Земля для обраних

В кінці травня 2014 року депутати селищної ради с. Корнин розподілили серед усіх охочих близько 300 земельних ділянок під забудову. Як стверджують в сільраді, землю розділили між усіма мешканцями селищної ради, що на момент сесії звернулися до сільради з такою потребою. Натомість самі мешканці Корнина стверджують – частину земельних ділянок отримали посадовці та депутати селища, а частину й взагалі люди, котрі в Корнині ніколи не проживали. Натомість інваліди дитинства та багатодітні сім’ї не змогли отримати так необхідну їм земельну ділянку.

Територія Корнинської селищної ради знаходиться за 16 кілометрів від Рівного. Тож не дивно, що поява вільних земельних ділянок під забудову зацікавила чималу кількість посадовців та чиновників різних рангів. Однак на ці земельні ділянки вже були претенденти… багатодітні сім’ї та сім’ї дітей-інвалідів, хто ще у 2000-х роках звернулися з відповідними заявами. Тож співробітникам виконкому та депутатам селищної ради довелося проявити чималу винахідливість, щоб відмовити законним претендентам на земельні ділянки й надати їх «своїм».

Для цього вони напередодні сесії, на якій виділялася земля, оформили «заднім числом», а точніше кінцем грудня 2013 року, рішення, згідно яких багатьом заявникам було відмовлено. Непрямий доказ цієї махінації надають самі мешканці села. Вони розповідають, що після того, як у травні дізналися, що їм земельні ділянки не надані, вони почали запитувати у депутатів, коли їм відмовили. Виявилося, що депутати селищної ради не знали, на якій саме сесії вони відмовили мешканцям в їх заявах. Навіть більше, як розповіла одна із заявниць, вона, отримавши повідомлення про відмову, звернулася з уточненням до свого депутата: чому та не повідомила, коли відбудеться сесія, на якій розглядатиметься її, заявниці, прохання про виділення землі. Депутат відповіла, що в грудні, числом якого датована відмова, сесії не було… Зрозуміло, що такий «розгляд звернень із земельних питань» відбувався без участі самих заявників.

А далі, як кажуть, справа техніки. Після відмови «простим» інвалідам дитинства та багатодітним згідно рішення сесії Корнинської селищної ради земельні ділянки під забудову отримали 229 громадян. Серед них й 10 депутатів селищної ради та практично всі співробітники сільради. Показово й те, що, відчуваючи свою безкарність, чиновники та депутати не надто переймалися «прикриттям» - більшість із них оформляли дозвіл на себе або на своїх прямих родичів. Така нахабність посадовців сільради не залишилася непоміченою та обурила мешканців Корнина. Тож вони вирішили оскаржувати рішення про виділення землі та тиснути на прокуратуру, вимагаючи скасування даного рішення.

- Нас більше обурило не стільки виділення землі депутатам чи чиновникам, скільки той факт, що людям, які набагато раніше звернулися в сільраду за землею, відмовили, а «своїм» землю надали. Хоча багато хто з них написали заяви на отримання землі в 2014 році напередодні сесії, - пояснюють мешканці Корнина.

Під тиском громадськості прокуратура Рівненського району ще в червні 2014 року відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовими особами Корнинської сільської ради службовим становищем під час розподілу земельних ділянок.А в липні 2014 року таж районна прокуратура в суді довела, що 10 депутатів, порушивши вимоги Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», не повідомили вказану сільську раду про наявність конфлікту інтересів під час голосування. Відповідно до чинного законодавства кожен з цих депутатів має сплатити штраф у розмірі 170 грн…

У обурених мешканців Корнина цей штраф викликає лише посмішку, адже, як вони стверджують, вартість кожної земельної ділянки в їхньому селі становить 5-7 тисяч умовних одиниць. Тож на думку корнинців, дане рішення суду - скоріше спроба прокуратури «зам’яти» справу, адже головної вимоги – скасування рішення про виділення усіх земельних ділянок - вони не домоглися.

Причиною такого небажання прокуратури  скасовувати рішення сільської ради мешканці Корнина вважають той факт, що окрім сільських депутатів та чиновників близько 30 земельних ділянок передали людям, які взагалі не проживають в Корнині. В доказ цьому мешканці Корнина провели власне невеличке розслідування та встановили, що на території Корнинської сільської ради земельні ділянки отримали співробітники районних та обласних СБУ, прокуратури, МВС, депутати районної ради та навіть помічник народного депутата Миколи Сороки.

Та незважаючи на небажання районної прокуратури допомагати їм у захисті власних інтересів, мешканці Корнина не збираються покидати цю справу та планують боротися й надалі. Наразі вони готові й на більш радикальні кроки задля відстоювання власних інтересів та прав.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.