Відкриті списки схоже знову в "прольоті".

Отже, судячи з останніх політичних подій усе йде до позачергових парламентських виборів. Сьогодні для переважної більшості громадян є аксіомою, що цей склад депутатів треба міняти - серед них дійсно є забагато перманентних зрадників.

Але як ми обиратимемо новий парламент? За яким принципом? Це не менш важливі питання ніж сам процес перевиборів.

‪#‎Пропорційна_система‬. Діяла до 2012 року і давала можливість лідерам партій фактично одноосібно призначати людей нардепами.
Існуюча ‪#‎змішана_система‬. Ми обираємо 225 депутатів-мажоритарників та стільки ж за партійними списками.
‪#‎Відкриті_списки‬. Найбільш прогресивна система, де зберігається особисте голосування за кандидатів, за яких несе відповідальність партія.
Судячи з усього, нас чекає найгірший варіант. Найгірший з міркувань народовладдя. Через неможливість проведення виборів під час війни та окупації, нам в якості нібито тимчасової міри запропонують стару партійно-списочну систему. Мовляв, мажоритарників в Криму та зоні АТО бути не може, а нам треба в умовах війни та окупації провести вибори і отримати повний склад ВР (450 депів), які будуть легітимними для усіх регіонів країни. Натомість, можливо синхронно буде проголосовано, що вже наступні вибори до парламенту будуть за прогресивними відкритими списками.
Важко сказати, який з варіантів для країни сьогодні є найкращим, але ВСЕ почалося з Революції Гідності та з прагнення людей до правдивих змін. Якою б серйозною не була доцільність неповного задоволення виборчих потреб людей - це буде відходом від основних вимог Майдану, як не пафосно це звучить.
Дуже не хочеться сьогодні волати про "зраду Майдану" і подібні заїжджені речі, бо вхідних аналітичних даних у влади набагато більше ніж у нас з вами. Але скажіть, яка буде проблема, якщо такі потрібні вибори за відкритими списками відбудуться і ми отримаємо не 450, а 410 депутатів? Що нам заважатиме дообрати тих 40 слуг народу після перемоги? Або чому не ввести апробоване в Європі пілотне електронне голосування в інтернеті по проблемним регіонам?
Відповідь про систему виборів дуже скоро ми отримаємо. Але так хочеться, щоб ми вже сьогодні рухалися вперед і брали краще із світової практики не очікуючи ефемерного і набридлого "завтра все реформуємо".
Ментально і стратегічно АБСОЛЮТНА більшість областей України готова до виборів по відкритим спискам і наявність проблем, навіть таких надсерйозних як сьогодні, не обов'язково мають стати перепоною для обрання дійсно народної Верховної Ради!

https://www.youtube.com/watch?v=UZ4G23Hvlak

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.