Продажна журналістика

 

Про колег – або хороше, або нічого. Як про мертвих. Але з кожним днем поріг чутливості падає, а огида від побаченого, прочитаного, почутого зростає. До перевиборів лічені місяці і як гриби після дощу ширяться нетом та ефіром нові проекти, програми, канали. Хтось потішив коханку і подарував сайтик «редактору», хтось дав грошей продажному акулятку пера і замутив проектик під себе, щоб не дуже світитися, ще хтось віддає десятки тисяч на злив інформації про конкурентів-колег по цеху на власному медіа-ресурсі. І коли ти весь цей бруд бачиш зсередини, хочеться кричати «Що ви робите?»… Хоча ні. Вже навіть не кричати, а плювати в обличчя.

Наскрізь видно проплачені програми з черговими хероями і хероїнями нашого часу, замовні статті, акції. І всі вони розраховані на те, що піпл схаває будь-які мох і болото.

Огидно за свою професію. За те, що любиш свою роботу, але виконувати її чесно та професійно не можеш. Не можеш бути об’єктивним та збалансованим, як того вимагає професійна етика. Бо в першу чергу власник, редактор, директор цінує не тебе, а можливість заробити. І якщо ти не здатен підлаштуватися під нові реалії «демократичного ведення» бізнесу – іди на пенсію чи вулиці підмітати. Тобі не місце у ЗМІ.

І прикро, що ти і сам це усвідомлюєш та не хочеш бути частиною цього продажного світу.

Так, любі, вам усім треба годувати сім’ї. Власний добробут понад усе, а своя сорочка ближча до тіла. І заради цього ви щодня лайном годуєте своїх читачів, глядачів, слухачів. Є звісно і винятки. Але у бочці дьогтю ложка меду нічого не міняє.

Ні імен, ні назв, ні прізвищ. Ті, хто працюють на кладовищі професії, все одно трупи. То яка різниця, де ваші могили?

П.с. так, можете розказувати мені, яка я потвора і як неправильно живу. А щоб звинуватити у продажності чи недотриманні професійної етики, надавайте докази. Тому що авторитет не можна купити чи продати. Він або є, як і совість, або нема.

П.п.с До російських колег по цеху, які перетворилися на тупих і аморальних пропоганд...ів, вам місцеві акули пера, ще рости і рости та вчитися і вчитися. Тіштесь!

Коментарі

А яким тебе сайтом Матчук потішив? Щось нічого не чула...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.