Банки і політика

Гроші і політика завжди пов’язані між собою. Гроші, у сучасному світі, часто керують політичними процесами, хоча інколи трапляється навпаки.

Після революції, вже в першій половині 2014 року обвалились кілька українських банків. З одного боку, це стало результатом фінансово-економічних потрясінь, які переживає країна. Однак при більш детальному аналізі можна помітити, що обанкротились банки, які так чи інакше пов’язані з олігархами Сергієм Курченком, Юрієм Іванющенком та Володимиром Новинським. Складалось враження, що Національний банк свідомо банкротив їхні фінансові установи.

Очевидно що тут не обійшлось без політичної боротьби, яка перекочувала у фінансову систему. Але ж від таких дій страждають не лише вище названі люди, а й ті тисячі українців, які вклали свої гроші в їхні банки. Та й це не самий страшний фактор. Падіння кількох, не самих маленьких в країні банків згубно впливає на всю фінансову систему країни. Страждає вся держава і її економічний імідж у світі.

Перш за все іміджеві втрати стосуються вибірковості кризових ударів і підтримки НБУ. Регулятор проводить непрозору і вибіркову політику рефінансування проблемних банків. Це створює загрозливі передумови для виведення, а фактично розкрадання величезних державних коштів. Такого не спостерігалось  в минулі роки.

Для прикладу у 2011-2013 роках, за часів керівництво Нацбанком Сергія Арбузова та Ігоря Соркіна регулятор провадив обережну та прозору політику. Проводилась поступова і постійна зачистка фінансової системи від махінацій та проблемних активів. НБУ суворо контролював цільове використання стабілізаційних коштів банків. За два роки керівництво Нацбанку зуміло скоротити часту прострочених кредитів банків на більш, як три відсотки. Що в чистому грошовому еквіваленті дорівнює мільярдам гривень.  

Гроші і політика, звісно взаємопов’язані речі, однак не варто їх об’єднувати.. Інакше в такому випадку страждатиме вся країна. А не лише фігуранти політичних дуелей.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.