Важливо правильно рахувати набої

Хтось дивився фільм "Бандитки"? Там один із героїв каже "завжди рахуй патрони в обоймі, це може врятувати тобі життя". Згадав це, коли сьогодні переглядав відео, викладене міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим про спецоперацію по затриманню Олександра Музичка (Сашка Білого). Так сталось, що довелось потрапити на місце подій невдовзі після самої спецоперації. Тоді, як ще там працювали експерти-криміналісти, опитувались свідки, а тіло загиблого ще лежало на землі.

Нагадаю, що за версією чиновників МВС Олександр Музичко застрелив себе сам під час затримання. Дивлячись відео не полишало відчуття, що щось мені в ньому не подобається. Пізніше зрозумів що саме: невідповідність деталей. Для початку, кількість пострілів і зброя. Давайте порахуємо, скільки було куль і власне пострілів.

За словами заступника міністра, Білий двічі поцілив у співробітника спецпідрозділу "Сокіл" - в окуляри на шоломі, звідки куля відрекошетила в передпліччя бійця. Друга куля потрапила в погон.

Далі слухаємо розповідь учасника спецоперації з підрозділу "Сокіл". Він згадує про постріл, який стався в момент, коли на Музичка навалився співробітник "Сокола". І ще один, коли Олександра повалили на землю. Як стверджує боєць, він побачив з-під тіла "клубы… пыли, земли…". Якщо відбувалось саме так, то ця куля не могла поцілити в груди Сашка Білого, бо постріл був в землю. Звідси й "клубы… пыли, земли…". Далі боєць розповідає, про постріл, який стався в момент, коли вже поваленому Музичку відводили руку з пістолетом убік. І ця куля теж не могла "піти" в тіло загиблого.

Три постріли, з яких лише один теоретично міг потрапити в груди Білого. Два випущені в співробітника "Сокола" плюс ще три - в момент повалення Білого на землю. Разом – п’ять патронів з "магазина" пістолета Сашка.

Ще в розповіді згадується про те, що Музичко тікаючи стріляв в переслідувачів "в півоберта з-під лівої руки". Скільки цих пострілів було, не говориться. Хай навіть один-два – це ще ті кулі, які не могли потрапити в груди Білого. І таких ми вже нарахували 6-7 пострілів. В обоймі пістолета ПМ (а саме такий був в загиблого) вісім патронів. У груди Музичка потрапило три кулі. І, як стверджує балістична експертиза, випущені вони були зі зброї Сашка Білого. Далі проста арифметика… Або в Сашка Білого в обоймі його пістолета Макарова було на 1-2 патрони більше, або боєць "Сокола" погано вміє рахувати.

Тепер про те, коли ж Сашко Білий міг випустити в себе ці кулі? Або він стріляв у себе на ходу, або всі три постріли в момент, коли його валили на землю потрапили йому в груди. Спробуйте собі це уявити слухаючи розповідь учасника затримання.

І ще… я не міліціонер і не знаюсь на багатьох речах. Однак мені "різануло" слух те, що боєць "Сокола", який переслідував озброєного підозрюваного "стріляв холостими набоями". Це як? Бійці спецпідрозділу їдуть на затримання озброєного підозрюваного, в якоого за плечима чотири війни, маючи автомати з холостими набоями? Але ж у Музичка були поранення в ногу. Вочевидь його намагались зупинити стріляючи по ногах. Чи в одного бійця бойові, а в іншого холості? Чи може в одному "магазині" через один стоять бойові та холості патрони?

Як значилось у повідомленні правоохоронців всього Музичко отримав шість поранень: три - по ногах, одне в груди, зліва збоку (саме це поранення могло бути тим пострілом, який Музичко зробив в момент, коли на нього навалився боєць "Сокола") та два прямо в груди. Давайте на мить забудемо все що вище написано. Візьміть хоча б іграшковий пістолет, ляжте животом на землю, попросіть одного-двох знайомих навалитись на вас зверху, поставте собі пістолет рівно в груди і хача б двічі натисніть спусковий гачок. І як виходить? А в Білого це вийшло двічі з бойовим пістолетом.

Але повернемось у двір кафе. Там лежали гільзи від пістолета ПМ. Я особисто їх бачив щонайменше дві. Але ж Музичка переслідували вже в лісосмузі. То, хто стріляв у дворі? На місці подій довелось чути, що відстрілювався один з охоронців Музичка, якому, нібито, вдалось втекти від переслідування, але про це нічого не говорять правоохоронці. Чому?

Це ті питання, на які мають бути дані відповіді. Я вітаю прагнення міністра надати публічності розслідуванню обставин затримання і загибелі Олександра Музичка. Навіть не так… Обставин загибелі під час спецоперації правоохоронців, людини чия провина не була доведена судом.

На мій погляд, потрібно відкинути політику, всілякі маніпуляції та істерики. Потрібно чесно розібратись у тому, що сталось і чесно про це розповісти. Інакше незрозуміло, чим нове керівництво МВС відрізняється від своїх попередників. Це потрібно зробити перш за все для того, щоб почати будувати Україну нового, європейського зразка. Щоб людям не довелося знову виходити на Майдан. От тільки тоді, не приведи Господи, вже люди рахуватимуть набої в обоймі. Тільки, кому від того стане краще?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.