Про землю для рівненських учасників АТО - 2

Як я вже писала минулого тижня у себе в блозі, рішенням сесії Рівненської міської ради було створено робочу групу з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками АТО.

Розумію всю відповідальність та складність тих питань, якими займатиметься ця депутатська робоча група. Я вирішила всі протоколи засідань робочої групи публікуватимуться в моєму блозі та на своїй сторінці у "Фейсбук". Оскільки ми хочемо будувати нову країну і суспільно важливі процеси мають бути максимально прозорими, відкритими та під пильним контролем громади. Нижче вашій увазі протокол другого засідання робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції.

Протокол № 2

засідання  робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції (на виконання рішення Рівненської міської ради від 27 листопада 2014 року № 4636 “Про створення робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції”)

17.12.2014

м.Рівне

Присутні: 

члени робочої групи: депутати міської ради Л.Туровська, А.Сачук, О.Курсик, О.Хмилецький; представники учасників АТО М.Андріанов, Л.Бондар, Н.Левицька,  Р.Стрельбіцький.

юристи: головний спеціаліст  юридичного відділу виконавчого комітету Рівненської міської ради А. Мовчан, головний  спеціаліст - юрист організаційного відділу Рівненської міської ради -В. Волошина.

Відсутні:    

члени робочої групи: Ю. Запорожець, О. Карпяк, Ю. Петруняк, Р.Шевчук.

Запрошені: 

- начальник управління земельних відносин - С. Таргоній.

- начальник управління містобудування та архітектури - С. Семенець.

- начальник управління Дежземагенства в м.Рівному - Р. Гресько.

Прийняли участь в засіданні представники учасників АТО: Р.Алексійчук, М.Ковальчук, М.Майструк, С.Пандрак, М.Рабчинчук.

СЛУХАЛИ:

- Л.Туровську,  яка доповіла, що за результатами першого засідання робочої групи був опублікований протокол №1 на сайтах: "ВСЕ", "Четверта влада", "ОГО".

До порядку денного другого засідання були надані пропозиції в усній формі членами робочої групи О.Карпяком і Н.Левицькою,   в письмовій - представником АТО Р. Костельнюком.

Зазначила, що  одним з завдань робочої групи є розробка проекту рішення міської ради з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками АТО з Рівненської області.

Доповіла про запрошення на друге засідання трьох начальників управлінь і головного спеціаліста  юридичного відділу виконавчого комітету Рівненської міської ради А.Мовчана.

- А. Мовчан ознайомив присутніх з повноваженнями міських рад у галузі земельних відносин. Наголосив, що міська рада розпоряджається  землями територіальної  громади; передає у власність земельні ділянки комунальної власності; надає земельні ділянки у користування із земель комунальної власності тощо. Тобто розпоряджається землями комунальної власності і не розпоряджається землями державної власності. Відповідно, міська рада не може піднімати питання про розподіл земель міноборони.

Л.Туровська надала слово для виступу начальнику управління містобудування та архітектури С. Семенцю.

- С.Семенець ознайомив присутніх з тим, що вільні земельні ділянки є у масивах Тинне і Бармаки; в них і будуть передбачатись земельні ділянки для учасників АТО.

- Л.Туровська уточнила, що масив Бармаки це - район вулиці Костромської, в якому були надані 4 земельні ділянки родинам загиблих героїв Небесної Сотні.

- С.Семенець надав інформацію про те, що загальна площа масиву Тинне - 104 га, з них під сельбищну забудову – 24,3 га. В масиві Тинне є 145 земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво (до 10-соток кожна) та 243  земельні ділянки під зблоковану індивідуальну забудову (до 3-х соток). В масиві Бармаки - 754 земельні ділянки під зблоковану індивідуальну забудову та ділянки під багатоповерхові будинки на 355 квартир. Тобто в наявності є 1142 земельні ділянки  під житлову забудову  різної площі (997 до 3 соток і 145 до 10 соток).

- О.Курсик зазначив, що всі ці земельні ділянки не мають інженерних мереж, а ціна пайового внеску на інженерні мережі близько 200 тисяч гривень.

- С.Пандрак звернувся із запитанням до С.Семенця, чи розглядалось управлінням містобудування та архітектури питання виділення земельних ділянок родинам загиблих учасників АТО та інвалідам не тільки на околиці міста, а і в його серединній і центральній частині, тобто земельних ділянок різної площі для “точкової” забудови. Чи розглядались питання про блоковані забудови. Чи є ділянки на Басівщині.

- С.Семенець повідомив, що ПДП вищеназваних масивів  розробляють фірма ТВФ “Архсервіс”  та “Діпромісто”.  Вартість ПДП визначається проектною організацією; вартість ПДП по Бармакам – приблизно 960 000 гривень, ПДП для Тинного майже готове. Мінімальний термін підготовки проекту 4 місяці. Питання “точкової” забудови (окремих плям) в місті Рівному не розглядалось.

- Л.Туровська запитала, хто буде відповідальним від управління містобудування та архітектури за своєчасну розробку ПДП і їх експертизу.

- С.Пандрак звернувся із запитанням до С.Семенця чи достатньо в місті Рівному земельних ділянок для родин загиблих учасників АТО та інвалідів. Зазначив, що компенсації, яку отримують учасники АТО, недостатньо для будівництва.

- С.Семенець про те, що експертиза ПДП проводиться обов’язково. Зазначив, що для загиблих учасників АТО та інвалідів будуть вишукуватись земельні ділянки не тільки в масивах. Зазначив, що відповідальним за виготовлення містобудівної документації для виділення земельних ділянок учасникам АТО ніхто не призначався, але при необхідності до роботи будуть залучені всі працівники управління.

- М.Майструк звернувся із запитанням: «які є ще масиви під забудову, тому, що в масиві Бармаків дуже заболочена територія». Запропонував виїхати та оглянути масиви.

- С.Семенець зазначив, що інших масивів з вільними земельними ділянками  немає.

- Р.Гресько навів приклади  вже забудованих інших затребуваних масивів,  де рівень підґрунтових вод подібний районам Тинному і Бармакам.

- О.Хмилецький навів приклад масиву Червоні гори, де були відсутні інженерні мережі. Тому необхідно визначитись за які кошти будуть побудовані інженерні мережі в масивах Тинне та Бармаки.

- О.Курсика про те, чи можливо переробити ПДП масиву Тинне з метою ущільнення земельних ділянок.

- С.Семенець відповів, що з цим питанням необхідно звернутись до керівника ТВФ “Архсервіс”  Дем’янова.

- Л.Туровська внесла пропозицію запросити на наступне засідання комісії керівника ТВФ “Архсервіс”  Дем’янова та керівника «Діпромісто». Запропонувати цим підприємствам частково змінити свої проекти детального планування територій з тим, щоб під земельні ділянки безпосередньо під житло відводилось не 20% від площі масиву, а хоч би 40-50%. (А не так як в Тинному:  з 104 га масиву виділили під житло тільки 24,3 га).

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утримались” - 0. 

- Л.Туровська надала слово начальнику управління земельних відносин С.Таргонію.

- С.Таргонія про те, що статтею 118 Земельного Кодексу України визначено, які документи необхідно надати для отримання земельної ділянки. Земельні ділянки надаються на підставі проектів відведення; термін розробки технічної документації з врахуванням проходження 2-х сесій від 3 до 6 місяців. (Всі землевпорядні роботи проводяться тільки після розробки ПДП.)  Оплачує вартість землевпорядних робіт замовник.

- М.Рабчинчук звернулась із запитанням, коли ж учасники АТО отримають земельні ділянки. У м.Львові учасники АТО уже отримують земельні ділянки.

- Р.Гресько відповів, що в межах м.Львова земельні ділянки не виділяють. Виділяють під садівництво за межами населених пунктів.

- Л.Туровська зазначила, що і в Рівненській області теж виділяють земельні ділянки під садівництво за межами населених пунктів. Міська ж рада може виділяти землі лише в межах міста.

- С.Таргоній проінформував про те, що на даний час зареєстровано 618 заяв від учасників АТО.  Управлінням земельних відносин направлено листи до МВС, СБУ, Нацгвардії тощо. Відповіді ще не надходили.

- М.Майструк задав запитання чи достатньо довідки учасника АТО для отримання земельної ділянки та чи можуть учасники АТО отримати земельні ділянки в масиві “Щасливому” та Басовому Куті або на Меморіалі Слави.

- С.Таргоній зазначив, що для подання заяви достатньо довідки учасника АТО. А для отримання земельної ділянки необхідно мати статус учасника бойових дій.

- Р.Греська про те, що  в “Щасливе” та Басів Куті не має масивів для житлової забудови. Аналогічна ситуація і в “Басівщині”.  В основному це - приватна земля, і юридичних підстав забрати її немає. В Меморіалі Слави більшість землі рекреаційного призначення. Ділянки, які надаються учасникам АТО, повинні мати цільове призначення – під житлове будівництво, а не під рекреацію або с/г призначення.

- Л.Туровська зазначила, що зміна функціонального призначення території з громадської забудови на житлову, або з  рекреаційної на житлову проходить через внесення змін в Генплан. Звернулась із запитанням до начальника управління містобудування та архітектури про те, коли вносились зміни в Генплан; через який час їх можна знову вносити і скільки це буде коштувати.

- С.Семенець відповів, що зміни вносились в 2011 році, наступні можна буде внести в 2016 році. На це необхідно близько 1,5 млн. гривень.

- Л.Туровська надала слово начальнику управління земельних ресурсів Р.Гресько.

- Р.Гресько дав відповіді на питання.

Якщо особа до участі в  АТО вже отримала в м.Рівне земельну ділянку під житло, то вона може як учасник АТО отримати ще ділянку під садівництво в Рівненській області.

Міська рада не може розглядати питання про надання земельних ділянок із земель державної власності ОК “Північ”.

Вніс пропозицію виділити земельні ділянки в кращих місцях міста родинам загиблих учасників АТО та інвалідам.

- М.Ковальчук підтримав виступаючих, про те, що земельні ділянки в першу чергу необхідно виділяти родинам загиблих учасників АТО та інвалідам першої групи.

- Л.Туровська підтримала виступи С.Пандрака, М.Майструка та Р.Греська щодо виділення земельних ділянок родинам загиблих учасників АТО та інвалідам не в масивах Тинне і Бармаки, а «точкових» вільних місцях міста. 

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

- Л.Туровська поставила на голосування пропозицію, щоб управління земельних відносин та управління Держземагенства в м.Рівному  підшукали земельні ділянки на території міста для родин загиблих учасників АТО та інвалідів 1 групи.

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

- М.Рабчинчук запропонувала включити до складу робочої групи Р. Греська.

- Л.Туровська доповіла, що на сесії міськради відбулась технічна помилка, бо кандидатуру Р.Греська як члена робочої групи вносили мер міста В.Хомко і депутат С.Кривко. Тому запропонувала звернутись до міської ради з проханням внести в склад робочої групи начальника управління земельних ресурсів Р.Греська і представника військкомату.

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

- Р.Стрельбіцький вніс пропозицію надавати земельні ділянки з моменту отримання учасником АТО статусу учасника бойових дій.

- М.Рабчинчук, Н.Левіцька, Н.Бондар не погодились з думкою Р.Стрельбіцького.

- М.Андріанов про те, що зараз робочій групі необхідно виробити такий механізм, щоб потім все робилось автоматично. Зазначив, що земельні ділянки мають отримати ті,  хто дійсно перебував у зоні АТО.

- Л.Туровська внесла пропозицію направити від робочої групи на міжвідомчу комісію запит, в який включити всі 618 прізвищ учасників АТО, які надали заяви, для підтвердження їх статусу як учасників бойових дій.  Надалі надсилати запити по мірі надходження заяв. Відповідальним призначити А.Сачука.

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

- Р.Алексійчук розповів про своє перебування у зоні АТО та зазначив, що вести мову про виділення земельних ділянок рано, це треба робити після закінчення АТО.

- Н.Левицька запропонувала виділяти земельні ділянки тим учасникам АТО, які мають рівненську прописку.

- М.Андріанов запропонував звернути увагу на дату реєстрації в м.Рівне.

- М.Репчинчук нагадала, що землі міста надаються його мешканцям.

- Л.Туровська поставила на голосування пропозиції членів робочої групи про виділення земельних ділянок учасникам АТО, які мають дату прописки в м.Рівному, що передує часу відправлення їх у зону АТО.

Голосували: “За” - 8; “Проти” - 0; “Утримався” - 1.

- Л.Туровська запропонувала начальнику управління земельних відносин підготувати лист до начальника головного управління Держземагентства в Рівненській області щодо виділення за межами м. Рівне земельних ділянок під садівництво для учасників АТО, мешканців міста.

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

- О.Хмилецький вніс пропозицію на кожне засідання комісії  запрошувати юристів, начальника управління земельних відносин, начальника управління містобудування та архітектури.

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

- С.Таргоній звернувся до членів робочої групи з листами від громадян про те, чи можуть вони бути присутніми на засіданнях робочої групи.

- Л.Туровська та М.Андріанов зазначили, що громадяни можуть бути присутніми. Але в зв’язку з тим, що кількість членів робочої групи становить вже 12+2=14 чоловік, до яких делегується ще 5 представників АТО, є пропозиція: для ефективної роботи робочої групи необхідно підшукати більш зручне і просторе приміщення.

ВИРІШИЛИ:

Наступне засідання робочої групи провести орієнтовно 25-26.12.2014 о 14.00. 

2. На засідання робочої групи запросити:

-   керівника ТВФ “Архсервіс” ;

-   керівника «Діпромісто»;

3. Розглянути наступні пропозиції щодо загальних і організаційних положень, не визначених законодавством,  відносно надання земельних ділянок учасникам АТО, для подальшої розробки проекту рішення міської ради з питань підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками АТО з Рівненської області.

Голова робочої групи     Л. Туровська

Секретар     С. Саварин

Коментарі

http://4vlada.com/rivne/40517

Ось свіжий випадок погроз журналістам від мусорів. Мусарське бидло максимов разом з главмусором Рівного мельником, які кришують цей бізнес, через своїх шісток мусорів погрожують журналістам, що викривають їх діяльність.
Брат главмусора Рівного мельника та інші родичі продовжують працювати в системі мвс та обдирати підприємців, займатися ректом. мельник володимир олександрович, бувший главмусор Костополя, що обдирав підприємців та погрожував їм, зараз у здолбунівському мвс працює.
http://vse.rv.ua/news/1419236552-u-rivnomu-15-richniy-hlopec-pidozryuiet...

Ситуація - підлеглий мусор, який за вказівкою начальника кришує видобуток буршитну, вирішив побити та вбив людину у відділку при вибиванні зізнання. Рідні надають всі докази та пишуть начальнику та в прокуратуру заяви з вимогою покарата мусора-вбивцю. Начальник буде прикривати вбивцю, так як знає, що той, у випадку притягнення до відповідальності за вбивство, розповість про злочинні схеми та накази свого начальника. Прокуратура, яка в долі, також буде прикривати. Далі розказувати? Так діє мафіозна система, яка давно укорінилась в Україні. в тому числі в Рівному. Всі або майже всі мусора, які працюють на Пушкіна, так чи інакше пов`язані та є злочинцями в опг мвс. Ті, хто потрапляють туди, не можуть не бути пов`язаними, так як їх втягують рано чи пізно у це. Тому їх на 100% треба звільняти усіх. А особливо тих, хто працює в цій системі найдовше. Призначаючи начальників, які в цій системі не один рік, підмінюючи досвід роботи, а насправді досвід та стаж перебування у мафіозній структурі, призначають найбільш спритних та досвідчених мафіозі у погонах.

Дуже велике прохання, залишати коментарі по темі. Тут блог людини, яка пише про виділення землі для вояків котрі беруть участь в АТО.

Знайдіть статтю за темою і коментуйте. Їх вистачає на цьому сайті. Коментування не буде закриватись, якщо не міститиме ненормативної лексики та не суперечитиме Законам України і Конституції

Ось ще одна історія про катування підлітка в міліціі та вибивання зізнання:
http://sloff.net/sy-n-tri-chasa-ne-vy-hodil-iz-rajotdela-a-potom-prislal...

Рекомендую зв'язатися з Amnesty International та іншими організаціями щодо захисту прав людини.

4 влада молодці. Іх США частково підтримують. Америка підтримує демократію і порожняк на відміну від багатьох місцевих ЗМІ не гонить. Вчіться у них.
Взагалі дивуюсь чого тема начебто "вбивства" 15-річним підлітком своїх рідних нікого не зацікавила з місцевих журналістів? Тільки 4 влада відреагувала, за що їм велика честь. Всі інші потім лише підхопили.
В Штатах у Фергюсоні досі протести не стихають із-за вбивства чорношкіроко підлітка копом. Журналісти сотні інтерв'ю взяли у рідних, сусідів. Чому такого нема в Рівному?

Я особисто буду всіляко підтримувати такі сайти, як цей, а також 4 влада http://4vlada.com в тому числі й матеріально. Та буду радити всім знайомими та друзям бізнесменам допомагати їм та розміщувати рекламу. Люди, а особливо бізнесмени настільки стомилися від поборів цих прокурорсько-мусарських тварєй в Рівному, що просто немає слів. Коли жирна прокурорська або мусарська рожаі приходять до нас в офіс та починають погрожувати, що ми зараз "вам тут устроїм, якщо не заплатите, все з офісу винесем і опечатаєм". А на питання "на якій підставі" тільки нагло ухмиляються та починають лякати різними службами та тюрьмой, що причину вони завжди намалюють яку захочуть. І ми всі знаєм що працюєм по закону та ще й платим цим уродам зарплату і платим всі податки, а ці зажрані тварі просто рекетом займаються. Вже реально всіх в офісі в жар кидаєте, коли вони приходять та вимагають хабарі. Вони можуть все винести та люди нічого не зможуть зробити проти їх бєзпредєлу. В знайомих багатьох також роблять побори, а хто відмовляється платити, натравлюють різні перевірки або опечатують офіси, забирають документи та комп'ютери. Постійно погрожують та приходять вимагати гроші. Якщо не заплатим, то грозяться забрати всі документи та комп'ютери. І нема спасіння цьому.

Також би порадив бізнесменам не звертатись на канал "Рівне 1" та "ого", та не розміщувати у них рекламу в жодному разі, так як їх власник данилов в дуже добрих відносинах з мусорами. Тому ніколи ніяких критичних матеріалів про мєнтовський бєспрєдєл в місті на цьому каналі і в газетах ого ви не прочитаєте та не побачите. До них неодноразово звертались, але вони завжди перкручують факти, а їх власник дає вказівки журналістам висвітлювати новини у вигидному для мусорів світлі. Журналістам би не радив йти працювати туди, так як реальної та чесної журналістики вас там не навчать із-за політики власника. Це як канал "Інтер" за часів Януковича. Тільки Янукович помінявся, а місцеві мусора ті самі, як і власник цього каналу данілов.
Цей сайт та 4 влада - ось куди варто йти, якщо журналістика та розслідування то ваше покликання.

мій кум працює в міліції дільничним, якось під час пянки розповів, шо під час минулорічного Майдану, рівненські менти вислідили і впіймали хлопця з самооборони Майдану, студента одного з рівненських ВИШів, вони його забрали на Пушкіна, там жорстоко побили і згвалтували гумовим кийком, сказали якщо повернеться на Майдан то покажуть відео в універі. Їх ніхто не звільнив, до цих пір працюють на своїх посадах. Зараз цей хлопець в АТО а відео в ментів.

Ох Матінко Василева!!! Гость ви мене незрозуміли. У вас як пластику заїло на фоні міліції...досить писанини, це не допоможе. І чому ви думаєте , що моя хата з краю? Я чим можу тим допомагаю тій дитині, бо сама маю такого ж самого 15 річного сина і знаю Максима він хороша дитина і 100% нікого невбивав. І сама постраждала від того самого ж Юхимчука В. у 2006 році. Тому якщо ви так переживаєте то допоможіть на ділі. Писати досить та вже й недоречно Ви нічого нового нам не розказали.

Подивитися б на вас, якби ви чи ваша дитина стали їх жертвою. Як би ви тоді досить казали.
Взагалі не розумію цієї психології "моя хата скраю". Сьогодні цього хлопця незаконно позбавили волі, матері плачуть за трьома вбитими пьяним мєнтом дітьми, на 2-х хлопців вішають грабіж та нагло фальсифікують справу всі - міліція, прокуратура та суд. А завтра те саме станеться з вами. Люди, невже ви цього не розумієте! Не можна бути байдужими. Тут кричати треба. В іншій країні б уже знесли та спалили давно ті відділки, де таке відбувається, а у нас мовчать.
В іншій країні якби таке сталося скажімо в Європі, то цих виродків негайно б звільнили і посадили. але такого там не стається чомусь. Чому? А тому що там кожний мєнт боїться і знає що буде відповідати перед законом. А у нас що? Повна, полнєйша безкарність!!!, яка покривається такими ж мєнтовськими начальниками, суддями і прокурорами, які мають тачки та по декілька домін за мільйони доларів, в той час коли прості люди скидаються останніми копійками на армію та не мають чим заплатити за комунальні послуги.

Гость! Досить вже про ту міліцію!!! Давайте не будемо підставляти людину. Якщо ви такий активний борець з перевертнями, то організуйте допомогу для 15 річного хлопчика, якого заставили признатися в бивстві тата та бабусі. А писанини вже забагато про них...

Є щонайменше з десяток фактів, коли працівниками міліції, прокуратури та суду вчинялися злочини.
Проте на всі звернення громадяни отримують відписки. Якщо це злочини міліції, прокуратури чи суддів, то заяви громадян просто не вносяться до єдр. І це прекрасно відомо всім відомо. Якщо це злочин вчинений працівником правоохоронного органу, то його в житті ні один прокурор, ні будь-яка особа, яка це забов'язана робити не внесе до єдиного державного реєстру. Якщо ж таке диво стається, то справу все рівно закривають через деякий час. Ні одного прокурора, суддю чи міліціонера на Рівненщині ще не посадили. А посадити повірте є за що і бігато кого.
Журналістам далеко ходити не треба. Резонансні дтп, вчинені працівнкиами міліції. Коли начальник слідчого відділу з місця злочину забирає свого в доску п'яного підлеглого слідчого злочинця, щоб медики не виявили слідів алкоголю, то про яке об'єктивне слідство можна говорити?! Не дивно, що з таким начальником слідства так розслідуються й інші справи та вибиваються покази з малолітніх дітей та вішаються злочини на невинних людей.
Звертатись кудись в Рівному безперспективно. Все схвачено, міліція, прокуратура і суд в одних кабаках п'ють горілку та відпочивають. Мафіозна кругова порука.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.