Новий варіант: увага місцевим бюджетам

Пані і панове, моє шанування. Останні дні уважно вивчаю ситуацію щодо ухвалених законів про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донбасса. Так, ті самі, що збурили українців.

Коментувати не буду - адже іще не склав своєї думки. Мені складно це зробити - зараз розмірковую над вичитаною у Фейсбуці думкою про те, що не всі розклади нам із вами відомі; це питання може бути набагато глобальніше, ніж здається.

Але ця історії дала мені хороший урок - я на вірному шляху стосовно того, що почав спілкуватися з вами через блог і через соц.мережі.

А для вас урок може бути в тому, щоб зараз перейти за цим посиланням http://sfs.gov.ua/data/files/22855.pdf і ознаомитися з іще одним варіантом реформи нашої податкової системи (нагадаю, що попередню, про яку також писав, народні депутати не проголосували). І потім не кажіть, що з вами не поговорили :)  

Концепція реформування викладена достатньо інформативно - тому не буду її докладно розшифровувати. Хочу тільки виділити пропоновані нововведення, які дозволять суттєво поповнити місцеві бюджети.

Пропонується із загальнодержавних у місцеві податки перевести Фіксований сільськогосподарський податок та Податок на нерухоме майно.

Наприклад, право встановлення місцевими органами влади ставки податку на комерційну нерухомість - не більше 2% мінімальної зарплати (24,36 грн) за 1 кв.м. у рік - за розрахунками цей крок може дати місцевим бюджетам десь 2,7 млрд грн.

Або запровадження акцизу від реалізацію у роздрібних мережах пива, алкоголю, цигароку та палива (ставку будуть встановлювати місцеві органи влади, не більше 5% від реалізованої продукції) дозволить поповнити місцеві бюджети орієнтовно на 8 млрд грн.

На Рівненщині ми маємо хороші показники стосовно зборів у місцеві бюджети. І ця тенденція позитивна. Уявляю, як зрадіють мери, якщо цей варіант концепції підтримають нардепи.

Отож, ознайомлюйтеся, уважно вивчайте та надавайте пропозиції gr.minrd@ukr.net обговорення концепції триває.

Коментарі

Коли у Вас прийом відвідувачів?

зателефонуйте у приймальню і секретар Вас запише на прийом 692-501

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.