Діти трьох революцій

За нетривале у масштабах історії людське життя у світі відбувається чимало заворушень, повстань та протистоянь. Вони часто виходять за межі політичних суперечок у кабінетах. Вони часто перетворюються на криваві місива на вулицях міст. Їх можна не помічати, можна відмежовуватися, але вони все одно лишаються у нашому житті, у нашій свідомості, у нашій психіці.

Це вже третя революція за моєї пам’яті у моїй країні. Я пам’ятаю танки на вулицях Москви у серпні 1991 року. Так, тоді це була одна країна, як би сьогодні не намагалися від неї відкараскатися. Я пам’ятаю теплий помаранчевий колір у засніженій країні наприкінці 2004. Я живу сьогодні у жовто-блакиті Єврореволюції (хоч, як на мене, вона давно вийшла за межі слова «євро»).

Таких, як я, насправді чимало. Хтось старший на кілька років, хтось молодший. Для когось усе це лише картинки за вікном, для іншого – сенс життя.

Проте навряд знайдеться такий, на кого всі ці події не мають впливу. Ми – люди, які живуть у революційні часи. І жити без революції всередині навряд зможемо. Адже кожна з них, залишила по собі зміни. У часі, політиці. Психології. Нашій психології. Ми перестали бути впевненими на сто відсотків, але навчилися сподіватися і вірити. Ми стали менше довіряти, ідеалізувати, але почали більше шукати правду. Ми перестали мовчати, і почали вимагати змін. Ми перестали боятися зла, і почали його нищити. Ми активніше воюємо, і часто – з собою у першу чергу.

По-моєму, оця внутрішня перемога, подеколи у стократ важливіша, аніж перемога зовнішня.

Кожен робить свою маленьку революцію.

Діти трьох революцій частіше думають. Напевне, вони стали б цікавим об’єктом для досліджень психоаналітиків. І ще цікавішим для психіатрів. Вони чимось схожі на дітей війни. Схожі, але не такі. Вони просто не можуть спокійно. Маленький двигунчик всередині вже не дозволить.

Це вже діагноз, якщо хочете.

Діагноз, але не хвороба.

 

P.S.Якщо відверто, мені, дитині трьох революцій, дуже хочеться врешті почути, що все добре. Не буде, десь, у когось і за якихось обставин. Без жодних умов і умовностей. А просто так. І щоб це була правда. Бог любить трійцю, то може, й трьох революцій цілком вистачить на наше покоління.

 

Ірина НИЧИПОРУК

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.