Докладно про військовий збір на Рівненщині

Пані і панове, мене звуть Дмитро Зайцев і я виконую обов’язки начальника Головного управління Міндоходів у Рівненській області.

Днями я говорив журналістам, що розпочну використовувати усі доступні методи для спілкування з жителями нашої славної Рівненщини. Тому вашій увазі пропоную перший запис, який я вирішив присвятити дуже актуальній темі – військовому збору, що набув чинності із 3 серпня.

До 31 грудня 2014 року і я, і кожен працівник фіскальної служби, і кожен громадянин України буде віддавати 1,5% своєї зарплати для потреб країни. Це внесок кожного з нас у закінчення війни в Донбасі, у боротьбу з російським агресором. Навіть більше того – переконаний, що це той обов’язок, який має кожен громадянин перед Україною, який записаний у Конституції. Тільки хтось виконує його зі зброєю у руках, хтось працює волонтером і забезпечує потреби тих, хто зараз під кулями, а хтось має виконувати його власними фінансами.

Військовий збір – не вигадка українського уряду. Це світова практика. Наприклад, є таке поняття, як поштово-податкова марка. Військовий податок було введено у СРСР у 1941 році.

Підлягають оподаткуванню всі нарахування, пов’язані із оплатою праці найманих працівників (зарплата, премії, матеріальні допомоги, компенсації за невикористані відпустки тощо, «лікарняні»).

Механізм сплати військового збору простий – про це має потурбуватися роботодавець. Якщо виграєте у державній(недержавній) лотереї, то вам автоматично видадуть суму меншу на 1,5%. У цьому випадку про сплату має подбати податковий агент. Військовий збір також стосується і цивільно-правових договорів на виконання певних робіт і послуг.

До речі, сплачуватимуть військовий збір і фізичні особи, котрі не є громадянами України, але одержують зарплату на теренах нашої країни.

Військовий збір не утримується з благодійних внесків, із пенсій, із стипендій, із державних цільових допомог (зокрема військовослужбовцям, призваних за мобілізацією, та членам їхніх родин). Не стягуватиметься із «лікарняних» по вагітності та пологах, із виплат за оренду майна громадян. Будь-які інші доходи громадян, одержані від купівлі-продажу, обміну, дарування майна (квартири, наприклад, чи автомобіля) не підлягають оподаткуванню військовим збором.

Варто зауважити, що громадянам при цьому не треба звітуватися, а також вони не нестимуть відповідальності за своєчасність та повноту сплати цього податку фінустановою.

Даний збір запроваджується з метою забезпечення заходів із підвищення обороноспроможності нашої держави, Збройних сил. Упевнений, що Держказначейство спрямує кошти громадян на найнеобхідніше.

Маю надію, що держава не забуде і про те, що нам треба буде забезпечити соціально-психологічну реабілітацію хлопців, які повернуться після АТО, щоб не було як після Афганістану. Треба підтримувати сім’ї тих, хто втратили годувальників, або людей зазнали каліцтв. Треба буде відновлювати інфраструктуру, допомагати біженцям.

Отож, завдань дуже багато. Але ми переможемо, ми впораємося! Дякую усім за розуміння, дякую усім, хто долучиться до нашої перемоги, – дякую усім нам.

Бажаю вам мирного неба.

Коментарі

Цивільна служба фінансових розслідувань буде створюватись на базі ліквідованої податкової міліції,чи це- цілком нова структура?

Якраз готую для блогу запис із цього приводу - завтра читайте

Де читати блог?

Діма , в Порошенка на твоє місце вже є людина, Удар тут без силий, тому не дуже реви жопу, твої дні вже пораховані.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.