Звичайні українці впливають на світові держави!

Як грім серед ясного неба прозвучала позиція Ангели Меркель про необхідність прямих перемовин між урядом України та сепаратистами від 14 липня 2014 року.  А надто промовисто це виглядало через те, що ця теза з’явилася на офіційному сайті уряду Німеччини після зустрічі німецького канцлера із Володимиром Путіним.

Україна, яка має численні рани і бореться за своє право на життя, отримала підніжку від найпотужнішого європейського гравця. Країна просто вибухнула у мас-медіа, соціальних мережах та на рівні красномовних оцінок пані Меркель в розмовах між людьми.

«Прямі перемовини між урядом України та сепаратистами» – це був явний перебор, який Німеччина навряд чи дозволила б пропонувати Ізраілю, США чи навіть Росії. Але саме так звучала німецька порада і в оригіналі повідомлення на урядовому порталі і в його гул-перекладі.

У відповідь миттєво народився флешмоб, який закликав на персональній сторінці керманича Німеччини писати фразу «Дякуємо, пані Ріббентроп», натякаючи на схожість сьогоднішньої позиції уряду Німеччини на позицію зразка 1939 року, коли міністр Ріббентроп разом із Сталіним просто розідрав суверенну Польщу. Флешмоб виявився супер масовим. Сторінку Ангели Меркель просто засипали десятками тисяч коментарів «Danke Frau Ribbentrop!».

І вже сьогодні, 15 липня, ця історія потрапила на сторінки німецької преси, що зачепило за живе і пані Канцлер і її провладну партію ХДС. Ще б пак – порівняння із нацистським діячем є справжньою ганьбою для будь-якого політика Німеччини. Напевно саме тому Ангела Меркель спробувала спростувати факт заклику до прямого діалогу, пояснюючи усе невірним витлумаченням. І закликала до тристоронніх контактів в рамках існуючої контактної групи. Хоча як можна «невірно витлумачити» прямий текст на урядовому порталі?

Таким чином, Німеччина спробувала загладити кути і залишитися незаангажованим учасником вирішення війни в Україні.

Звісно, геополітика річ досить складна, і в контексті того, що Євросоюз та Німеччина, надає нам потужну фінансову допомогу, нашій державі треба зважено підходити до оцінок та суджень. Але це ніяк не зв’язує руки простим українцям, які в цьому випадку підтвердили, що можуть реально втручатися у велику світову політику, нехай навіть таким «творчим» способом.

Сучасний світ дарує нам нові можливості впливати на ситуацію і відстоювати свої ідеї. І сьогодні Україна починає ними користуватися на повну потужність. Це правильно, бо правда на нашій стороні!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.