"Дякую" за допомогу

"Батьківщина" – молодці, коли треба фінансувати прибуткові проекти (наприклад, призначення нового міліціонера Рівненщини) та виборчу кампанію. А коли у Вас просять фінансової допомоги для молодих і активних людей – перед Вами постає питання політичної доцільності.

Молодим потрібна підтримка

Звернувся до нардепа Миколи Кучерука за допомогою для рівненської молодіжки – ГО "Студентська республіка".

Хлопцям і дівчатам цього року недофінансували оплату за транспорт до Миколаєва – на всеукраїнський етап фестивалю "Студентська республіка". Цим раніше займалось і зараз займається Міністерство освіти, але цього року грошей мало (майже все йде на фронт).

А Микола Кучерук відмовив у допомозі, бо автор статті (колишній член партії "Батьківщина") критикує... ні, м'яко сказано... ганьбить партію.

Політична доцільність зіграла свою роль.

Розумію, пане Миколо, що Ви самостійно газет та блогів не читаєте, а за Вас це роблять Ваші прес-секретарі. Проте зауважу, що причини критикувати партію у мене є. Перерахую їх:

  1. Вертикаль влади у партії.
  2. Якість окремих партійців.
  3. Безплідна молодіжна політика.

1. Вертикаль влади у партії

Згадуючи, як Ви наполягали на тому, щоб під час створення обласної організації ВО "Майдан" моє ім'я в установчому протоколі створення цієї організації писали з приставкою "член ВО Батьківщина", розумію, що Вас завжди цікавило лише те, як би зарекомендувати себе перед керівництвом партії. Жодна ініціатива громадського сектору, який я представляв тоді, Вас не цікавила. Треба було показати пану Турчинову свої досягнення. Вам потрібно було набирати бали для затвердження одноосібної влади в обласній організації "Батьківщини".

І Ви з цим чудово впорались. В тому числі, ціною втрати справді якісних політичних гравців, які покинули партію через Ваше жорстке керівництво, що не дозволяло партійцям претендувати на кар'єрний ріст у "Батьківщині". Ви боялись конкуренції в партії, тепер конкуренти покинули Вас і заграють з місцевими регіоналами.

Всім зрозуміло, певне, що тут зіграла роль і політика партії в Києві. Але це ще більше підкреслює наявність жорсткої вертикалі влади. З поверненням Юлії Тимошенко з того світу (як мінімум, в політичному розумінні) тенденція збережеться і укріпиться.

Нагадаю, що я – колишній член "Фронту змін", саме по їх квоті я і потрапив до "Батьківщини". Нагадаю, що ФЗ була більш ліберальною політсилою, хоча управління у ФЗ завжди було жорсткішим і детальніше регламентованим, ніж у "Батьківщині". Тому і власна позиція у представників ФЗ, наприклад, з облради, – збереглася. Нехай я навіть не з усіма колишніми однопартійцями згоден.

В політичній партії нової якості не може бути такої вертикалі влади, як у "Батьківщини".

2. Якість окремих партійців

Це - наймасштабніша проблема партії. Через масовість та відсутність чітких пріоритетів партія втрачає в якості членів.

"Садоводи" – лише один з прикладів. Окремі персонажі, які завдяки бренду "Батьківщини" випадково потрапили до Рівнеради, зараз дискредитують партію в десятки разів більше, ніж я. Навіть процес внутрішньопартійної люстрації не допоможе позбутись "Батьківщині" кліше "партії пристосуванців".

Цікаво, хто з колишніх партійців "Батьківщини" піде до рад на парламентських та місцевих виборах і під якими брендами (Ляшка, Солідарності тощо).

Та й після внутрішньої люстрації не знаю, наскільки ефективними будуть в Рівному міський та обласний осередки партії. Ну, не вірю я, що пригнічуючи ініціативу та на власний розсуд очищаючи ряди партії Ви зможете побудувати нову партію. Тим більше зі старих кадрів.

3. Безплідна молодіжна політика

Скільки молоді зараз у рядах "Батьківщини"? Це риторичне питання. Молодь (наприклад, я) біжить з Вашої партії. Тимошенко пише в програмі партії багато про соціальну підтримку студентів, про перші робочі місця і дешеві кредити на житло для молодих пар, але в партії практично немає молодих людей, які можуть втілювати ці програми, які реально зацікавлені в їх реалізації. А ще немає людей, які окрім соціалки запропонують молоді розвиток – економічні проекти, стартапи, доолучення до політичної діяльності тощо.

Я розумію, що Ваше бачення – відправити на Костопільщину автобус зі студентами, яким дали по 100 грн за день агітації – здається Вам ефективною молодіжною політикою і прикладом долучення молоді до вирішення важливих питань. Але повірте, Ви помиляєтесь.

Колись "Студреспублікою" займалася Марина Хромих. Скажіть, де вона? Чому таких людей біля Вас немає? Чому активна колись "Батьківщина молода" практично зникла з міста?

Тільки не кажіть мені, що вона (БМ) в Рівному ще є. Ще 5 місяців тому Ви самі пропонували мені очолити цю молодіжку, а я з іншими молодими людьми в партії (які, до речі, теж уже її покинули) навіть почали говорити про плани реалізації молодіжної політики.

А що було далі? Із конференції "Батьківщини" виганяли журналістів, таємно збиралися підписи за Щирука, політбюро обласної "Батьківщини" сформували з Ваших довірених людей, що викликало масовий вихід з лав партії її членів, яких Ви поставили в глухий кут.

Після цього займатися справами "Батьківщини молодої" мені стало нецікаво, та й не було з ким уже працювати.

Може, молодіжка й досі існує в певній цистуальній формі. Хто її буде очолювати – наразі неважливо. Бо Ви все одно не даєте цим людям дихати, навіть якщо вони і хочуть зробити щось нове.

Двічі партійний Логащук

Я двічі писав заяву на вступ до лав "Батьківщини". Двічі мене одноголосно приймали в міський осередок.

Перший раз це було під час злиття Об'єднаної опозиції, міським осередком тоді керувала пані Конощук.

Вдруге це було під час Майдану, коли виявилось, що мене офіційно в лавах партії немає, а Вам знадобилось вписати мене (як члена "Батьківщини") в установчий протокол обласного осередку ВО "Майдан". Це був, нагадую, останній крок на шляху створення ВО "Майдан" з пропорцією 50 на 50: половина – партійних представників, половина – координаційна рада Євромайдану Рівного. За рознарядкою з Києва, пригадую, Вам наказано було 60 на 40 (на користь партій), а за присутності додатково кількох представників "Батьківщини" візуально складалось враження, що Ви маєте вплив на ситуацію. Турчинову треба було просто показати протокол, де Ваших – більшість.

Тоді мене як новий керівник міської "Батьківщини" до партії приймала вже пані Кульчинська. До речі, партійного квитка я досі так і не отримав.

То як я маю ставитись до такої партії?

Хай живе Студреспубліка!

Спільнота молодих, активних і чистих свідомістю людей – ось, що таке Студреспубліка. Щоб 35 чоловік поїхали до Миколаївської області на кількатисячний фестиваль з освітнім та розважальним наповненням, познайомилися з представниками студентства з інших областей, обговорили розвиток молодіжної політики в Україні, обрали студентського президента України, що має дорадчий голос в Міністерстві освіти – потрібно знайти кілька тисяч гривень.

І вони знайдуться. А за "допомогу" колишніх однопартійців "дякую".

Сподіваюся, мої слова якось вплинуть на Ваш підхід до роботи з молоддю. Бо студенти – майбутнє України. А Ви, як не як, без п'яти хвилин – минуле.

А звертатися за допомогою буду до різних людей – я не гордий.

Коментарі

Причина твого виходу з "Батьківщини" полягає в тому, що голова обласної ради КИРИЛОВ домовився з РЕГІоналами по призначенню своїх заступників. А Батьківщина була проти цих призначень ось ви всі колишні "фронтовики " по команді Кирилова цілим списком і вийшли з партії. Ось такий ти "революціонер".

Андрію, мені дуже прикро, що ти не розумієш що відбувається в країні, недоцільно витрачати кошти на "ДОРАДЧИЙ ГОЛОС" в такій ситуації, це ГАНЬБА. Почалась виборча кампанія і зрозуміло, що найбільш потужну політичну силу в області почали принижувати, хоча в чомусь ти і правий у них були "садоводи". Але їх повиганяли з партії. Моя тобі порада, як молодому політику - не перетворюйся в пристосуванця. На кого ти працював під час президентських виборів??? Тримаєш ніс за вітром?

Пане Логащук, по-перше,якшо людина переходить на особистості то їй вже немає чого сказати,а по-друге все з вами зрозуміло!!!

До речі, був я у 2012-му на студреспубліці в Криму.....гарно по?ухали.....

Студреспубліка? ВИ ОЧМАНІЛИ??? В країні війна і всі гроші йдуть на армію! Та і взагалі, обгрунтовувати ніби "погану" сутність людини грунтуючись на тому, що містер К не дав гроші на недоцільні зараз розваги..... це по-тупому! чи........по-новому........плутаю...

Студентський президент завжди мав дорадчий голос при Міністерстві освіти. Для когось Студреспубліка - розваги. Для когось - серйозна і тривала робота.

1. Про штаб Порошенка можна й прямо говорити, для чого завуальовувати?
2. Причина відмови, зауважу, була не через розваги, а через vj. політичну орієнтацію.
3. Політична гра і вибори студентського президента (дорадчого голосу при МОНУ) - ось, що таке Студреспубліка.

Взагалі то ідею попросити журналістів з партійної конференції запропонував ваш депутат від ФЗ Юрій Вознюк. Тобто це у вашій партії й раніше таке практикувалося певно. І не треба з себе "пухнастого" робити. Фз як прийшли у "Батьківщину" так відразу ж почали посади вимагати собі. Давай те їм очолити партійні організації, фракції, давайте нас у керівні органи відразу. Не дивно, що ветерани Батьківщини" образилися і пішли шукати кращої долі. А заручником ситуації став Кучерук. Київ вимагає доповідати, як же ФЗ влилися, а вони насправді то входять - то виходять. То те їм не так, то тут їх образили. І чому ж було не просити профінансувати свій, лише вам потрібний, захід у своїх же депутатів. Серед них достатньо багатих і навіть заможних панів. А то треба спочатку обгадити "Батьківщину", а потім просити гроші й доводити наскільки важливо молоді поїхати в Миколаївську область.

Не треба мене до ФЗ тулити - я вже давно не ФЗ :) А про заручника Кучерука - просто смішно!

Ви ж самі написали, що вийшли з ФЗ. Тому й вказую на це. Хто ж насправді знає, хто ви і звідки. Що написали про себе, на тому я й зупинився. До речі, кажуть, що зараз у Порошенко гідно підтримують молодіжні ініціативи напередодні виборів.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.