Зіграв героя і став героєм!

Друзі з тернопільського товариства пластунів його називали Гарт. Він був мало не з перших днів на Майдані. Багато його побратимів з 35-ї сотні самооборони загинули там, а він вижив.  Вижив, щоб загинути в бою на Донбасі біля міста з гарною назвою – Щастя. Така його доля. Власне, так сталось, що свою долю Віктор Гурняк з батальйону "Айдар", саме так насправді звали Гарта, зіграв раніше, в кліпі волинського гурту "Тартак".

Як би цинічно це не звучало, але мабуть це доля... У тому кліпі гурту "Тартак" Віктор Гурняк зіграв роль повстанця, вояка УПА. Сюжет відео, про бій загону Української повстанської армії спеціального призначення в селі Новий Загорів, що на Волині.

Тоді, 44 бійці зайнявши оборону в стінах католицького монастиря вели бій з фашистами. Кілька сотень окупантів штурмували монастир дві з половиною доби. І дві з половиною доби наші вояки відбивали атаки.

У тому бою з 44 повстанців загинули 29, забравши з собою на той світ більше сотні фашистів та більше 200 залишилось пораненими. Мені це нагадує подвиг наших "кіборгів" в Донецькому аеропорту.

Фото вгорі: Віктор Гурняк в ролі вояка УПА у кліпі гурту "Тартк" на пісню "Не кажучи нікому"

Фото внизу: Віктор Гурняк - боєць добровольчого батальйону "Айдар"

У кліпі присвяченому тому бою, Віктор молодий такий, у вишиванці з перев'язаною головою. За сюжетом відео він гине в бою з ворогом. Днями він загинув по справжньому: в бою з російськими бойовиками біля Щастя на Донбасі.
Зіграв героя і став героєм...

Але іронія долі ще й в іншому. Тоді, у 1943 році проти українських повстанців воювали теж росіяни. Проти 44 повстанців окупанти кинули сили німецької жандармерії, роту поліції із фольксдойчів  та донських козаків «власівців». Які власне й складали переважну більшість тих хто штурмував монастир.

Віктор Гурняк у шаржі рівненського художника і музиканта Юрка Журавля

У кліпі вояк УПА гине від рук російських фашистів, а в житті Віктор Гурняк загинув від рук.. російських фашистів. Зіграв героя і став героєм!..

Спи спокійно брате, хай земля тобі буде пухом.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.