Книги, що надихають

 

Духовна «їжа» часто не менш важлива аніж їжа для організму. По собі знаю, як часто гостро виникає потреба підживитись емоціями, знайти натхнення або ж просто наповнити серце теплом.

Щиро хочу порадити книги, які змушують серце битись частіше, які дарують насолоду і які відкривають цілий світ. Вони наповнені глибоким змістом, і, водночас надзвичайно легкі у читанні. Книги, що не залишать байдужими і що змінюють нас. Я прочитала їх і вони справили на мене велике враження, то ж публікую свій перелік книг, що дарують силу.

Буду вдячна за Ваші поради і доповнення у коментарях. Отож, поїхали. Книги, що надихають:

1.       «Жаренные зеленые помидоры в кафе полустанок», Фенни Флэг. Надзвичайно легка і тепла книга.  Серце просто щемить від доброти, яка у ній є.  Це еліксир радості, який надихає, і який корисно «вживати» для підтримки крил за спиною.  Кожен знайде у ній і привід для посмішки, і привід для сльози. Рекомендується для створення дитячо-щасливого настрою та оптимістичного погляду на життя.  Книга подарує світле душевне тепло, яке ще певний час не захочеться перебивати враженнями від нових книг.

2.       «Маленький принц», Екзюпері. Слова зайві. Це маленька енциклопедія щастя. І кожен знайде у ній свій секрет.  Дуже корисна, коли губишся у буденності.

3.       «Одинадцять хвилин», Пауло Коельо. «Ніхто нічого нікому не винен», - дуже важливий висновок, і, дуже багато хто його для себе боїться зробити. Повчально і морально. Ну і звісно ж цікавий сюжет.

4.       «Возможность острова», Мишель Уєльбек. Важка. Дуже важка. Викликає шквал негативних емоцій, але надзвичайно цікава. Про відносини. Про старість. Від цинізму  часом хочеться плюватись і зовсім викинути книгу. Але я рекомендую дочитати. Висновки, які приходять – просто приголомшливі. Дуже сильна річ.  І, до речі, варто обмежити у віці читачів). Автор взяв собі яскравий псевдонім, а отже надзвичайно сміливий у своїх висловлюваннях.

5.       «Весняні ігри в осінніх садах», Юрій Винничук. Теж книга скоріше негативних емоцій, аніж позитивних. Автор – львів’янин дуже швидко і безжалісно розбиває усю дівочу наївність. Корисно, особливо мрійницям.

6.       «Любовница», Януш Вишневський. Збірник із шести історій про кохання, особливої  уваги заслуговує саме історія «Коханка». Чесно і правдиво про небезпечність наївних мрій.  Про те, чому не варто ідеалізувати образ коханки. Повчальна сумна історія, як «коханка» сплутала себе із «коханою».

7.       «Джен Ейр», Шарлотта Бронте. Життєва історія, яка не залишить байдужою жодну жінку. Доля, ризик, дружба, кохання, самотність, інтуїція. Всі до болю знайомі емоції вплетені у дивовижну історію кохання та вірності. Від маленьких дитячих мрій до дорослих розчарувань і надій. Цікаво, ніжно і хвилююче. І все це на фоні романтичної красивої епохи, пейзажів Англії, стриманості манер і вишукано простих суконь.

8.       «Театр», Сомерсет Моем. Класика. У неї наче є все - багата, красива, доросла, відома, дорослий син і ідеальне подружнє життя. Але для щастя чогось таки не вистачає. Історія про величну жінку, про боротьбу між досвідом та молодістю, і про справжні маленькі жіночі радощі. Невимушена і дуже аристократична книга.

9.       «Одиночество в сети», Януш Вишневський . З моменту прочитання цієї книги я не знайшла досі нічого, що могло б доповнити цей список. Моя улюблена книга. Коли її читаєш – то здається, що все відбувається з тобою. Історія трьох неймовірних кохань в житті чоловіка, три сплески емоцій і три внутрішніх переживання.

Дивуєшся:  як автор-чоловік зміг так зрозуміти жінку? Долі непересічних людей переплітаються в один шлях. Кінець – несподівано яскравий, неочікуваний. До речі, рекомендую читати книгу під класику  і червоне вино. Композиція «Ernesto Cortazar – Beethoven's Silence» передасть емоцію книги краще будь яких слів.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.