Олімпійський дух - найщиріший....

Сочі –місто яке  на два тижня стане центром світу, до нього  буде прикована  увага всіх провідних телеканалів,  писатимуть і говоритимуть двадцять чотири години на добу – і причина цьому визначна – XXII Зимові Олімпійські ігри.

Історія  зимових олімпіад не така тривала. Першими міжнародними змаганнями, по зимовим видам спорту, були Північні гри, що проводилися з 1901 по 1926 рік в Стокгольмі.

В програму Олімпійських ігор,ще при створенні Міжнародного олімпійського комітету в 1894 році передбачалося катання на ковзанах. Проте вперше цей вид спорту з'явився на Іграх 1908: було розіграно 4 комплекти нагород в фігурному катанні. Чемпіоном, за обов'язковим фігурам став швед Ульріх Сальхов, в довільному катанні - росіянин Микола Панін-Коломенкін. Серед жінок чемпіонкою стала англійка Медж Сайерс, а в парному катанні перемогли німці Ганна Хюблер і Генріх Бюргер.

У 1911 році на сесії МОК було запропоновано організувати на наступних іграх спеціальний "Тиждень зимових видів спорту", але так як організатором у 1912 році виступала Швеція, то вона виступила проти пропозиції, побоюючись конкуренції Північним іграм. При підготовці до наступних Олімпійських ігор ідея про "Тижні" прозвучала знову, але Перша світова війна перешкодила проведенню змагань. І лише після закінчення війни  в програму Олімпійських ігор 1920 року в Антверпені були включені змагання з фігурного катання і хокею з шайбою.

У 1924 році в Шамоні (Франція) під патронатом  МОК було проведення  "Міжнародний спортивний тиждень з нагоди VIII Олімпіади". Популярність «тижня» призвела до того, що було прийнято рішення про постійне проведення таких дійств і вирішено назвати їх зимові Олімпійські ігри. За медалі  з шістнадцяти видів спорту в  Шамоні боролися 258 спортсменів  з 16 держав, час минає, популярність Зимових олімпійських ігор зросла до неймовірних висот і для прикладу в 2004 році на Олімпіаді в Турині було 2500 спортсменів  з 85- ти  держави-учасниць, і змагалися з вісімдесяти  чотирьох зимових видів спорту.

          Історія виступів України лише починається на зимових Олімпіадах ми завоювали 5 медалей три бронзові, одну срібну і лише одна золота медаль і завоювала її  фігуристка Оксана Баюл, яка на завжди ввійде в історію, як перша олімпійська чемпіонка незалежної України.

 Підготовка до Олімпіади в Сочі розпочалася відразу після закінчення Олімпіади в Ванкувері в 2010 році, з року в рік збільшується фінансування , як олімпійських так і не олімпійських видів спорту, будуються Льодові арени, велика увага приділяється розвитку дитячого спорту, який є основою майбутніх Олімпійських перемог.

На олімпіаді в Сочі Україну представлятимуть  43 олімпійця, від досвідчених Олени  Підгрушної, Віти  Семеренко до молодої  Софії Власової, яка вперше представлятиме Україну в не звичному  для нас шорт-треку.

За наших спортсменів  буде  вболівати вся Україна, незалежно від політичних поглядів,їм буде дуже важко в Сочі, адже там зберуться кращі з найкращих з усього світу, але ми віримо  в Українських олімпійців та в їх перемоги !

Тож бажаю олімпійцям, успіхів, наснаги,  олімпійської витривалості і  ніколи не здаватися, адже Ви найкращий приклад для підростаючого покоління. Вами пишається вся Україна!   

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.