Хотіли як краще, а вийшло як завжди?

Вчергове переконуюсь, що гучні починання нашої влади завершуються тихенькими пшиками. Місто Рівне в цьому плані дуже показове. То муніципальну міліцію обіцяють створити, то Когенераційну установку за 9 мільйонів порох вже присипав… Те саме вийшло і з системою GPS моніторингу міського пасажирського транспорту.

Пам’ятаєте, ще в 2012 році за кошти громади міста було придбано обладнання для моніторингу пересування міського транспорту (GPS сервер, програмне забезпечення), а перевізники, на виконання тендерних умов, обладнали GPS-трекерами свої маршрутки.

Для чого це робили? У системі GPS - моніторингу все, як на долоні, вона дозволяє в режимі реального часу, через мережу Інтернет, або за допомогою мобільного телефону простежити за рухом всіх автобусів та тролейбусів міста. Запізнюєтесь на зустріч, не знаєте чи довго чекати маршрутку, все просто, зайшли на сайт вибрали потрібний маршрут та отримали повну інформацію: скільки маршруток на лінії, коли під’їде наступна до вашої зупинки, її швидкість тощо. Ввечері маршрутки «з’їхали» з маршруту, у вихідні дні взагалі не виїхали на маршрут або рухаються з порушенням графіку руху - маєте всі підстави звернутися з відповідною скаргою та обґрунтувати свої слова конкретними доказами.

І все це сидячи удома чи в офісі, за комп’ютером або за допомогою мобільного телефону на зупинці. Ще невеличка приємність цієї системи - автоматичне оголошення зупинок, що буде корисне гостям нашого міста та людям з обмеженими можливостями.  

Ще більше можливостей система GPS-моніторингу надає контролюючим органам, звітність, яку вона дозволяє формувати, показує все: графіки руху - плановий та той, який є насправді, кількість кіл, які проїхав автобус чи тролейбус, його швидкість, відхилення від маршруту тощо.

Чому ж система, на яку кілька років тому витратили бюджетні тисячі не працює. У Луцьку та Тернополі працює, а у нас ні.

Довелося мені поспілкуватися з людиною, яка працює в ЖКП «Галузеве», це те підприємство, яке мало би здійснювати GPS моніторинг. Їх спеціаліст в приватній бесіді розповів, що систему GPS моніторингу пасажирського транспорту міста Рівне у 2012 році було розгорнуто на базі їх підприємства. Протягом  2012-2013 років вона  функціонувала та надавала всю необхідну інформацію про рух маршрутних транспортних засобів її користувачам: профільному управлінню та власникам тих же маршруток. Надання інформації мешканцям міста щодо руху транспортних  передбачено не було, хоча така технічна можливість існує. Утримання системи у 2012-2013 роках здійснювалось виключно за бюджетні кошти, однак у 2014 році у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування та суттєвою заборгованістю підприємства перед надавачами послуг зв’язку система фактично не працює.

Тобто, гроші вкладені, а віддачі немає. Більше того, «Галузеве» весь час має збитки. А якщо підприємство комунальне, тобто наше з вами, то збитки ці наші. От і виходить, гроші бюджетні вклали, а в результаті тільки збитки.

До речі, було б зовсім не погано, аби така система в місті справді працювала. Кажуть, що обслуговування одного такого навігатора коштує порядка 100 -150 грн. Тобто орієнтовно 3 - 5 грн. на день (два пасажира маршрутки). Що скажуть на це рівненські транспортники, чиновники, депутати, перевізники?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.