, кожна влада має в своєму розпорядженні збройні сили. А в будь-якій країні, в тому числі й Україні, існують закони та Конституція, де записане право Президента захищати свій режим в разі революційного зриву. Таке положення є й в українському законодавстві. А отже, як тільки учасники мирних протестів піддадуться на провокації псевдореволюціонерів, що закликають до насильницьких, радикальних, спроб скинути режим Януковича, "проФФесор" залюбки кине війська проти власного народу, і може пролитися кров. Очевидно, цей сценарій є найбільш прийнятним для режиму Януковича, а тому його "агенти" так інтенсивно закликають до революції та звинувачують опозицію у бездіяльності. 
Сьогоднішні лідери опозиції цілком розуміють ті загрози, до яких може привести насильницький, революційний шлях повалення режиму Януковича. А тому й обрали саме еволюційний, мирний шлях усунення Януковича. Цей шлях полягає у проведенні постійних безстрокових мітингів, протестів та демонстрацій з метою тиску на владу. Звичайно, цей спосіб зміни влади є більш тривалим, але, як продемонстрували події 2004 року, є більш дієвим. Звичайно, нинішні події на майдані Незалежності відрізняються від подій 2004 року. Янукович сьогодні далеко не Кучма зразка 2004 року. Тоді Леонід Данилович фактично відійшов від влади, а тому був більш піддатливим для перемовин та передачі влади опозиції. Сьогодні ж Янукович усіма способами намагається втриматися на посаді Президента: від силового розгону майдану до ігнорування факту його існування. Янукович ігнорує майдан, сподіваючись, що люди піддадуться на заклики "його агентів" про розпач та недоцільність протестів на майдані. Але сенс у цих протестах є. 
Еволюційний шлях відсторонення Януковича від влади передбачає в першу чергу відсторонення законним шляхом, тобто оголошенням дострокових президентських виборів. В сьогоднішніх українських реаліях процедуру дострокових виборів президента може оголосити лише Парламент, і за Закон про імпічмент має проголосувати конституційна більшість (300) депутатів Верховної Ради України. Як відомо, сьогодні в Парламенті лише опозиційних голосів буде недостатньо для ухвалення такого рішення. Тож саме для тиску на депутатів, що входять до фракції Партії регіонів, і в першу чергу, мажоритарників, і потрібен майдан. Причому, тиснути на представників Партії регіонів слід не лише в столиці. Найбільше завдання, яке сьогодні може виконувати громадськість - це влаштовувати пікети та демонстрації під помешканнями цих депутатів в регіонах, де вони проживають, проводити страйки на підприємствах, які належать таким депутатам чи членам їхніх родин, влаштовувати інформаційні кампанії в інтернеті та соц.мережах на сторінках депутатів та їх дітей, родичів, тощо. Бо на тих, хто сьогодні підтримує владу, хто перебуває в провладній більшості, лежить така ж відповідальність, як і на Януковичу.

 

Коментарі

На рахунок "пікетів та демонстрацій". Думаю в цьому щось є...

Сильна стаття. Я вражений

Я рада, що серед нас є люди які вірять в перемогу майдану та всіляко підтримують його учасників!
Сергій, ви молодець. Так тримати :)

в яку партію побіжиш,якщо Кличка знімуть з перегонів

Назад в регіони піде))))) хоча туди обратно напевно не беруть, да й мабуть спеціаліст з нього ніякий раз вигнали.

Уже и здесь развлекаеться! Ну все про всех знает!

Стельмах включилась допомагати своєму "однопартійцю" ? ))) до речі вона теж довгий час маслала на регіоналів))) Як гляну на всю рівненську опозицію (область, райони, міста) то аж сміх розбирає, 60% з них більше 5-ти партквитків змінили за останні 10 років. Вічно в пошуку істини? чи то грошей...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.