Євроінтеграцію «заговорюють»

Якось дивно виглядає повний штиль навколо євро інтеграційних процесів. Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським союзом підписана, однак досі не внесена до Верховної Ради для ратифікації. Про це тільки говорять, але реальних кроків немає. На цьому тлі більшим євро інтегратором виглядає Сергій Арбузов, який готував саму угоду, ніж президент Петро Порошенко, який поставив свій автограф на вже готовому тексті угоди.

Власне з української сторони під угодою стоїть два підписи. Перший поставив 21 березня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. А вже другий підпис, Петра Порошенка, з’явився 27 червня. Минуло півтора місяці, а підписана угода все ніяк не може потрапити до сесійної зали парламенту. Хоча насправді в Угоді йдеться про важливі економічні принципи.

Основна частина підписаної угоди стосується усування практично всіх перешкод у торгівельних стосунках між Україною та Європейським союзом. Та поступовий перехід нашої країни на систему європейських технологічних норм та стандартів. Окрім того, в Угоді закладені механізми, задіяні в країнах ЄС, котрі дають можливість значно знизити бюрократичне навантаження на бізнес.

Запровадження європейських стандартів в економіці дасть змогу Україні швидше наблизитись до рівня життя розвинених країн Європи. Це саме ті сподівання, які сьогодні в серцях більшості українців. Але ці сподівання поки що залишаються марними.

За українським законодавством Угода про асоціацію з ЄС має бути підтримана українським парламентом. Для цього у сесійній залі навіть знайшлися б голоси. Однак голосувати немає за що. Президент з незрозумілих причин не вносить Угоду для ратифікації Верховною радою. Натомість закручується сценарій дострокових виборів. Складається враження, що вибори для когось важливіші ніж європейське майбутнє України.

Розвал коаліції вже 25 серпня дасть право Петру Порошенку розпустити Верховну раду та призначити позачергові вибори. З одного боку суспільство хоче провести пере загрузку парламенту, але з іншого це означає, що європейська перспектива України знову відкладається. Парламент розпустять, а новий буде обраний не раніше ніж за два місяці. Враховуючи важку ситуацію в країні, нова Верховна рада навряд чи відразу візьметься за Угоду про асоціацію.

Після початку роботи новообраної Верховної ради депутати будуть зайняті формуванням нової коаліції, призначенням прем’єр-міністра та розподілом міністерських посад. Це у тому випадку, якщо вибори взагалі відбудуться в умовах війни.

А це означає, що прагнення українців жити за європейськими стандартами знову відсуваються на невизначений термін. Кому це вигідно? І хто у такому випадку справжній євроінтегратор?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.