Зрадники держави, яких обрали жителі Рівненщини

Пару днів тому Верховна Рада ухвалила історичний закон (без перебільшення). Закон про внесення змін до статті 41 Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо кворуму загальних зборів акціонерних товариств з мажоритарними корпоративними правами держави) (№1310).

Сутність ухваленого дуже добре пояснює тележурналіст-розслідувальник Денис Бігус у своєму профілі Facebook (цитата мовою оригіналу; стилістику збережено):

 

[...] новый закон позволяет проводить собрания акционеров при количестве участников с 50%+1 акция. Раньше было 60%.

В чем принципиальность? Есть такое предприятия Укрнафта. Половина+1 у государства, половина у Коломойского. Предприятие имеет трешку миллиардов прибыли за последние годы. Но государству из него ни хрена не достается. Потому что прибыль делится на собрании акционеров. И по старому закону на собрании должны собраться владельцы 60%-пакета. От Бени никто не приходит и оп-па, всё сорвалось. А менеджмент Укрнафты тоже Коломойского.

Короче, государство владеет половиной прибыльной компании, от которой ни копейки пользы в итоге.

И вот закон изменяют. Теперь 50%+1 достаточно, чтоб провести собрание. В силу для всех компаний закон вступает с 1 января 16 года, но для компаний с госдолей - сразу.

 

Тобто ми всі упродовж десятиріччя годували Коломойського, Рівненщина недоодержувала садочки, лікарні, школи, стадіони - тут можна вставляти різні потрібні слова.

Однак повертаючись до наших баранів, чи то зрадників, як я проанонсував у заголовку. Стосовно ухвалення цього закону є два нюанси. Про один вам стане зрозуміло, коли вчитаєтеся у весь пост Бігуса.

Наразі мене цікавить інший нюанс який описав у блозі нардеп-журналіст Сергій Лещенко. Він розповів про закулісну історію стосовно голосування за цей закон, про роль Народного фронту.

Ясна річ, мені стало цікаво - а як же рівненські нардепи проголосували за вкрай важливий законопроект, котрий дозволить Україні боротися з олігархами, відходити від минулого, ставати все більш європейською. У ЄС почали, між іншим, ставити резонне запитання: чому Євросоюз має допомагати Україні, коли вона не може одержати свого власного й продовжує годувати олігархів. Ми досі збираємо "поп'ятірці" для солдат в АТО...

Виявляється, що "за" проголосували Осуховський (Свобода), Яніцький і Дехтярчук (БПП), Євтушок (Батьківщина).

А "не голосували" - фронтівці Вознюк та Сидорчук, а також ляшковєц Лозовой (будемо думати, що він таки рівненський, бо хоч і не висувався по мажоритарці з нашого краю, але таки земляк, і мати балотувалася по 153-му...).

Зрадили інтересам держави, що рівнозначно зрадили інтересам Рівненщини. Бо не підтримали законопроект, що дозволяє справедливо розподіляти загальні блага - всім українцям, а не одному.

Дія Лозового, до речі, мені не зрозуміла - не голосував за законопроект, автором якого є його партійний бос.

І не думайте, Вознюк і Сидорчук, що "відмазка" на кшталт: "ми не хотіли голосувати всупереч рішенню нашої фракції, яка пропонувала підтримати схожий законопроект іншого автора", нас усіх цікавить. Вас не фракція обирала, а зокрема мешканці округу №153 та жителі всієї Рівненщини, котрі найбільше проголосували саме за Народний фронт (який на повірку, виявляється антинародним). Якщо законопроекти переслідують одну мету - добробут, незалежність і процвітання країни та нашого краю - маєте відкинути політичні амбіції й голосувати.

Зрадники.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.