Як повернути довіру , або Всеукраїнська люстрація

Я не знаю, чи можливо повернути довіру народу до цієї держави. Система управління і наявні кадри себе вичерпали. Потрібна нова система, нові люди і якісно новий підхід до формування державного апарату. Потрібна абсолютна публічність.

Люстрація

Погоджуюсь із Луценком, який говорив після виходу із-за ґрат про формування нової міліції, що кожного нового міліціонера потрібно перевіряти на детекторі брехні перед прийомом на роботу. Кожного слід провокувати на те, щоб він узяв хабаря. Одна помилка - і вільний. Вільний від цього надскладного обов'язку - бути чесним і жити по закону. Чи поверне це довіру до міліції? Не відразу, напевно. Але бикота з роками перестане проїдати державний харч, охороняючи власність багатих українців від обурення бідних. Має пройти час. А щоб пришвидшити процес, варто просто звільнити весь особовий склад, а потім прийняти на роботу з новим підходом. Як було в Грузії

Гадаю, цей процес варто запустити і серед чиновництва. Всіх звільнити. А під час прийому на роботу - перевірити. Впевнений, що у поєднанні із професійними тестами такий підхід дозволить багатьом новим, зокрема, молодим обличчям піти на державну роботу і оновити склад апарату.

Таке ж може чекати і освітян, медиків (чи не найкорумпованіша частка суспільства, ви вже вибачте), працівників комунальних установ, прокурорів... всіх можна пропустити через цей процес. Ось вам і люстрація!

Питання: що робити із суддями? Та те саме! 8 000 суддів і 12 000 випускників юридичних вузів щороку - це, гадаю, дозволить омолодити склад судової системи за кілька років. Звичайно, ще краще було б обирати суддів. Саме так, довіру до судів можна повернути, якщо суддів обирати, як це роблять у деяких цивілізованих країнах. Повертаючись до міліції, скажу, що і очільника міліції можна обирати. А це вже питання муніципального характеру, вирішення якого дозволило б ліквідувати МВС, як карально-вимагательну корумповану машину, залишивши його номінальним зв'язковим комунікаційним центром між регіонами із підпорядкованими кількома бригадами спеціальних загонів (річ, загалом, теж потрібна, навіть якщо країна не тоталітарна).

Публічність

Питання публічності лежить між двома площинами - формальності та щирості. Формально Україна - дуже публічна країна. Всі чиновницькі апарати мають свої прес-служби, найбільші чиновники мають особистих прес-секретарів. В плані щирості всі ці люди говорять лише заготовлений текст, відповідаючи на зручні питання преси та громадськості, замовчуючи незручні.

Політики, які говорять з народом, - цікаві народу. Чиновники, які говорять з народом, - цікаві народу. Міліціонери, які говорять з народом (розумію, що в Україні це смішно звучить), - теж цікаві народу. Які говорять особисто, не через мережу приймалень, де приймають у виключні дні, не через прес-служби, які пишуть сухі факти, прикрашаючи майбутню політичну кар'єру, розповідаючи небилиці та недоговорюючи про невиконані зобов'язання, не через посередництво "рекламних" (назвемо їх так) структур. А саме особисто.

Чому міліціонери не звітуються перед громадянами за виконану роботу на центральних площах їх міст? Чому чиновники ховаються в кабінетах, замість того, щоб результати роботи, нові ідеї та програми, власну оцінку та бачення ситуації не оголосити звичайним людям на відкритому круглому столі? Чому, врешті, журналістів виганяють із приміщень, які належать громаді?

На мою скромну думку, вони не говорять зі звичайними простими людьми тому, що не готові відповідати за свої слова.

Потрібно встановити нову моральну планку, новий поріг відповідальності, привити нову цінність серед осіб, що працюють на державу, - особисту відповідальність.

Коли начальник управління ... та будь-якого з них, скаржиться на те, що держава недофінансовує уже другий рік поспіль якусь обласну, міську чи районну програму, або виділяє недостатньо коштів на безпосередню діяльність управління, то в мене виникає питання: а якого дива ти займаєш цю посаду? Чи ти не можеш працювати так, щоб держава дала тобі гроші, не можеш вибити їх? Для чого взагалі тоді існує твоє управління? Особиста відповідальність включає в себе відповідальність за будь-які дії та бездіяльність. "Пропоную ліквідувати неефективне управління, або звільнити мене і найняти кращого керівника" - ось, що має сказати відповідальна людина. А не плакатись на те, що "нам грошей не дають".

Радикально? Можливо. Проте зауважу, що, наприклад, існує в Рівненському міськвоконкомі таке собі Управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій. Перейдіть за цим посиланням і спробуйте десь пошукати програми та стратегії розвитку, опубліковані за останні 5 років, або заплановані для реалізації на 5 років уперед. Між іншим, зарплатню там отримують 5 людей. Впевнений, що працівники управління навіть не знають, як вони вплинули на той факт, що Рівне зарахували до топ-10 в номінації "Середнє місто з найкращою економічною ефективністю" в конкурсі European Cities & Regions of the Future 2012/13. Хоча, мабуть пишаються своєю роботою. Публічність! Я хочу, щоб всі знали, що ви для цього зробили. Може, вам зарплатню слід підняти, чи позвільняти геть усіх.

І це тільки один з прикладів.

Риба гниє з голови (на завершення)

Перший крок до оновлення держави - прозорі, чесні вибори на всіх рівнях. Особисто я впевнений у тому, що до влади мають прийти нові політики. Виконавчу та судову гілки влади слід оновити повністю, відправивши на пенсію старих і давши дорогу молодим, - досить жаліти непрофесійних пенсонерів, якщо від цього страждає вся країна. Корупцію слід бороти методом відсіювання через сито люстрації. Це стосується не лише апарату держави, а й медицини, освіти, армії.

Що кожен для цього може зробити? Піти на вибори. Відмазки "Я не голосував за Януковича" більше не працюють, бо він став Президентом не тому, що за нього більшість проголосувала, а тому, що більшості народу було все одно. От і владу отримали, якій все одно на народ.

Риба гниє з голови, тому якщо не хочете наступного разу стояти в черзі 30 хвилин, щоб отримати якусь довідку, і не хочете платити 20 гривень за пришвидшення процесу (а я впевнений, якщо щось робиться швидше за двадцятку, то й безкоштовно робиться швидше), то краще сходіть на вибори.

А люстрація - не за горами.

 

 

Коментарі

В мене інваліда місцева влада м.Рівне вкрала квартиру по підроблених документах,а це Міська рада на чолі з Хомком її виконавчий комітет,ЖКП Галицьке На чолі начальника так званого депутата вибраного народом Хорхолюк,який підробив документи і УЖКГ м.Рівне яке в зговорі з іншими особами в мене вкрало квартиру по вул.Київська 8/38 на яку в мене е ордер,а їм видали другий фальшивий ордер і я і моя мати залишились на вулиці.без суда і слідства і 8 років хожу і нічого добитись ні в прокуратурі ні в міліції не можу тому,що всі злодії в м.Рівному і всі сидять на своїх місцях,як і сиділи.Гнать треба зразу,а не балакати з ними ще роками,сволочі скільки можна знущатись мій емейл-oliinik.vladimer@gmail.com-якщо хто зможе допомогти і викрити їхну злочинну діяльність

О

Вот властьво всей красе!!!
http://05-8298.blogspot.com/p/blog-page_2.html если бьют в судебном заседании на Украине , по команде судьи о какой можно власти говорить!!! После такого ни какого доверия нет и не будет!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.