Як наближати перемогу своєї країни

Ситуація на Донбасі дуже не проста… Як її вирішити війною чи миром – я не знаю. Це покаже час. Якщо війною, то як воювати? Я не кадровий військовий з досвідом воєнних операцій, щоб строчити на всіх ресурсах як краще громити терористів, звільняти міста і вести бойові дії. На жаль, я навчався і працював лише журналістом. Здебільшого політичним та комунальним оглядачем. Не був військовим журналістом, хоча про військових пишу регулярно от уже років вісім. Так я не з телебачення бачив у якому матеріально-технічному стані у нас була армія, як переживали політичні та військові події останнього року наші солдати. Різне писав про вояків часто хвалив, іноді критикував командування за господарські чи політичні прорахунки. Але жодного разу не розказував їм як треба воювати. Я спеціаліст в журналістиці, вони у військовій справі. Яка кваліфікація кожного – час покаже.

Разом з військовим як журналіст часто бував на полігонах під час військових навчань. Навіть раз в рік перепадало самому хоч трохи попрактикуватися у стрільбі з стрілецької зброї. Також на мої пам’яті був учасником тренінгу з журналістської безпеки, в тому числі й роботи в гарячих точках. І от що я з того всього зрозумів, принаймні для себе. Знаєте скільки така не навчена військовій справі і не екіпірована людина як я проживе на полі бою під інтенсивним обстрілом? Секунд 15, якщо у дуже поталанить – кілька хвилин. Це реальність. Хоч бойовий дух і патріотична підготовка в мене хороша. Та цього замало. І будьте певні, що фейсбучні воїни з тероризмом протягнуть не набагато більше. Так, майже з кожного можна зробити воїна, навчити тактики і стратегії, навчити влучно стріляти, окопуватися або ж наступати. Кілька тижнів навчання і шанси вижити і воювати будуть кращі. Як і після декількох реальних боїв. Але голова і судження про військову стратегію тоді стануть не такими гарячими і тверезішими.

Якщо говорити про збройну війну – солдат і герой з мене буде «слабенький». Принаймні, зараз без тренувань. І я можу щиро це визнати. Якщо ж мова йде про другу війну з Росією  – інформаційну, то тут шансів і користі більше. Інформаційним війнам, журналістиці я вчився більше 10 років, як в теорії так і на практиці. Словом, а іноді й ділом ми інформаційно воювали з правління Кучми-Янукович, пізніше критикували Ющенка і Тимошенко, потім знову боролися з режимом Януковича. Хочеться вірити що сила слова допікала прибічникам Хама не менше кулі, і хоча б частині людей відкривала очі на їхні брудні схеми. Разом з колегами робив свою роботу на Майдані три місяці і в день і в ночі, часто без вихідних. Разом розуміли, що після законів 16 січня нас журналістів влада Янукович пересаджає і перестріляє одними із перший. Можливо після активістів майдану – другими. Пережили. І втечі тирана не раділи, бо вже тоді розуміли про наміри Путіна. І що все затягнеться надовго.  Як і те що проти українців ведеться шквальна інформаційна війна. Мабуть саме тому в лютому двічі відмовився викладати дуже провокаційні відео з Сашком Білим. Він солдат, він не думав про піар. Про сприйняття його вчинків довелось думати кожному з нас. У когось вийшло у когось ні. Адже у нас журналістів, як у лікарів, іноді головне не нашкодити. У темах, які грають на інформаційній війні, не має бути сенсацій.

Саме тому всі сили втрачаю на висвітлення важливих тем. Наприклад інформаційної підтримки благодійників та активістів, які допомагають відновлювати збройні сили. На жаль їх ще не так багато і почасти їм потрібно те що я вмію – інформаційна підтримка. Для них мій телефон доступний цілодобово. Вони підтвердять. Навколо побудови нової країни ми маємо об’єднувати. Ці активісти після майдану не пішли у владу, не записувались у різноманітні люстраційні комітети, не бігали на мало чисельні пікети. Якби не Фейсбук і журналісти їх імена мало хто б знав. Вони не рвуться у владу, і я не рвусь у владні кабінети. Бо дуже часто буваю там як журналісті і знаю наскільки там все прогнило «совком». І ця цвіль має конкретні прізвища та посади. Ми разом має чистити цю гниль і моє першочергове завдання показати де і кого вичищати треба в першу чергу.

Принаймні для себе маю два пріоритети: боротьба з бездіяльною владою та допомога тим, кому на байдуже долі нашої перемоги над Росією. Бо товаришувати треба саме з такими небайдужими активістами, а не з депутатами. Депутатів і чиновників треба – коліном під зад. Бо рано чи пізно українці повернуться з війни з двома питаннями: чим ви допомагали фронту і чому не змінили цю прогнилу владу?

Пишу в матеріалах «не одсебятіну» а думки своїх читачів, простих рівннян. Незалежно від того подобаються ці думки політикам чи ні. Так що вони можуть і далі «трубіти» про «заангажованість», «продажність», «та хто ти такий?». Я лише передаю думки своїх читачів та земляків. Вони мене заангажували. Я як і вони бачу країну очами небагато українця, який прогне системних змін в державі. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.