Про землю для рівненських учасників АТО - 3

Як я вже писала у себе в блозі раніше, рішенням сесії Рівненської міської ради було створено робочу групу з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками АТО.

Розумію всю відповідальність та складність тих питань, якими займатиметься ця депутатська робоча група. Я вирішила всі протоколи засідань робочої групи публікуватимуться в моєму блозі та на своїй сторінці у "Фейсбук". Оскільки ми хочемо будувати нову країну і суспільно важливі процеси мають бути максимально прозорими, відкритими та під пильним контролем громади. Нижче вашій увазі протокол третього засідання робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції.

Протокол № 3

засідання  робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції (на виконання рішення Рівненської міської ради від 27 листопада 2014 року № 4636 “Про створення робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції”).

29.12.2014                                                                                                   м.Рівне

Присутні:

члени  робочої   групи:  депутати міської ради - Л.Туровська, А.Сачук, Ю.Запорожець, О.Карпяк, О.Курсик, О.Хмилецький, Р.Шевчук;

представники учасників АТО - М.Андріанов, Л.Бондар, Р.Стрельбіцький, О.Самчук.

Відсутні: Р.Гресько, Н.Левицька.

Запрошені: начальник управління земельних відносин - С.Таргоній, начальник управління містобудування та архітектури - С.Семенець, директор ТВФ “Архсервіс” - В.Дем’янов, директор рівненської філії “Діпромісто” - М.Розора.

Прийняли участь в засіданні: депутат міської ради - Е.Галайчук, заступник начальника управління капітального будівництва - В.Гайчук,

представники учасників АТО - О.Менлікова, С.Осташевська, С.Токарець, С.Максимова.

СЛУХАЛИ:

Л.Туровська нагадала, що на першому засіданні були поставлені задачі і завдання членам робочої групи, представлений список питань від учасників АТО, вирішені організаційні питання; на другому –  вислухали з питань відбору та підготовки земельних ділянок начальника управління земельних відносин, начальника управління містобудування та архітектури, начальника Держземагенства в м.Рівному, юриста оргвідділу міськради. Надали відповіді учасникам АТО.

Повідомила, що на сьогоднішньому засіданні заслуховуються керівники проектних організацій ТВФ “Архсервіс”  та рівненської філії “Діпромісто”, які розробляли проекти детальних планів територій масивів: Тинне і Бармаки. Попросила керівників проектних підприємств надати відповідь членам робочої групи на такі питання:

- скільки в вище названих масивах заплановано земельних ділянок під індивідуальну чи зблоковану забудову;

- чи є можливість збільшити кількість ділянок під житлове будівництво за рахунок зменшення площі під громадську забудову;

- коли будуть внесені зміни в проект і скільки це буде коштувати.

М.Розора, директор рівненської філії “Діпромісто”, ознайомив присутніх з тим, що в 1994 році на замовлення Рівненської міської ради було розроблено проект забудови масиву Бармаки (в районі вулиці Костромської, орієнтовно навпроти вулиці Пухова та автосалону «Шкода».).  Загальна площа масиву на той час була 131 га. (Сьогодні площа явно менше. Треба робити інвентаризацію земель.) Кількість земельних ділянок може бути збільшена до 1200-1300 лише в ситуації, якщо заплануємо тільки зблоковані будинки (на 2 сім’ї).

Проект коштуватиме міському бюджету за приблизними підрахунками 900 тисяч гривень. У даному масиві складний рельєф території. До ділянки прилягають дві дороги з асфальтним покриттям.  Ця земля практично в межах міста і вже інтенсивно забудовується з боку сарненського кільця.

В.Дем’янов, головний архітектор творчо­-виробничої фірми “Архсервіс” ознайомив присутніх із проектом детального планування мікрорайону Тинне. Наголосив на тому, що саме в мікрорайоні Тинного передбачається структура громадських споруд, які мають забезпечувати не тільки будинки на території масиву, але і всієї навколишньої приватної забудови, яка долучена до міста.

План включає у себе не тільки побудову житла, але й являє собою цілу структуру архітектурних об`єктів загальноміського значення, місць для відпочинку, громадських споруд, соціальних об’єктів, територій під інженерні мережі. Займатися розбудовою інфраструктури Тинного (комунікацій та доріг)  зможе лише інвестор, окремим забудовникам це не під силу. Почати ж роздавати ділянки під забудову вже зараз, без побудови інфраструктури, доріг та інженерних мереж ­ безперспективно.

Хоч площа масиву складає більше 100 га, але під будівництво планується приблизно 60 га. У цьому мікрорайоні заплановано 145 ділянок під індивідуальне будівництво та 245 ділянок ­ під будівництво блокованого типу.

Грунт на цій території має чималий родючий шар, який потребує масової рекультивації. Окремі території цього мікрорайону мають ще  й культурно-­археологічне значення. Відомо про існування тут стародавньої церкви та кладовища, які були  розташовані  у північно-західній частині мису. В останні десятиріччя ділянка використовувалася під городи мешканців міста. Мікрорайон оточений струмками. Має складний рельєф (суттєві перепади в висотах, перепад більше 12%  при нормі 7%). Це ще раз підтверджує те, що розбудова масива можлива лише після побудови інфраструктури.

О.Хмилецький сказав, щоб не було так як у масиві "Червоні гори", де проблеми комунікацій вирішуються  і досі, треба прокласти дороги, водопровід, каналізацію, електропостачання та інші комунікації. На їх прокладання  потрібно до 60-70 мільйонів гривень, виділити які сьогодні  з міського бюджету не під силу.

В.Дем’янов доповів, що  на початку 90 років місто Рівне по площі було найщільнішим в Україні (на 1 людину по 25-27 кв. м), не мало зовсім резервів навколишньої території. До 2008 року було подано документи у Верховну раду України, і до земель міста Рівного було долучено 3,5 тисячі гектарів землі, з них 2 тисячі гектарів під індивідуальне житлове будівництво (землі Обарівської, Новодвірської, Тиненської сільрад). Приблизно 12000-15000 ділянок (вздовж вулиць Макарова, Чорновола).

Ю.Запорожець зазначив, що всі ці 3,5 тисячі гектарів,  що ввійшли в межі міста Рівного, є пайовими землями. У межах міста є ще багато незабудованої землі, але вона у приватній власності (масив ліворуч від вул. Чорновола, якщо їхати на Здолбунів; масив "Південний"  між вулицями Студентська, Хліборобів і Чорновола, мікрорайон "Західний"  позаду "Епіцентру" та "Екватора"  тощо).

Власники ділянок сільськогосподарського призначення міняють їх цільове призначення - переводять їх під  житлове будівництво, а потім або самі будуються, або продають земельні ділянки, які є їх власністю.

Зазначив, що в інших масивах вільних не приватизованих земельних ділянок, крім масивів Тинне, Бармаки та Басівщина, в місті немає.

В.Дем’янов сказав, що місто може накласти на будівництво на цих землях вето, зокрема так будувались мікрорайони “Північний” та льонокомбінат. Це були землі пайовиків колгоспів. Адже в передмісті жителі вже будують цілі мікрорайони приватних будинків.

Л.Туровську, яка нагадала, що колишні члени  колективних с/г підприємств та с/г кооперативів приміських сіл міста в свій час отримали  сертифікати  на право на земельну частку (пай). Більшість осіб, які мали право на пай, виділили земельні ділянки в натурі  і отримали або державний акт на право власності на земельну ділянку або свідоцтво про право власності на земельну ділянку (з 1 січня 2013 року). 

Як власники земельних ділянок,  вони мають право на власний розсуд розпоряджатися своєю землею. І  відчужити, тобто викупити,  у них  земельні ділянки, які перебувають у приватній власності, можливо тільки для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності.

Органи місцевого самоврядування мають  право  викупу земельних ділянок тільки для потреб, прописаних Законом України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності». Наприклад для: забезпечення національної безпеки і оборони; будівництва доріг, мостів, естакад, нафто-, газо- та водопроводів, ліній електропередачі, зв'язку, аеропортів, електростанцій; створення міських парків,  будівництва дошкільних навчальних закладів, стадіонів та кладовищ.

А от така потреба, як будівництво житлових будинків, не входить в список суспільних  потреб.

Тобто, по-перше, викуп земельних ділянок під індивідуальне будівництво суперечить законодавству. І по-друге, місто не має на це виділених коштів.

В.Дем’янова, який ознайомив присутніх із ситуаційною схемою розміщення мікрорайону житлової забудови “Тинне” в м.Рівному. Зокрема із гідрологією та геологією масиву. Наголосив на тому, що масив дуже складний, тому громадську забудову та будівництво має виконати інвестор, індивідуальні забудовники ці роботи виконати не зможуть. Все потрібно робити послідовно. Виділяти земельні учасникам АТО в масиві без громадської забудови неможливо. Запропонував присутнім ознайомитись з матеріалом детальніше на сайті ТВФ “Архсервіс”.

О. Курсик звернувся із запитанням до В.Дем’янова чи можна розпочати забудову масиву Тинне з боку заїзду і чи не зашкодить це масиву.

В.Дем’янов відповів, що зашкодить, спочатку потрібно спроектувати громадську забудову.

О.Менлікову про те, що необхідно висвітлювати всі проблеми масивів і не планувати виділення земельних ділянок учасникам АТО в найгірших місцях, таких як Тинне.

Л.Туровську про те, що всі рішення, прийняті на засіданні робочої групи, і всі питання, підняті на засіданніх, будуть  прозорі і відкриті. Погодилась з тим, що ситуація з масивом Тинне - критична. Запропонувала  начальнику управління містобудування та архітектури надати роз’яснення для О.Менлікової відносно земельних ділянок в масиві Бармаки.

Л.Туровська подякувала за участь у роботі керівникам проектних організацій ТВФ “Архсервіс” та рівненської філії “Діпромісто”.

Наголосила на тому, що ще на початку 2014 року депутати міської ради отримали інформацію  про три земельні масиви, призначені для малоповерхової забудови: на території так званої Басівщини, поблизу Бармаків і біля Тинного. Але після виступів начальників управлінь виконавчого комітету Рівненської міської ради та керівників проектних організацій можна зробити висновок, що:

- в масиві Тинне індивідуальні забудовники нічого не зможуть побудувати до того часу, поки місто не визначиться з інвестором, який проведе будівництво інфраструктури та інженерних комунікацій масиву;

- в масиві Бармаки при зблокованій забудові максимально можна отримати до 1200 – 1300 ділянок по 3-3,5 сотки на особу;

- в масиві Басівщина частина ділянок вже є у приватній власності і тому слід провести інвентаризацію землі, що залишилась в землях запасу міста, щоб визначитись з площею, яка може бути надана для учасників АТО;

- безпосередньо в місті, а не в масивах, є окремі плями земельних ділянок, площею 2 – 6 соток, які повинні бути представлені на розгляд і надані родинам загиблих, їх вдовам та сиротам  учасників АТО;

- є надія на отримання частини земельних ділянок від обласної адміністрації  з земель, які лежать поза межами населених пунктів.

Л.Туровська, попросила начальника управління земельних відносин С.Таргонія прояснити ситуацію відносно тих вільних від забудови земельних ділянок, питання про надання яких під садівництво виносились на засідання земельної комісії і отримали відмову. Такі земельні ділянки мають площу від 2 до 6 соток. Їх можна використати для надання родинам загиблих учасників АТО.

Поставила на голосування питання уточнення управлінням земельних відносин до 20 січня 2015 року кількості вільних земельних ділянок  під садівництво у м.Рівному,  які за останні 4 роки виносились на засідання земельної комісії, але не були надані.

Голосували: “За” - 10; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

Л.Туровська наголосила на тому, що з двох з половиною десятків обласних центрів наше місто Рівне має не найкращий показник по щільності населення – 232 кв.м на 1 особу. (Для прикладу: Чернівці – 622 м2  на 1 особу, Ужгород – 339 м2, Хмельницьк і Івано-Франківськ  по 331 м2. Подібні нам тільки Луцьк, Житомир, Львів, Тернопіль. Гірше ніж у нас - тільки в Вінниці і Одесі). 

Але, якщо врахувати, що з цих 232 кв. метрів треба виділити ще землю під дороги, парки, громадську забудову (пошта, магазини, школи, дитячі садочки, вищі навчальні заклади, лікарні, міліція, парки, річка тощо), то на 1 особу не залишається і 1 сотки.

В зв’язку з тим, що показники щільності по області набагато кращі ніж в обласному центрі, є пропозиція звернутись до голови облдержадміністрації  та голови обласної ради з проханням надати частину земельних ділянок учасникам АТО (мешканцям міста Рівне) з земель, які розташовані за межами населених пунктів, або тих, що знаходяться у спільній власності територіальної громади області.

Поставили на голосування питання про звернення до голови облдержадміністрації та голови обласної ради про надання частини земельних ділянок учасникам АТО – мешканцям міста Рівне з земель, які розташовані за межами населених пунктів, або тих, що знаходяться у спільній власності територіальної громади області..

Голосували: “За” - 10; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

А.Сачука про те, що робочій групі необхідно підготувати проект рішення Рівненської міської ради. Тому кожному члену робочої групи необхідно подати свої пропозиції, які будуть додані до тих, які були проголосовані на засіданні групи. Також всі присутні на засіданні робочої групи можуть подавати свої пропозиції до проекту Положення.

З проектом Положення будуть ознайомлені не тільки всі члени робочої групи, але він буде виставлений і на громадське обговорення.

Л.Туровська Для того, щоб підготувати проект Положення з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції, необхідно визначитись з декількома істотними питаннями:

- хто розподіляє земельні ділянки;

Однозначно цим не може займатись ніяка комісія, в тому числі і депутатська. Бо тільки до повноважень міської ради належить розпорядження землями територіальної громади, тобто землями міста. Відповідно земельні ділянки буде розподіляти міська рада.

- хто підготує перший варіант проекту рішення Рівненської міської ради з питань відбору та розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції;

Згідно рішень, які приймались на засіданні робочої групи, підготувати проект рішення Рівненської міської ради з питань відбору та розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції пропонується управлінню земельних відносин спільно з управлінням містобудування та архітектури (відповідальні начальники управлінь С.Таргоній та С.Семенець).

Голосували: “За” - 10; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

- який шлях обговорення проекту рішення Рівненської міської ради з питань відбору та розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції;

Проект надсилається до 19 січня всім членам робочої групи. Окремі зауваження кожного члена на протязі 3-х днів надсилаються знову  всім членам робочої групи.  При необхідності проводиться засідання робочої групи для внесення змін до проекту рішення Рівненської міської ради з питань відбору та розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції.  Після цього даний проект надається для обговорення громадськості (публікація + інтернет ресурс).

Голосували: “За” - 10; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

- хто відповідає за підготовку ПДП для вказаних масивів;

Начальник управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.  

Голосували: “За” - 10; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

- хто відповідає за відбір ділянок  і складання переліку ділянок, які будуть надаватись учасникам АТО;

Начальник управління земельних відносин  С.Таргоній та начальник управління містобудування та архітектури С.Семенець. 

Голосували: “За” - 10; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

- хто  складає списки земельних ділянок, які будуть надаватись учасникам АТО;

Управління земельних відносин  виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Голосували: “За” - 10; “Проти” - 0; “Утримались” - 0.

Голова робочої групи   Л.Туровська

Секретар   С.Саварин

Читайте також:

Про землю для рівненських учасників АТО - 1

Про землю для рівненських учасників АТО - 2

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.