В Рівному закриють кілька бібліотек?

Вперше почув про наміри депутатів обласної ради об'єднати кілька бібліотек два тижні тому. Зокрема, говорять про те, що медичну бібліотеку планують переселити в обласну ім. Короленка. Місця в останній, щоправда, для нових мешканців не вистачає, але плани такі їм вже озвучили. Потім від іншої людини почув, що подібні "злиття та поглинання" планують і щодо ще кількох бібліотек. Той факт, що подібні маніпуляції неможливо зробити дотримуючись усіх бібліотечних норм, – до уваги не береться.

Назвуть це, напевне, якимись гарними словами, але зведеться до банального скорочення – людей, книжкових фондів і можливостей розвиватися в майбутньому, коли, вірю, грошей в державі буде більше.

Хтось скаже, що це економічно обґрунтовано, грошей немає, витрати потрібно скорочувати. Але якщо мислити стратегічно, то економія на освіті та культурі з часом призводить до збільшення витрат менш приємного характеру. Не буде бібліотек – буде ДНР чи ЛНР у нас. Хтось може заперечити, мовляв ніхто в ті бібліотеки не ходить, всі читають електронні книги або не читають взагалі.

По-перше, ходять, по-друге, книги, в т.ч. і електронні в усьому світі коштують недешево. Паперові – і в нас вже дороге задоволення, а електронні книги в цивілізованому світі платні, і в нас колись так буде. Ну, і є чимала категорія людей, для яких бібліотеки – це єдина можливість задовільняти свої культурні потреби. Тому бібліотеки користуватимуться популярністю ще довго.

Дивлюсь, як в наших західних сусідів поляків, – бібліотеки живуть і процвітають. Фонди оновлюються найсучаснішою літературою, людей чимало. Тому я проти такої "оптимізації". Вірю, що наші обласні депутати колись багато часу провели в бібліотеках, і тому не позбавлять своїх дітей та внуків такої можливості, не кажу вже про виборців. Навіть якщо приміщення тих бібліотек комусь впали в око.

Коментарі

Згідна з Вами в усьому, окрім того, що наші депутати колись читали... Думаю, якби активно читали, думали, то до такого "реформування" не додумались би. Розуміли б, що духовне виховання - основа відродження, становлення і розвитку держави з розумною, освіченою нацією, а не такими ...(не знаю навіть як їх назвати), що збирають речі загиблих людей на місці авіакатастрофи, розстрілюють мирних людей...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.