Війна в Донбасі мовою карт

 

Часто доводиться читати про «продажних генералів», бездарне командування і слабкість української армії. Істерика – поганий союзник у війні. Тому пропоную вимкнути емоції і поглянути на сухі факти.

 

Факт №1 – Україна змогла в короткі строки відновити боєздатність армії, укомплектувати військові частини і налагодити їх постачання.

Факт №2 – все вищеназване, це заслуга здебільшого самих українців. Звісно функція держави присутня, але перш за все, нинішні успіхи, це заслуга самих людей. Батальйони «Донбас», «Азов», «Айдар», «Горинь», «Київська Русь» і інші укомплектовані добровольцями. Частини збройних сил теж мають в собі значну частину тих, кого не довелось особливо вмовляти. Винятки існують, але не носять масовий характер.

Факт №3 – постачання армії продовольством, речами першої необхідності, медикаментами та амуніцією (окрім хіба зброї) багато в чому налагоджено завдяки волонтерам і за кошти пожертв.

Факт №4 – на сході воюють не лише пересічні українці, а й діти бізнесменів, чиновників і депутатів. У зоні АТО несуть службу син міністра МВС, нардепів і заступника міністра оборони. В збройних силах і добровольчих батальйонах воюють син депутата облради Віктора Кривуна, депутата міської ради Ольги Покальчук, поранений директор МЗК Сергій Пандрак. І це далеко не повний перелік.

З огляду на вищенаведені факти можна зробити висновок, що українська армія сама народна з нині існуючих в Європі.

Факт №5 – ефективність і успіхи українського війська легко проілюструвати чотирма мапами. Вони відображають оперативну обстановку в зоні АТО починаючи з 20 травня і по 20 серпня. Подивіться і зробіть висновки.

20 травня

20 червня

20 липня

20 серпня

Я далекий від ідеалізації ситуації: проблеми і труднощі є. На війні, як на війні. Однак не потрібно впадати в істерику. Варто просто пригадати ситуацію в Україні і світі після анексії Криму. Тоді всерйоз говорили про втрату Сходу і Півдня України. І навіть про зникнення нашої держави з мапи світу. Однак Україні вдалося переломити геополітичну ситуацію на свою користь.

Подальший розвиток подій, як і раніше, залежить перш за все від нас і української влади. Зустріч Петра Порошенка і Володимира Путіна в Мінську, запланована на 26 серпня, може стати ключовою у справі врегулювання ситуації в Донбасі. Тому: спостерігаємо, допомагаємо армії і молимось Богу за наших вояків і підтримуємо один одного.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.