Моя революція

 

Шостого червня ми з колегами святкували професійне свято - день журналіста. За роки роботи були різні святкування: одні залишились у пам'яті, а інші затерлись іншими, бульш яскравими спогадами. День журналіста 2014 року, я точно запам'ятаю на все життя. Але початок цього, вже спогаду, бере 26 листопада 2013 року.

День журналіста, на столі в редакції вже нарізані бутерброди, привезли піцу і відкоркували пляшку коньяку "Старий Кахеті". Час від часу колеги дзвонять з питанням: "Ну коли ти вже будеш?...". А я з гаєчним ключем на 17, разом зі Святославом Клічуком, Зурабом Кантарією і ще кількома хлопцями, розбираємо сцену на майдані незалежності. Ту сцену, яка стала трибуною революції у Рівному. 

Перехожі постійно підходять із запитаннями: "А навіщо ви розбираєте, Майдану вже не буде?". Відповідаємо, що сцену пора повернути власнику. Святослав Клічук відповідає якійсь тінотці: "Майдан знаходиться в нас. А сцену, як буде треба, ми швидко зберемо". Важко непогодитись зі Славою, та й сцену і правда потрібно було повернути власнику. Тим більше, що позичали її на місяць, а повертеємо - через півроку. А починалось все як завжди: випадково...

Після сутичок, які відбулись 22 листопада 2013 року на Європейські площі і під Кабміном, намет протесту з'явився й у Рівному. Тоді це був звичайний агітаційний намет біля пам'ятника Шевченку на майдані незалежності. Пізніше намет був вже великий, який належав керівнику рівненської ОПОРИ Андрію Токарському. А заявку до Рівненського міськвиконкому на проведення акції писав керівник молодіжної організації "Молодь - діє" Віталій Примак. 

Після того, як Янукович все ж не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію з ЄС, протест почав набирати обертів. Протустуючих ставало більше, наметове містечко перейшло на "цілодобовий режим роботи". І рівняни почали долучатись хто чим. Хто бочкою для паління вогню, а хто продуктами. Якось увечері прийшов до намету директор телеканалу "Рівне 1" Віктор Данилов з пакетом продуктів для протестувальників. Розговорились. Пригадували помаранчеву революцію 2004 року. Говорили про те, що ж може бути далі. 

Віктор Євгенович сказав, що непогано було б поставити сцену. Потім згадав, що в нього є невелика і він не проти її позичити. Наступного дня я вже був у нього в кабінеті. Домовились, що сцену я беру під свою відповідальність. Ну має ж, типу, хтось за неї відповідати, щоб потім було кому її повірнути. Написав формальну розписку, на якій спочатку хотів ставити дату 10 грудня. Але після фрази "та пиши з запасом", поставив "до 30 грудня 2013 року".

Надвечір конструкції сцени вже були на майдані і хлопці почали її збирати. І простояла вона аж до 6 червня 2014 року. За цей час ЖОДНОГО разу власник сцени не нагадував і не просив її повернути. В наметовому містечку змінились люди. Віталій Примак і Андрій Токарський вже займались своїми справами і кілька місяців не з'являлись на сцені Майдану. Зрідка там бували Святослав Клічук та Зураб Кантарія. Так само відійшов від революційної трибуни й Андрій Логащук, який кілька революційних місяців був своєрідним "голосом рівненського Майдану". Настав час сцену повертути її власнику. 

Зідзвонившись з хлопцями вирішили розбирати сцену 5 червня. Але не судилось: не ббуло транспорту, не виходило в Зураба і Святослава. Мабуть це була доля: сцена, яка довгі зимові місяці стала трибуною свободи слова, мала зникнути саме в день журналіста.

За ці місяці більшість з нас змінилась. Принаймі я. Межа страху змінилась. Звик до погроз, які лунали не раз за час революції. Звик до прослуховування телефону і демонстративне слідкування. За цей час повірив в себе і в те, що навіть одна людина може багато чого змінити, не кажути про те, що можуть зробити тисячі. Це була моя особиста революція. Це була наша з вами революція. Ми повірили в себе і повірили один в одного.

Сцену розібрали і повернули власнику. Але те що в наший серцях і в наших головах - залишиться з нами назавжди.

P.S. Розбираючи сцену жартували з друзями, що треба Віктору Данилову якось віддячити за користування його майном. Так самоо жартома говорили, що "виставити могорич Данилову" мають голова Рівненської облради Михайло Кириллов та голова Рівненської облдержадміністрації Сергій Рибачок. Бо в нас Зурабом і Славою залишилось все так, як і боли до революції. А в них - підвищення по посаді і в політичній кар'єрі.

Хоча ні, в нас всетаки є інша, оновлена (поки що не нова) країна. Але про могорич хай би всетаки подумали...

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.