Кіно закінчилось! Готуйте квитки для перевірки

Нам 23 роки незалежності України «крутили кіно». Така собі політично-соплива мелодрама із назвою: «Хто винен у бідах українця». Я довго не міг зрозуміти, що саме мене насторожує в нинішній ситуації на політичному просторі країни. І зрозумів коли прочитав коментар однієї моєї хорошої знайомої під новиною про те, як нардеп-свободівець Олег Осуховський виштовхав з парламенту регіонала Сергія Левченка.

Під повідомленням про штовханину один із читачів нагадав, що «бойовий рахунок» відкрив депутат Юрій Вознюк. А далі був коментар моєї доброї знайомої: «Юра, як завжди, на висоті. Дивитись приємно і не соромно, що працювала в його команді. Коли на майдані серед медиків зайшла мова про нардепів, я розповідала про Юрія Вознюка. Ніхто з моїх колег не знав такого прізвища. Бо люди працювали з різних міст. Але коли я розповіла, що це саме той депутат, що "намилив рожу" зарвавшомуся регіоналу та заступився за жінку, то всі одразу згадали не тільки той випадок, але і як виглядає Юра. Просили передати йому своє визнання і захват. Окремі мені навіть заздрили, що я особисто знайома з таким нардепом. Звичайно, респект сьогодні і Олегу Осуховському. Хлопці просто молодці. Не зрадили виборців, не опозорили Рівне. На їх можна сподіватись, їм можна довіряти, за їх можна віддавати свої голоси в майбутньому. Це ті, що відстоюють народ. Шкода, що їх там так мало, тих, що за народ. Але наші Рівненські всі і Вознюк і Осуховський і Кучерук і Королюк достойні бути нардепами».

Сергій Притула, той що Тернопільський Сірий, якось жартував, що «коли депутати б’ються, то люди так радіють, ніби всім зарплату підвищили». А я собі подумав, читаючи коментар, що той час, коли рейтинг здобувається кулаками, невпинно минає. Так, ще є рейтинг Олега Ляшка і він ще зіграє свою роль. Але час тотального популізму минає.

Нам постійно пояснювали хто винен. До 2004 року – це були олігархи Кучми. І ми свято вірили, що команда Ющенка все зробить добре. Але отримали гарну прививку, і «любі друзі» втратили владу. Настав час Сходу отримувати свій імунітет від стереотипу про той Донбас, який «порожняк нє гоніт». Віктор Федорович дременув із країни не порожняком, обікравши і свій Донбас, і країну. Подарувавши своїм землякам війну.

Ми завжди розуміли хто винен і наші нардепи і політики вміло каналізували наш гнів. Вони здобували свій рейтинг порожніми обіцянками, кулаками і казками про вишиванки і повстанців. Дав в морду регіоналу і підняв свій рейтинг на кілька процентів, покричав із трибуни про злодіїв-олігархів – і соціологи вже малюють проходження до парламенту. Ми всі розуміли хто винен і обирали тих, хто міг бодай дати в пику нашим кривдникам. І це стосується як Сходу, так і Заходу. Але нині все буде інакше.

Тепер ми самі стали повстанцями і самі можемо дати в морду будь-кому. І це так само стосується, як тих, хто був на Майдані, а зараз носить форму гвардійця, так і тих, хто стоїть по інший бік барикади. Ми всі разом побачили смерть, подолали власний страх і точно знаємо як НЕ хочемо жити. Ми змогли відбудувати армію за три місяці і налагодити ефективне постачання та лікування поранених. Ми фактично замінили собою державу.

Хоча, чому замінили? Ми і є держава! Це усвідомлення - найстрашніше, що могло статись з нами в очах наших політиків. Я точно знаю, нас вже не розведеш популізмом і мордобоєм, бо ми будемо ставити питання. Незручні, безпардонні і вперті питання. Для прикладу: звідки у «ЧЕСНОГО» прокурора, який усе життя працював на державній службі, а члени сім’ї не мали бізнесу, в родині автівки вартістю як його зарплата за два роки? Або звідки у родини держслужбовців, які ніколи не займались підприємницькою діяльністю шикарний будинок, квартири і автівки геть не «бюджетного» класу?

Ви сидите тихо та думаєте, що вас знову «пронесло». Уже дехто потроху піднімає голову і подає голос, думаючи, що вже ніхто не розбиратиметься хто потрапив на цей сеанс без квитка чи за чужий рахунок. Але кіно закінчилось, в залі увімкнули світло. Скоро стане весело ))) Готуйтесь панове і приготуйте квиточки для перевірки…

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.