Реформуємо податкову систему

Пані і панове, моє шанування. Цей запис хочу присвятити реформуванню податкової системи, яка триває в нашій країні. Це важливий процес. Якщо цього не робити, то, як я уже сказав журналістам, можемо опинитися на самому «дні».

Для тих, хто любить в усьому докладно розібратися, рекомендую це посилання http://minrd.gov.ua/data/files/22855.pdf Тут знайдете Концепцію реформування податкової системи України, презентовану нещодавно Урядом.

Усім іншим читачам мого блогу, пропоную «найсмачніше» – тобто стислий витяг. Отже, основні аспекти змін:

- зменшення кількості податків і зборів – із 22 залишиться тільки 9, що дозволить нам зменшити кількість тих, хто адмініструє податки, а також зосередитися на контролі основних податків, не відволікаючись на дрібні збори

- скорочення кількості податків і зборів посприяє зменшенню кількості звітів, спростить систему обліку, зекономить вам час.

- реформування податку на прибуток на основі бухгалтерського обліку спростить процедуру обліку та звітності.

- спрощення адміністрування податків: уніфікація податкових періодів та скорочення звітності.

- переведення податків із загальнодержавних до місцевих. Це, певно, один із важливих моментів у реформуванні. Адже це підвищить самостійність місцевих бюджетів і децентралізувати їх наповнення.

- реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску знизить навантаження на фонд оплати праці, сприятиме виведенню зарплат з «тіні» та забезпечить наповнення бюджету. Однак зменшення ставок можливе лише за умови збільшення кількості реальних платників. Якщо ми хочемо платити менше податків, то для цього податки мають сплачувати усі.

До речі, стосовно реформування єдиного соціального внеску – наразі розглядаються два варіанти.

Перший — встановити фіксовану оплату 37% з мінімальної заробітної плати. Усе, що вище мінімальної заробітної плати, обкладатимуть податком до 19%. Інше бачення – 41% та 15% відповідно.

Вдалим, на мою думку, є перший варіант. Бо застосування другої моделі збільшить тиск на значну кількість підприємств малого бізнесу, адже 50% страхувальників Рівненщини сплачують зарплати на рівні мінімальної.

Іще одним аспектом податкового реформування є утворення Служби фінансових розслідувань. В одній структурі зберуть Держфінінспекцію, підрозділи податкової міліції, Державної служба по боротьбі з економічною злочинністю, спецпідрозділи Управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС і СБУ. За задумом має суттєво зменшитися тиск на бізнес, буде менше перевірок громаді буде простіше контролювати витрати і надходження. У Службі працюватимуть найкращі кадри, за рахунок зменшення кількості їм буде збільшено зарплатню, а це, в свою чергу, дозволить уникати корупції у цій структурі.

Подібні підрозділи є в Італії – Фінансова гвардія та в Австрії – Фінансова поліція.

До речі, концепцію нашої Служби фінансових розслідувань оцінили в Європейському бюро у боротьбі з шахрайством, Служба розслідувань фінансових злочинів при МВС Литви.

Переглянути презентацію http://minrd.gov.ua/data/files/22860.pdf можна за цим посиланням.

Україна потребує реформ – вони надзвичайно потрібні суспільству!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.