Нові «Крути» чи оголошення війни?

Учорашні події у Верховній Раді та узаконення диктатури в Україні м’яко кажучи шокували. Ні, розум вже давно давав чіткий прогноз подій, однак щось в мені опиралось і не хотіло вірити в їх реальність. Повне усвідомлення прийшло сьогодні вранці.

А що власне сталось такого несподіваного? Диктатура в Україні встановлюється мало не з перших днів незалежності. Тихо, крок за кроком чиновники, міліціонери та судді ставали всевладними. На них не поширювались закони. Вони і їхні діти могли безкарно вбивати людей, сидячи напідпитку за кермом дорогої автівки. Вони вчили своїх дітей за кордоном, а українську освіту знищували. Вони лікувались за кордоном, довівши нашу медицину до жебрацтва. А потім ще й перетворивши на систему викачування грошей з нас. Те, що сталось 16 січня, це лише логічне завершення того, що триває вже два десятиліття.

Вчора випадково СМС, яке адресувалось колезі журналісту, відправив одній з чиновниць Рівненської облдержадміністрації: "Вітаю в диктаторській державі". За годину був дзвінок. Розмова геть не клеїлась, за півхвилини на запитання "Що з настроєм?", - висловив все, що думаю про те, що твориться. І далі шок. Виявляється, нічого страшного, за версією чиновниці не сталось і "якось житимемо далі…". Схожу відповідь почув від іншого знайомого, який не має ніякого відношення до влади.

Прокинувшись сьогодні вранці зрозумів: так мало статись. Коли Бог хоче покарати – він відбирає розум. Схоже Він відібрав його у громадянина Януковича і в тих, хто думав, що ним керує. Він відібрав розум у тих, хто покірно виконує брудну роботу. Хотів би подивитись в очі командиру роти рівненського "Беркуту" і запитати: чи подобається йому те що сталось з країною? Сталось, до речі, за допомогою його і тих, хто носить таку ж форму. Але це все лірика, а є реальність. І виглядає вона ось так:

І трохи про геополітику. Те, що країною в реальності керує не громадянин Янукович, а Володимир Путін думаю вже ніхто не сумнівається. Так от, у Володимира Володимировича специфічне почуття гумору. Для того, аби показати "хто в українській хаті господар" він вибрав саме 16 січня. Цікавий день в історії. Саме 16 січня кількасот юнаків зі студентського куреня зупинили під Крутами російсько-більшовицьку армію Муравйова у 1918 році. І саме цього дня, але вже 1919 року Українська Директорія на чолі з Симоном Петлюрою оголосила війну більшовицькій Росії. Путін розуміється на символах, тому й вибрав для демонстративного приниження українського народу саме 16 січня.

Ну й на останок, потрібно задати одвічне питання: "Хто винен?". Відповідей кожен знайде десятки. Але з вашого дозволу, на правах автора цього тексту, запропоную вам свій варіант. Дивіться:

Що далі? Тут все залежить від нас з вами. Ми можемо покірно промовчати і тоді все повториться так, як вже було багато разів в історії. Під "роздачу" диктаторської системи попадуть всі: хто в більшій, а хто в меншій мірі. Навіть не сумніваюсь, що в перших рядах тих, хто потрапить під "прес" будуть саме ті, хто допомагав встановлювати диктатуру. Історичний закон жанру – нічого не вдієш.

Є й інший варіант розвитку подій: можемо запхнути свій страх подалі, і зробити все так як треба. Відкрити підручники з історії, подивитись, які помилки допускали предки і врахувавши їх, зробити все правильно. Бо, як каже козацька приказка: "Рабів до раю не пускають". Навіть ті кількасот студентів під Крутами та Директорія Симона Петлюри врешті-решт врятували принаймні половину України від голодомору і геноциду. Вибір за нами!

Коментарі

Хто казав що буде легко? Все лише розпочинається! Схоже,що ти і твої колеги рук не склали і системно, дуже аргументовано , викриваєте давно засланих "казачків". Може пора показати громаді "недобудований" 2-поверховий котедж 1923 року на вул.Литовська?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.