Рефлексія навіяна стрічкою у FB

Сиджу і слухаю музику у ВК. Думаю про розмову з Торбічами, про останні заяви Павла Шеремета, про статтю "Комсомольської правди" за 82-й рік, про пост Ельдара Магомедова та про мій сьогоднішній гороскоп. Думка, якою я можу об'єднати всі ці речі, лише одна: ми усі щось зробили не так.

Гороскоп

Гороскоп мій сьогодні говорив про те, що, мовляв, "слід буде прогнутися під цей світ". Типу "не варто чекати, поки він прогнеться під нас".

Уся трагічність цього гороскопу у тому, що ми всі давно навчилися прогинатися під цей світ. Ми йдемо шляхом меншого опору, часто роблячи помилки, тому що не вчимося на них. Ми всі постійно щось робимо не так.

Піратство

Ми так і не навчились платити за якісну музику, тому слухаємо її у "Вконтакті". Ми не навчилися платити за ліцензійні операційки, тому тільки "хакнуті" системи стоять на наших ноутбуках та домашніх комп'ютерах.

Знаєте, Павло Шеремет "пішов працювати з людьми завтрашнього дня". Він відкрито виступає проти піратства. Як оцінювати його заяви? Сприймати, як популізм, що свідчить про підготовку міністра до виборів? Чи, може, як правильну принципову позицію?

Думаю зараз про те, чи здатні сучасні представники влади, любителі моралізаторства, диванні сотники, громадські активісти, псевдогромадські активісти, різного роду відповідальні особи та й будь-хто просто відмовитись від свого статусу і відійти убік, дозволивши "людям завтрашнього дня" будувати нашу країну? Здається, це не так легко зробити.

1982-й рік

Колись "Комсомолка" написала про Макаревича і його музику статтю, що мала б затролити гурт "Машина времени". Натомість, стаття тільки підняла популярність гурту. Зараз, як і в "совку" раніше, Макаревича тролять за його позицію.

Тоді він був на хвилі, а його музика, врешті, стала символом епохи. Епохи болісних перетворень, які мали статись, але не відбулися до кінця.

Зараз він у ситуації, що є наслідком цих неповноцінних перетворень. І знову його хочуть затролити, як і тоді.

Але, здається, він знову все робить правильно. Тому що йде за певними принципами. Нехай і жертвуючи при цьому любов'ю деяких не надто відданих "прихильників".

Чому ми так не можемо? Чому ми змінюємо так багато позицій в житті, вважаючи, що перефарбувавшись, станемо новими людьми? І неважливо, чи ми були у "Партії регіонів", чи у "Батьківщині", чи в "Єдиному центрі".

Чому ми у своїх пориваннях майже ніколи не йдемо до кінця, а часто сходимо зі свого шляху?

Офіційні позиції

Дуже легко заховатись за офіційними позиціями. Ми можемо нічого не говорити і при цьому ховатися від відповідальності. Найпоширеніша позиція "Без коментарів".

А зрештою, я питаю сам у себе, чому я, коли мені погрожують, не йду до міліції і взагалі майже не порушую цю тему, якщо не рахувати особисті розмови та деякі пости у вк? Чому знайомим я можу зізнатись у своїх проблемах, але не відстоюю свої права та інтереси, коли це справді треба робити? Хіба я можу в такому разі вимагати, щоб інші люди, коли їм погрожують, робили правильно і зверталися до міліції? Чи можу я тоді взагалі якісь цінності декларувати?

Ми всі винні, або Ми всі на це заслужили

Сьогодні один хороший знайомий мені сказав, що я все роблю правильно, але треба бути обережнішим. Мене затягнуло у вихор грандіозних подій, але цей вихор виплюнув мене так, як смерч випльовує повалені дерева.

Люди навколо змінюються, події тягнуть за собою наслідки. Вчора ми стояли на Майдані, а сьогодні вони стоять на Майдані. Хоча вони мали б зробити це ще позавчора, але тоді, мабуть, були зайняті.

Ми всі були надто зайняті, щоб виправити вчасно свої помилки. Ми прогиналися під обставинами, розслаблялися у вигідних умовах, відмовлялися від своїх цілей, гадаючи, що досягли достатньо.

А найгірше те, що іноді ми не буваємо достатньо щирими.

До чого ж я веду?

Майдан показав наші сильні сторони і слабкості. Самоорганізація та прагнення до змін показали, що ми стали нарешті нацією і згуртувались. Жадібність та лицемірство показали, що нам ще далеко до щасливого життя та співіснування. Тому слід виховувати в собі хороші якості і боротися із внутрішнім злом.

Коротше, створюємо інституції та вчимо мат. частину. А найбільше треба навчитись не прогинатися під події та обставини. І бути щирими. Адже скоро вибори, а після них доведеться багато працювати над наступними.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.