Пам’ятник Небесній сотні: чиновники vs громада Рівного

Після того як на Майдані прибрали сцену, «кафєшечний» стіл із свічками й портретами загиблих із Небесної сотні виглядає… Якщо одним словом – «такоє».

Вчергове проходячи повз, згадав про гарний проект пам’ятника-барельєфа, що мали намір спорудити на стіні будинку біля органного залу.

Колеги кажуть, що справа загальмувалася через кошти. Наразі з’ясовую; варіанти завжди є – пізніше про це поговоримо, в іншому записі.

Маю таку думку: хлопцям і дівчатам із Небесної сотні, в принципі, нині мало треба – щоб імена пам’ятали, саму подію, щоб молилися за них. Отож і пропоную встановити «пам’ятний знак» у вигляді щита із світлинами загиблих (усіх – і міліціянтів теж, вони там усі рівні нині; звісно виділити наших, рівненських, – нічого особистого, просто ж наші) і трохи облаштувати місце де квітку покласти, молитву прочитати, куди дитину привести показати…

І місце я уже знайшов – на Майдані, між двох флагштоків. І люди постійно бачитимуть, і символічно – хлопці боролися і за Україну, і за Рівне. Водночас і під наглядом камер спостереження, і чиновники не забуватимуть квіти покласти під час чергового офіціозу біля Шевченка.

Принципово зробити це зусиллями громади – навіть дозволу не питати, чиновників поставити до відома. У них уже був шанс. До речі, треба не забути про їхню «ефективність» – місцеві вибори не за горами.

Якщо підтримуєте мою ідею, ставте +1 у коментарі до запису. Якщо побачу суттєву підтримку з вашого боку, то оформлю в ініціативу й розпочну проект.

P.S. Я не проти гарного і ґрунтовного пам’ятника – якщо таки реалізуються задуми, тільки подякую. У цьому випадку два краще, ніж один.

У якості ілюстрації вибрав один із декількох «народних» памятників (на вулиці Грушевського біля Європейської площі), які я нещодавно сфотографував у Києві.

P.P.S. Якщо уже говоримо про памятники Небесній сотні, то згадав іще про ескіз рівнянина Юрія Журавля - мені він подобається.

Коментарі

Він забув все ще в перші дні своєї, надіюсь, недовгої каденції. Що вже говорити, якщо він своїм радником взяв Стельмах Тетяну Петрівну, вона ж "Таня 100 доларів", яка до цього обслуговувала партійних босів Партії Регіонів, звідки її потім вони ж і наперли.

Ти все правильно кажеш.
в чиновники - козли. І кіриллов теж - усе уже забув

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.