Про землю для рівненських учасників АТО

Рішенням сесії Рівненської міської ради було створено робочу групу з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками АТО.

Розумію всю відповідальність та складність тих питань, якими займатиметься ця депутатська робоча група. Та й чого гріха таїти, усвідомлюю скільки потенційних небезпек може бути пов’язано з питаннями виділення землі учасникам АТО. Саме тому вирішила, як керівник робочої групи, весь процес зробити публічним. Всі засідання будуть проходити відкрито, а про їх проведення повідомлятиметься завчасно. Всі протоколи засідань робочої групи публікуватимуться в моєму блозі та на своїй сторінці у «Фейсбук». Спробуємо налагодити трансляцію засідань через Інтернет. Благо в сучасному інформаційному світі, це зробити не складно.

Ми хочемо будувати нову країну і починати потрібно з щоденних справ. Нижче вашій увазі протокол першого засідання робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції.

                                                    Протокол № 1

засідання  робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції (на виконання рішення Рівненської міської ради від 27 листопада 2014 року № 4636 “Про створення робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції”)

09.12.2014                                                                                                   м.Рівне

Присутні:

члени  робочої   групи:  депутати міської ради - Л. Туровська,  А. Сачук, Ю.Запорожець, О.Курсик, О.Карпяк, О. Хмилецький;  представники учасників АТО - М. Андріанов,    Л. Бондар, Н.Левицька, Р.Стрельбіцький.

юристи: головний спеціаліст  юридичного відділу виконавчого комітету Рівненської міської ради – Т.Барциковська; головний  спеціаліст - юрист   організаційного  відділу Рівненської міської ради – Р.Андрєєв.

Відсутні:

члени робочої групи: Ю. Петруняк, Р. Шевчук.

На засідання робочої групи прийшли близько 20 представників учасників АТО разом з депутатом міської ради О. Лащуком. Після обговорення і узгодження кандидатур додатково прийняли участь в засіданні: депутат міської ради О.Лащук та представники учасників АТО - М.Майструк, Р.Костильнюк, М.Репчинчук,  А.Корсун.

СЛУХАЛИ:

- Л.Туровську, яка зазначила, що це перше організаційне засідання робочої групи, на якому потрібно узгодити всі організаційні моменти. Робоча група буде працювати відкрито і прозоро. Всі рішення комісії будуть доводитись до громадськості через засоби масової інформації.  

З метою ефективної і плідної  роботи робочої групи запропонувала особам, які прийшли на засідання і бажали бути присутніми на ньому, делегувати  для цього 3-5 осіб, які будуть присутніми на засіданнях з правом внесення пропозицій від учасників АТО, яких вони представлятимуть.

- С.Токарець (з групи 20) запропонувала делегувати для присутності на засіданнях робочої групи таких представників учасників АТО: Майструка Миколу Антоновича, Костильнюка Романа Олександровича, Репчинчук Маю Святославівну,  Смердова Андрія Леонідовича.

- М. Репчинчук запропонувала включити до складу робочої групи депутата міської ради О. Лащука.

В зв’язку з тим, що не було Смердова Андрія Леонідовича, то замість нього на засіданні була присутня Корсун Анна Вадимівна.

- О. Лашука про те, що до складу робочої групи входять компетентні спеціалісти і зокрема голова робочої групи Л.Туровська, які зможуть професійно підійти до проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції.

- Л.Туровську, яка ознайомила присутніх із рішенням Рівненської міської ради від 27 листопада 2014 року № 4636 "Про створення робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції", Законом України  "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413 "Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення”, Земельним Кодексом України.

- Р.Стрельбіцького про процедуру отримання статусу учасника антитерористичної операції у МВС.

- Л.Туровську про те, що основним документом, який визначає процедуру і випадки  надання земельної ділянки для громадян України є Земельний Кодекс України, зокрема статті 118, 121, 122.  

Обиратись і визначатись місця розташування  земельних ділянок будуть управлінням земельних відносин і управлінням містобудування та архітектури та затверджуватись сесією міської ради. Цими управліннями будуть визначені конкретні  масиви під земельні ділянки, за бюджетні кошти виготовлені ПДП (проекти детальних планів територій), проведено поділ масивів на конкретні земельні ділянки, присвоєно кожній ділянці кадастровий номер тощо.

- Ю. Запорожця, який  зазначив, що земельні ділянки потрібно виділяти учасникам АТО, які мають статус учасника бойових дій. Тільки довідки учасників АТО не дають права на отримання земельної ділянки. Тому необхідно звернутись у військові формування із запитами.

Розподіл земельних ділянок слід провести шляхом жеребкування. Першими в жеребкуванні повинні взяти участь родичі загиблих та поранені учасники АТО.

Під житлове будівництво в місті за законом може надаватись до10 соток, але межі міста дуже обмежені.  Вже сьогодні подано більше 500 заяв учасників АТО, які прописані у м.Рівному.

Якщо земельну ділянку під житлове будівництво учасник уже отримав, то він зможе отримати ділянку під садівництво.

- Л.Туровську, яка наголосила, що рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції із включенням до її складу фахівців Міноборони, МВС, Національної гвардії, СБУ, Управління державної охорони, військових формувань тощо та представників громадських організацій.

 - Р.Костильнюка про те, що необхідно звернутись також і в обласний військкомат.

- М.Репчинчук повідомила про те, що вона зверталась в обласний військкомат і там інформація щодо учасників АТО відсутня.

- Л.Туровську, яка доповіла, що для надання особі статусу учасника бойових дій командири військових частин або інші керівники установ у місячний строк після завершення особами виконання завдань АТО зобов’язані подати на розгляд комісій, утворених у міністерствах чи інших центральних органах довідки за формою згідно з додатком №1 до постанови КМУ №413 від 20.08.2014р. та документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій. Міжвідомча комісія повинна розглянути документи, надіслані вище вказаними комісіями та в місячний строк з дня надходження документів прийняти рішення щодо надання статусу учасника бойових дій.

- Р.Стрельбіцького, який повідомив, що МВС у Рівненській області подало відповідні документи три місяці назад, але рішення щодо надання статусу учасників бойових дій їх працівники не отримали.

- Л.Туровську, яка доповіла про питання, що надали учасники АТО перед засіданням робочої комісії, і які слід розглянути на наступних засіданнях:

- чи будуть надаватись ділянки всім учасникам АТО одночасно чи згідно черги, створеної за датою надання заяви;

- чи входять в групу першочергового надання земельних ділянок  крім сімей загиблих поранені і ті, що були в полоні;

- чи будуть надаватись ділянки в м.Рівне не мешканцям міста;

- чи будуть надаватись ділянки в м.Рівне тим, хто працює в м.Рівне, але прописаний в селах Вересневе, Бармаки, Колоденка тощо;

- чи грає роль при наданні ділянки дата прописки в м.Рівне;

- чи отримає ділянку особа, якщо до АТО вона отримала безоплатно ділянку під садівництво чи під житло;

- скільки часу піде на виготовлення проекту детальних планів масивів, які виділяються для учасників АТО;

- хто буде виготовляти ПДП і скільки це буде коштувати;

- яка буде площа ділянок, що будуть надані учасникам в м.Рівне;

- які документи потрібно надавати для отримання земельної ділянки;

- чи можуть мешканці міста отримати земельні ділянки під садівництво у Рівненському районі.

- О. Лащука про те, що необхідно затвердити графік роботи робочої групи, голові робочої групи прозвітуватись на сесії міської ради.

- А.Корсун внесла пропозицію про те, що земельні ділянки розташовані в кращих масивах, запропонувати родинам загиблих та пораненим учасникам АТО.

- М.Майструка, який вніс пропозицію до кінця січня 2015 року вирішити питання надання земельних ділянок.

- Л.Туровська наголосила, що до моменту надання ділянок учасникам АТО їх треба спочатку визначити:  вибрати вільні масиви, розробити ПДП визначених територій, поділити їх на окремі ділянки  та пройти процедуру розроблення технічної документації для кожної ділянки окремо.

- Ю.Запорожця, який  зазначив, що дане питання пройде мінімум через дві сесії. Тому термін надання ділянок не може бути обмеженим парою місяців.

- Л.Туровська з метою ефективної роботи робочої групи  поставила на голосування пропозицію:  закріпити  окремих членів комісії відповідальними  за своєчасне інформування робочої групи щодо роботи управлінь по вибору масивів, розробленню ПДП, поділу ділянок та виготовленню документацій: по управлінню земельних відносин – призначити відповідальним А. Сачука .

Голосували: “За”- 9; “Проти”-0; “Утримались”-0.

по управлінню    містобудування    та     архітектури – призначити відповідальним О.Карпяка

Голосували: “За”- 9; “Проти”-0; “Утримались”-0.

- М.Репчинчук внесла пропозицію про те, що слід уточнювати дані про учасників АТО через військові частини.

Проголосували: закріпити відповідальними за встановлення контактів з командирами військових формувань, в яких проходили службу учасники АТО з Рівненської області,   А.Корсун та М. Репчинчук.

Голосували: “За”- 9; “Проти”-0; “Утримались”-0.

- О.Лащук зазначив, що у військових є вільні земельні ділянки і вніс пропозицію переглянути земельні ділянки міністерства оборони в Рівненській області. Запросити на засідання робочої групи заступника начальника тилу оперативного командування ЗСУ "Північ".

- Л.Туровська відмітила, що землі міноборони є державною власністю, а міська рада може розпоряджатись лише землями, які є в комунальній власності м.Рівне. Внесла пропозицію: закріпити відповідальними за співпрацю з представниками Міноборони та Національної гвардії – О. Лащука та М. Майструка

Голосували: “За”- 9; “Проти”-0; “Утримались”-0.

ВИРІШИЛИ:

1. Наступне засідання робочої групи провести орієнтовно 17.12.2014 о 14.30.  

2. На засідання робочої групи запросити:

-   начальника управління земельних відносин С. Таргонія. 

-   начальника управління містобудування та архітектури С.Семенця.

-   начальника управління земельних ресурсів Р. Гресько.

3. Підготувати  запит до міжвідомчої комісії щодо списку осіб  і термінів надання статусу учасника бойових дій особам з Рівненської області.

4. Розглянути пропозиції щодо загальних і організаційних положень, не визначених законодавством,  відносно надання земельних ділянок учасникам АТО.

Підготувати проект рішення міської ради з питань підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками АТО з Рівненської області.

5. Підготувати відповіді на питання, поставлені учасниками АТО перед робочою групою.

6. Юридичному відділу виконавчого комітету Рівненської міської ради надати консультацію членам робочої групи щодо повноважень міських рад у галузі земельних відносин.

Голова робочої групи   Л.Туровська

Секретар     С.Саверин

Додаток 1

Питання до начальника управління містобудування та архітектури С.Семенця.

В яких районах міста визначене місце розташування земельних масивів для індивідуального житлового будівництва учасниками АТО?

Яка площа кожного масиву?

Хто розробляє чи буде розробляти ПДП для цих масивів?

Яка вартість ПДП? За які кошти розробляється ПДП?

Який термін розроблення ПДП?

Чи потрібні експертиза і затвердження ПДП на сесії міської ради?

Що вже зроблено?

Яка потрібна допомога від громадськості для прискорення процесу надання земельних ділянок учасникам АТО?

Хто призначений від управління містобудування та архітектури відповідальним за виготовлення містобудівної документації для виділення земельних ділянок учасникам АТО?

Питання до начальника управління земельних відносин С.Таргонія

Які документи і кому їх потрібно надавати для отримання земельної ділянки?

Який час потрібний для формування земельних ділянок, поділу масивів на окремі ділянки, визначення меж ділянок і їх площ, присвоєння ділянкам кадастрового номера, винесення меж ділянок в натуру?

Хто буде оплачувати вартість землевпорядної документації?

Що вже зроблено?

Яка потрібна допомога від громадськості для прискорення процесу надання земельних ділянок учасникам АТО?

Хто призначений від управління земельних відносин відповідальним за формування земельних ділянок для учасників АТО?

Питання до начальника управління земельних ресурсів Р.Гресько

В разі, якщо особа до участі в  АТО вже отримала в м.Рівне земельну ділянку під житло, чи може вона як учасник АТО отримати ділянку під садівництво в Рівненському районі чи інших районах області?

Чи можуть отримати ділянки в м.Рівне ті учасники, хто працює в м.Рівне, але прописані в селах Вересневе, Бармаки, Колоденка тощо?

Чи має право робоча група, створена Рівненською міською радою, розглядати питання про надання земельних ділянок із земель державної власності: оперативного командування ЗСУ "Північ"?

Яка потрібна допомога від громадськості для прискорення процесу надання земельних ділянок учасникам АТО?

Хто призначений від управління земельних ресурсів відповідальним за формування земельних ділянок для учасників АТО?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.