Про землю для рівненських учасників АТО - 4

Як я вже писала у себе в блозі раніше, рішенням сесії Рівненської міської ради було створено робочу групу з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками АТО.

Розумію всю відповідальність та складність тих питань, якими займатиметься ця депутатська робоча група. Я вирішила всі протоколи засідань робочої групи публікуватимуться в моєму блозі та на своїй сторінці у "Фейсбук". Оскільки ми хочемо будувати нову країну і суспільно важливі процеси мають бути максимально прозорими, відкритими та під пильним контролем громади. Нижче вашій увазі протокол четвертого засідання робочої групи з питань відбору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції.

Протокол № 4

засідання робочої групи з питання розроблення Порядку розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій та передачі безоплатно у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування  житлового будинку, господарських будівель і споруд.

21.01.2015 (м.Рівне)

Присутні: 

члени робочої групи: депутати міської ради: Л.Туровська, А.Сачук, О.Карпяк, О.Курсик, О.Хмилецький, Р.Шевчук;

представники учасників АТО: Л.Бондар, Ю.Петруняк, Н.Левицька.

Відсутні:  Р.Гресько, Р.Стрельбіцький, Ю.Запорожець, М.Андріанов.

Запрошені: начальник Управління земельних відносин С.Таргоній, начальник Управління містобудування та архітектури С.Семенець, головний спеціаліст-юрист юридичного відділу Рівненського міськвиконкому С.Мовчун.

Прийняли участь в засіданні:

представники учасників АТО: М.Рибчинчук, Р.Костельнюк, М.Майструк, С.Токарець, О.Бондар, І.Жуковський

Перед початком засідання робочої групи Л. Туровська ознайомила всіх її учасників з попереднім проектом рішення Рівненської міської ради “Про затвердження порядку розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій та передачі безоплатно у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд”.

СЛУХАЛИ:

Л.Туровська: проінформувала про підстави надання земельних ділянок учасникам бойових дій. Про те, що не існує такого законодавчого чи іншого нормативного акту України, який би конкретно регламентував порядок розподілу земельних ділянок безпосередньо для учасників АТО. Саме тому перед робочою групою було поставлене завдання підготувати проект рішення сесії, який би дозволив законним шляхом розв’язати питання по визначенню порядку  реалізації розподілу земельних ділянок учасникам АТО в місті Рівному.

Було проведено три засідання, на яких було заслухано проектантів, начальників управлінь Держземагенства в м. Рівному, земельних відносин, містобудування та архітектури, які вносили свої пропозиції щодо реалізації цього проекту рішення.

Основними законодавчими актами України, які дають можливість реалізувати на практиці цей розподіл для учасників бойових дій, є: Закон України від 22.10.1993 № 3551-ХІІ (з останніми змінами від 14.10.2014) “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та постанова Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 “Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення”.

Питання щодо виділення коштів на проектування масиву, який планується відвести для розподілу земельних ділянок учасникам бойових дій (учасникам АТО), буде розглядатися на сесії Рівненської міської ради при затвердженні бюджету м.Рівного на 2015 рік.

Проектантами було запропоновано розробити плани детального проектування в районах вул. Костромської та мікрорайону “Тинне”. Тому буде доручено Управлінню містобудування та архітектури у відповідності з генеральним планом міста Рівного ініціювати виготовлення (корегування) детальних планів територій в районах вул. Костромської та мікрорайону “Тинне” і до 15.04.2015 визначитися із місцем розташування, кількістю та типом присадибних ділянок (садибним чи блокованим), які будуть надані учасникам бойових дій для будівництва та обслуговування житлового будинку.

Обов’язковою умовою такого розподілу буде проведення жеребкування (так як земельні ділянки можуть різнитися за своїм місце розташуванням, типом ґрунту і т.п.) між учасниками бойових дій, які подали заяви в Управління земельних відносин для формування списку обліку учасників АТО, бажаючих отримати земельні ділянки для будівництва житлового будинку.

Жеребкування буде проводитися в кілька етапів.

Сама процедура отримання земельних ділянок буде проходити у два етапи, визначених законодавством України у сфері земельних відносин, а саме:

– після того, як шляхом жеребкування особа, яка приймала у ньому участь (учасник АТО або його довірена особа, представники сімей загиблих учасників АТО),  отримала номер із зазначенням відповідної земельної ділянки, вона подає  на ім’я міського голови м. Рівного заяву щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки безоплатно у власність. Такий дозвіл за законом надається відповідним рішенням Рівненської міської ради на її сесії;

– після надання такого дозволу і виготовлення проекту землеустрою наступним етапом буде затвердження проекту землеустрою на сесії Рівненської міської ради.

Планується розгляд  двох груп осіб, які матимуть право на отримання земельних ділянок згідно цього Порядку:

– представникам сімей тих учасників АТО, які загинули в зоні її проведення, будуть пропонуватися земельні ділянки в межах території м. Рівного, де є певна інфраструктура;

– іншим – в масивах вул. Костромської та мікрорайону “Тинне”.

Також Рівненська міська рада та міський голова м. Рівного звертатимуться до голови Рівненської обласної державної адміністрації, голови рівненської обласної ради та начальника Головного управління Держземагенства України в Рівненській області з проханням надати учасникам бойових дій (мешканцям міста Рівного) земельні ділянки площею до 12 соток для ведення садівництва

Жеребкування будуть проводитись за списками обліку учасників АТО, які ведуться в управлінні земельних відносин з осені 2014 року. 

При наданні учасниками АТО посвідчень учасників бойових дій нумерація списків буде збережена.

О.Карпяк: Яка сума в бюджеті м. Рівного на 2015 рік буде виділена на розроблення проекту землеустрою масивів в районі вул. Костромської і мікрорайону Тинне?

Ю. Семенець: Буде передбачено 980 тис. грн.

М.Рибчинчук: Як і коли писати заяви на отримання цих земельних ділянок?

С.Таргоній: Згідно з статтею 118 Земельного кодексу України спочатку подається заява із графічними матеріалами, де розташована земельна ділянка. Тому спочатку пройде процес жеребкування, а потім готується проект рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Л.Туровська: Не плутаємо 1) заяву для участі в розподілі земельних ділянок для учасників АТО і 2) заяву для надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою. 1) Заяви учасників АТО, бажаючих отримати безоплатно земельну ділянку в м.Рівне, подаються з осені в управління земельних відносин, в якому формується список учасників АТО. За цим списком буде проведене жеребкування. 2) А заяви для надання дозволу на розроблення проекту землеустрою конкретної земельної ділянки відповідно до Земельного кодексу подаються на ім’я голови міської ради після проведення жеребкування і отримання номера ділянки.

М.Рибчинчук: Начальником Головного управління Держземагенства України в Рівненській області С.Богатирчук-Кривко було сказано, що такий розподіл земельних ділянок буде здійснено дуже швидко без всяких сесій і додаткових заяв. Вони вже видали сотню ділянок.

Л.Туровська: Я щойно телефонувала до С.Богатирчук-Кривко, яка наголосила, що Головне управління Держземагенства України в Рівненській області видає ділянки учасникам АТО поза межами населених пунктів не під житло, а під садівництво. Тому немає потреби виготовлення ПДП.  В законодавстві інший підхід до видачі ділянок в населених пунктах і поза межами населених пунктів.

Л.Бондар: Хто оплачує витрати на виготовлення документації.

С.Таргоній: Саме на міський бюджет буде покладатися основна витрата – виділення коштів на розроблення ПДП вказаних масивів – в районах вул. Костромської та мікрорайону Тинне. А витрати на розроблення технічної документації кожної окремої земельної ділянки будуть лягати на самих заявників. Проте міська влада буде звертатись у проектні організації, щоб ті зробили знижки на вартість виготовлення проектів землеустрою для учасників бойових дій та членів їх сімей.

С.Токарець: Як і коли буде проводитися саме жеребкування? Якщо учасник АТО буде ще при виконанні службових обов’язків, як тоді йому бути? Чи може представляти його інтереси при жеребкуванні довірена особа (при пред’явлені довіреності)?

Л.Туровська: згідно з п. 4.2 цього Порядку жеребкування встановлюються по мірі надходження підтверджень статусу учасника бойових дій для учасників АТО. Тобто буде декілька дат, встановлених для жеребкування.  Земельних ділянок буде більше, ніж самих учасників жеребкування.

Пропозицію щодо довіреної особи буде враховано при остаточному доопрацюванні відповідного Порядку (проекту рішення Рівненської міської ради).

Ю.Петруняк: Які площі земельних ділянок будуть виділятися?

С.Семенець: в масивах в межах Рівного планується до 6 соток (0,06 га); в місцях, де є інфраструктура, – від 3 до 6 соток (від 0,03 до 0,06 га).

Ю.Петруняк: Мені відомо, що дозвіл на індивідуальне житлове будівництво надається при наявності 6 і більше соток (0,06 га).

Ю.Семенець: Трішки не так. Згідно з існуючими архітектурно-будівельними нормативами такий дозвіл надається, по-перше, для індивідуального житлового будівництва при наявності 0,04 га і більше, і, по-друге, для блокованого житлового будівництва такий дозвіл надається при наявності 0,03 га і більше.

С.Токарець: Я пропоную, щоб списки обліку учасників АТО, бажаючих отримати земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, були відкритими, і щоб Управління земельних відносин цю інформацію оприлюднило через інтернет.

Ю.Петруняк: Я заперечую проти цієї пропозиції, так як цією інформацією може скористатися ворожа сторона, проти якої проводиться АТО.

Л.Туровська: Тоді я ставлю таку пропозицію на голосування: лише учасник бойових дій (АТО) або його довірена особа, та представник сім’ї загиблого – учасника бойових дій (АТО), які перебувають у списках обліку учасників АТО, бажаючі отримати земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, можуть при пред’явлені відповідного документу перевірити внесення свого прізвища в цей список особисто або за нотаріально завіреним дорученням.

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утрималось” - 0.

М.Майструк: Я би запропонував поділити списки обліку учасників АТО, бажаючих отримати земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, на різні категорії в залежності від ступеню складності участі у бойових діях в зоні АТО.

Ю.Петруняк: Такого поділу на категорії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 не передбачено.

Л.Туровська: Ставимо на голосування пропозицію: не роботи додатковий поділ учасників АТО на різні категорії:

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утрималось” - 0.

І.Жуковський: Мій син, Василь Жуковський, зареєстрований в Рокитнівському районі, проте фактично все життя живе у м. Рівному і призивався до лав Збройних сил України через Рівненський міський військкомат. Чи може він претендувати на право отримання земельної ділянки в м. Рівному.

Л.Туровська: На жаль, члени робочої групи проголосували і внесли в п.3.4 запропонованого Порядку норму, що таке право мають лише ті особи, які були на момент направлення до зони АТО зареєстровані в м. Рівному.

Проте є можливість звернутися до Головного управління Держземагенства України в Рівненській області з проханням надати учаснику бойових дій земельну ділянок для ведення садівництва поза межами населених пунктів. Це може бути будь-який район Рівненської області, в тому числі і Рівненський.

Ю.Петруняк: Тоді я пропоную цю інформацію розповсюдити через засоби масової інформації, аби учасники АТО мали право вибору – де саме отримати земельну ділянку: чи в межах Рівного чи в іншому місці Рівненської області.

Л.Туровська: Ставимо на голосування пропозицію: розповсюдити через ЗМІ інформацію про можливість для учасників АТО звернутись до начальника Головного управління Держземагентства України в Рівненській області з проханням надати земельні ділянки для ведення садівництва з земель, які розташовані за межами населених пунктів.

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утрималось” - 0.

О.Курсик: Я пропоную провести прес-конференцію для висвітлення  інформації про зміст Порядку розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій.

Л.Туровська: Ставимо на голосування пропозицію: провести прес-конференцію 26.01.2015р.

Голосували: “За” - 9; “Проти” - 0; “Утрималось” - 0.

ВИРІШИЛИ:

Для громадського обговорення розмістити в засобах масової  інформації проект Порядку розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій та передачі безоплатно у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування  житлового будинку, господарських будівель і споруд (ознайомлення і обговорення протягом  20 днів)  .

Провести прес-конференцію для ознайомлення ЗМІ з нормами проекту Порядку розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій  (орієнтовно  26.01.2015).

З врахуванням внесених громадськістю зауважень доопрацювати  проект Порядку розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій та передати його на розгляд сесії міської ради для затвердження.

Голова робочої групи   Л.Туровська

Секретар   Д.Вальдман               

Читайте також:

Про землю для рівненських учасників АТО - 1

Про землю для рівненських учасників АТО - 2

Про землю для рівненських учасників АТО - 3

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.