Буде важко, але разом ми пройдемо важкі часи і зробимо наше життя кращим

Про минулий рік що минув можна написати цілу книжку. Це був би справжній трилер з елементами пригодницького роману з трагічними сценами. Інколи на межі з сухими міліцейськими зведеннями. Повалення диктатури, революція, війна, позачергові президентські і парламентські вибори і знову війна. Часто на депутатських зустрічах в наших дворах чи в моїй приймальні ви розповідаєте про свої проблеми і просите допомоги чи навіть поради. Ще частіше – питаєте, що буде далі. Постараюсь вам дати відповідь і свою точку зору на те що відбувається. Але перед тим все ж коротко розкажу чим займалась весь цей рік. Ви ж мої виборці і маєте повне право знати. Тож про все чесно і по порядку.

Війна проти «тендерної мафії»

Два роки тому один народний депутат в компанії з комуністичними аферистами з Фонду держмайна та з «благословення» Олександра Януковича (сина колишнього президента) вирішили підім’яти під себе цілу галузь економіки. І не просто почати «косити табло», як це було в них прийнято, а залишити без роботи близько 10 000 фахівців-оцінювачів. Замість них завести на ринок кількасот своїх людей, а грошові потоки, котрі мали йти в бюджет, направили в свої кишені.

Я одна з тих 10 тисяч у яких мали забрати бізнес і роботу, яку створювали роками.  Вибір був простий: втратити все чи захищатись. Більшість моїх колег вибрали перший варіант. І ми почали своє маленьке повстання. Ви уявляєте з чим нам довелось зіштовхнутись в боротьбі з корумпованими міністрами, нардепами та сином диктатора? Спроби підкупу, погрози, перевірки і сфабриковані кримінальні справи. Ми з колегами відчули на собі весь арсенал репресивної машини.

Але не відступали і боролись далі. Суди, наради, мітинги, протести, засідання Кабміну, зустрічі з депутатами і іноземними фахівцями. Минулий рік довелось прожити в машині у переїздах між різними містами України добрий шмат свого життя. Інший шмат часу забирала робота і депутатство. Адже мої обов’язки перед вами ніхто не відміняв. Та й на сесії Рівненської міськради треба ходити регулярно. Як каже народна приказка: «Назвався грибом – лізь у кошик».

Щоб не перевантажувати вас деталями і професійною термінологією оцінювачів скажу лише, що цю війну ми майже виграли. Чому майже? Тому що перемогли і відстояли свою роботу, захистили право на професію, знищили корупційні схеми в оцінці запроваджені аферистами. Синок Януковича втік з країни разом зі своїм батьком-диктатором, а чиновники в Кабміні і Фонді держмайна, які були причетні до справи – втратили посади. Програли ми в іншому: вищезгаданий нардеп, який і придумав всю схему, знову став депутатом. Така собі «ложка дьогтю в бочці меду».

Щоб закрити вже цю тему, хочу похвалитись вам. За час боротьби ми з колегами напрацювали цілу низку ідей, як покращити роботу нашої сфери оцінки, як зробити її простішою і прозорішою. Щоб унеможливити тут корупцію. Більшість наших напрацювань лягли в основу змін до Законів та постанов Кабінету міністрів. Нас почули і наша робота не пропала даремно. Це ще один приклад того, що все залежить від нас і нашого бажання зробити своє життя кращим.

Робили те, на що вистачало грошей

Попри те, що в  країні бурхливо розгорталась революція, а потім почалась війна, не припинялась робота й на нашому окрузі. Зроблено було багато, але й багато чого залишилось не зробленим. На те є об’єктивні чи суб’єктивні причини. Щоправда найголовніша причина – не вистачає грошей. Спочатку казну обкрадали корупціонери-чиновники з президентської команди. Тепер державні гроші «з’їдає» війна. Все частіше доводиться не чекаючи допомоги з міського бюджету шукати благодійників чи просто небайдужих людей, готових вкласти власні кошти.

За минулий рік багато справ було зроблено завдяки своєрідному спів фінансуванню. Коли частину необхідних для якоїсь справи грошей збирали самі мешканці, а іншу знаходила я. Інколи буквально вигризаючи з бюджету, інколи шукаючи спонсорів, а часто просто вкладаючи свої.

Одного разу знайомий бізнесмен, з яким приблизно в один час заснували свої фірми, запитав: «Люда, навіщо ти це робиш? Зараз й так важко гроші заробляти, а ти ще й їх витрачаєш незрозуміло на що».

Я знаю на що витрачаю. Це місто в якому я народилась, виросла, отримала професію і навчилась заробляти. Мій округ, це двори і вулиці де пройшла більша частина мого життя. Це місто мого життя.  Для нього мені не шкода… І я роблю те, що в моїх силах.

Буде важко!

Мене часто питають, що буде далі. Як справжній політик, я мала б вам сказати, що «все буде добре». Так – буде, але до того «добре» ще буде період «дуже важко». Хочу сказати вам правду: ця зима буде важкою. Можливо найважчою за останні десятиліття.

Країна веде війну проти Росії. Як би це все не називалось у випусках новин, в інтернет-стрічках – це війна.

У когось воює син чи чоловік. У когось в зоні бойових дій друг, однокласник чи родич. Є й частина людей, які думають, що війна це десь в телевізорі і їх це не стосується. Але вона стосується кожного з нас. І зачіпає інтереси кожного, приходить в кожну квартиру і будинок у різних проявах.

Курс долару, економія газу і відтермінування опалювального сезону, навчання по суботах у школах і інститутах – це все різні прояви війни. Точніше її наслідки. В бюджеті міста нестача грошей – це теж її наслідок. Тих грошей не вистачало й раніше, але якщо їх не вистачало, то тепер можна сказати, що їх немає взагалі. Ми заходимо в період жорсткої економії всього і вся. Від грошей у гаманці до тепла у квартирі. Чим раніше ми всі це зрозуміємо, тим легше нам буде пережити важкі часи.

Я точно знаю, що ми з вами впораємось. Не треба боятись. Як кажуть люди: «Хочеш щось зробити добре, зроби це сам». Ми з вами вже не раз показували, що ми вміємо і можемо робити. Будемо продовжувати в тому ж дусі.

Маєте бажання і ідеї – приходьте і будемо їх втілювати. Зрештою, це наше з вами місто, наші вулиці та двори. Ніхто окрім нас самих не знає, як їх краще зробити. Тому давайте давайте брати і робити, а я вам у цьому допоможу. Разом, ми переживемо важкі часи і зробимо наше життя кращим.

Депутат Рівненської міської ради

Людмила Туровська

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.