Майдан - Героїв чи Майдан - жебраків?

Революційні події зими 2013-2014 років вже охрестили Революцією Гідності. Не впевнений, що це геть влучна назва, але дуже близька до того, що відчував я в  ті моменти у листопаді-січні на столичному Майдані і у січні-березні на Майдані у Рівному. Це було відчуття, яке неможливо забути і неможливо передати словами. Тому й не намагатимусь...

Натомість, спробую передати відчуття від Майдану сьогоднішнього. Це суміш тривоги, розчарування, образи, обурення і навіть відрази. Вибачте, але гідністю на сьогоднішньому майдані навіть і не пахне. Там вже не видно тих безстрашних воїнів, котрі з фанерними щитами і коктейлями Молотова зупинили зарвавшагося диктатора. Ці воїни світла, як їх ми часто називали - залишили поле бою Революції гідності. 

Одні поїхали додому, заліковувати рани або просто працювати до себе в краї, будувату ту нову країну, за яку вони бились. Інші - змінили фанерні щити на "бронік" та "розгрузку", а палицю і коктейль Молотова - на автомат Калашникова. Вони не поїхали додому, а вступили в Національну гвардію і поїхали в Донбас. Знову воювати за свою Україну. А хто залишився на Майдані? І головне - НАВІЩО?

Можливо хтось просто довго "розгойдувався" і приїхав "на революцію" тоді, коли все вже закінчилось? А може хтось ніяк не може зупинитись, отримавши щось, на кшталт "афганського синдрому"? Можливо... Але їхнє перебування там шкодить самій революції. А ще більше шкодять... скриньки для збору грошей. Далі нічого не писатиму, просто публікую фото зроблені протягом однієї години в межах столичного майдану Незалежності та вулиці Інститутської.

 

Поки вантажив фото, думав над тим, як це все може закінчитись. Зрештою не може ж це тривати вічно. Президент і мер Києва навряд чи наважаться розігнати тих, хто сьогодні швендяє по майдану, бо опооненти відразу волатимуть, що "розганяють тих, хто їх привів до влади" і що "вони нічим не кращі за Януковича". Хоча "ті, хто привів до влади" зараз воюють, або займаються постачанням продовольства і амуніції (всіма правдами і неправдами) для тих, хто воює.

То який же варіант закінчення цих всіх скриньок, наметів і барикад? Дуже просто. Коли воїни майдану вернуться зі сходу, розібравшись там з російськими і проросійськими бойовиками, тоді все й закінчиться. Навряд чи це сподобається першому батальону Нацгвардії, сформованому практично повністю з бійців Самооборони. І тоді, буде все швидко і просто, як після дискотеки у сільському клубі. Одних віддправлять додому, а інших... Ну, куди вийде. Бо не можна перетворювати поле битви в дешевий базар. І не можна плямити гідність героїв - лінню і жебрацтвом.

Слава Україні! Слава Героям!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.