І ЗНОВУ БІЙ ПІД ГУРБАМИ…

Традиційно на третій день Великодня на Рівненщині вшанують пам'ять героїв бою під Гурбами, що у Здоблунівському районі. 22 квітня сюди з'їдуться патріоти з усіх областей України, щоб вклонитися відважним бійцям Української Повстанської армії. Цьогоріч це особлива дата – 70 років з дня їх трагічної загибелі в нерівному бою з загонами НКВС.

Без політичних прапорів, гучних промов політиків та велелюдних мітингів на їх підтримку, саме так вже два роки поспіль проходить фестиваль-реквієм «Пам’яті героїв Гурб». Не буде винятком і цьогорічне дійство. Участь у цьому заході вже є патріотичною, тому, наголошую, жодної політичної символіки, лише жовто-блакитні стяги та прапори бійців УПА.

Вшанування пам’яті вояків Української Повстанської Армії, а цьогоріч і ще й «Небесної сотні», розпочнеться молебнем за загиблими. Як і раніше після панахиди відбудеться реставрація подій квітня 1944 року, яку організовує меценат, депутат обласної ради Віктор Кривун. Цього разу театралізоване дійство, в основі якого реконструкція бою українських повстанців з частинами НКВС, буде яскравішим і реалістичнішим, оскільки його організатор та натхненник Віктор Кривун вирішив задіяти важку техніку другої світової війни.

Після закінчення «реконструкції», розпочнеться концерт-реквієм, «Пам’яті героїв Гурб». Серед відомих виконавців участь у концерті візьме гурт «Тінь сонця».

Як завжди цей захід не фінансується ні владою, ні жодними політичними силами. І я, як організатор концерту-реквієму, запрошую всіх, хто бажає долучитися до проведення заходу, пишіть на адресу: gurby2014@gmail.com

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.