Дві сторони милосердя

Чорне і біле, так і ні, згода - відмова. Чи завжди можна надати однозначну відповідь? Чи завжди можна знайти рішення, яке задовольнить всіх? Як знайти золоту середину? І чи завжди це можливо?

В підвалі багатоповерхового будинку по вулиці Кавказькій зроблено ремонт і створено соціальний заклад – їдальню для безхатченків. Одна з релігійних громад Рівного організовує безкоштовні обіди для тих, хто в силу різних обставин опинився на вулиці чи життя поставило глибоко за межею бідності. Люди там є різні. Когось ошукали, забрали житло і викинули на  вулицю. Хтось проміняв нормальне життя на алкоголь і тепер не може відшукати дорогу назад. А хтось просто не має зайвий раз за що поїсти. Як на мене,  будь хто з цих людей заслуговує на співчуття та милосердя. Пам’ятаєте, саме про це написано в Біблії…

Здавалось би все добре і немає про що говорити, окрім як порадіти за таку ініціативу віруючих. Але це лише одна сторона медалі. Більшість мешканців будинку, в якому знаходиться цей заклад, проти того, щоб туди приходили безхатченки обідати.

Аргументація мешканців проста і заслуговує підтримки: частина безхатченків – алкоголіки, частина –  хворі на туберкульоз, коросту, частина – не обирає слів і використовує повний словник матюків.  А у дворі граються маленькі діти, відпочивають пенсіонери. Природно, що рідні переймаються їхньою безпекою. Ну давайте називати речі своїми іменами, ну немає в нас в країні належного контролю скажімо за хворими на відкриту форму туберкульозу. І Україна давно серед лідерів по розповсюдженню цієї хвороби. А ще серед відвідувачів благодійної їдальні бувають й нечисті на руку персонажі. В дворі траплялись випадки крадіжок саме за їх участі. Ну ми ж всі розуміємо, що коли доля припече – то моральні принципи часто можуть відійти далеко на другий план. Звісно такі – не всі, але ж ...

І що в такому випадку робити? Заборонити годувати безпритульних в закладі, розміщеному в цьому будинку? Але ж як на рахунок християнського милосердя, Божих заповідей та співчуття ближньому? Зрештою ніхто з нас не застрахований від того, щоб не опинитись на вулиці. Уявіть, що від вас починають відвертатись і проганяти. Уявили?

А тепер уявіть, що ваша дитина грається в тому дворику тоді, коли туди приходять безпритульні. Одні просто бідні, інші п’яні, ще інші – хворі і т.п. Уявили? І як ваше ставлення тепер? Звичайно, ви проти такого сусідства.

Але… Але просто закрити їдальню – не людяно. Переселити в інший житловий будинок – виникає та ж сама ситуація. Чи є у громади куточок, в який можна перевести притулок для безхатченків? Та чи є сьогодні, в такий складний час для країни, якісь кошти для цього переселення?

У мене немає готового рецепту вирішення цього питання. Єдине в чому я переконана: не можна робити вигляд, що проблеми не існує. Вона є і її потрібно вирішувати, шукати розумний вихід. А вихід обов’язково має бути…

Людмила Туровська, депутат Рівненської міської ради

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.