Степан Бандера – гроза поляків та москалів

Провідник Огранізації Українських Націоналістів Степан Бандера – одна з найяскравіших постатей в історії української боротьби за незалежність. Герой чи зрадник, націоналіст чи нацист, вождь нації чи тиранічний диктатор?

Постать Бандери є доволі неоднозначною. Надмірна любов до України, прагнення визволити її з російських та польських пут з часом переросли в антигуманну діяльність героя.  Пластун, член «Просвіти», театрального гуртка, хору, Українського Студентського Спортивного Клубу, засновник руханкового товариства «Луг», син священика, а згодом крайовий провідник ОУН направляє свою діяльність на провадження каральних операцій проти представників польської окупаційної влади. Під його керівництвом було вбито шкільного куратора Гадомського, працівника ГПУ Олексія Майлова та міністра внутрішніх справ Перацького.

«Змагання за волю і правду, за Бога і Батьківщину мусить бути головним змістом життя поневоленого народу», - говорив Степан Бандера. Здобуття кращої долі для України та її народу – була його мета. Ціль виправдовує засоби. Але чи були виправдані усі вбивства, які чинилися під проводом Бандери?

Часто Бандеру звинувачують у фашизмі, тероризмі, надто радикальному націоналізмі, який містив антисемітизм та геноцид польського населення. Прихильники ж провідника ОУН зазначають, що така антигуманна діяльність проводилась задля збереження цілісності України, знищення її ворогів.

Степан Бандера  був ідеологом і теоретиком української національно-визвольної революції. Його творча спадщина і зараз має велике значення для національно-визвольного руху, для здобуття, закріплення та розбудови Української Самостійної Соборної Держави.  Послідовників його діяльності називають бандерівці. А це свідчить про те, що Степан Бандера справді зробив величезний внесок у розвиток українського національно-визвольного руху. До сьогодні москалі та поляки здригаються, коли чують його ім’я.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.