ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО РЕКТОРА РДГУ, ПРОФЕСОРА РУСЛАНА МИХАЙЛОВИЧА ПОСТОЛОВСЬКОГО

Високоповажний Руслане Михайловичу!

Останні події на засіданні Вченої ради РДГУ 27.02.2015 р. спонукали мене до цього публічного звернення. Віднедавна серед колег вишу стрімко поширюються чутки про те, скільки “бруду” викладачі кафедри політичних наук на Вас “вилили”, пишучи різні “неправдиві речі” до інформаційних порталів. Отже, офіційно заявляю, що я перший з числа викладачів кафедри, хто вирішив прокоментувати ситуацію, яка склалася навколо виборів ректора університету . До цього спонукала низка інсинуацій навколо моїх колег, одна з яких навіть прозвучала з Ваших вуст на засіданні Вченої ради. Я не володію інформацією щодо того, звідки Ви дізналися про “наміри кафедри політичних наук звільнитися з роботи всім колективом у випадку поразки на виборах Максима Гона”, але переконливо зазначаю, що це не відповідає дійсності. Жодних подібних думок у викладачів кафедри не виникало, а рефлексувати щодо результатів виборів на старті кампанії принаймні передчасно. Їх результат залежатиме не лише від побажань кандидатів, а й від вільного волевиявлення виборців (один із принципів демократії). Що ж до мене особисто, то сам факт подачі документів для обрання на посаду доцента говорить за себе: навіщо мені ця посада, якщо збираюся звільнятися (як іронічно й здивовано пошепки зазначила одна із членів Вченої ради перед таємним голосуванням).

Можливо, високоповажний пане ректоре, Ви швидко повірили у це тому, що вже плануєте подібний сценарій на майбутнє. Навіть маєте нового завідувача кафедри та її новий кадровий склад із нинішніх викладачів Рівненського існтитуту слов’янознавства. Постає лише одне питання: Руслане Михайловичу, чому саме зараз Ви згадали про “напівбезробітних” викладачів РІСу (одним з яких ще донедавна був і автор цього листа)? Це питання я залишу для роздумів кмітливих читачів.

Пане ректоре, Ви постулюєте про те, що в університеті все чудово, а рейтинги неправдиві. На підставі чого Ви робите такі висновки? Якщо керуватися тією інформацією, яку ймовірно офіційно оголошують на Вченій раді РДГУ, то наш навчальний заклад один із найпотужніших в Україні. Принаймні почуте мною на її останньому засіданні спонукає до таких висновків. Промовистим є і той факт, що лише один із членів Вченої ради насмілився висловити кілька критичних зауваг щодо наявних в університеті проблем. Усі ж інші супроводжували виступи мовчазною згодою або гучними оваціями. Наша університетська модель “гучних овацій” передбачає таке: хто не “плескає в долоні” – той “поганий”, а хто, не доведи Боже, ще й насмілиться щось критикувати – той взагалі не заслуговує на робоче місце у цьому навчальному закладі. З точки зору менеджменту, будь-яка організація може бути успішною лише тоді, коли управлінські процеси  ґрунтуються не лише на професіоналізмі, а й на сприйнятті конструктивної критики. Сам факт її відсутності та перебільшення заслуг уже свідчить про глибоку організаційну кризу!

Викладачі кафедри політичних наук (мої колеги) насмілилися зайняти альтернативну позицію і така бурхлива реакція на неї вже сама по собі свідчить, що в університеті не все так добре, як уявляється. Якщо в умовах стрімкої демократизації українського суспільства висунення одним із структурних підрозділів РДГУ власного кандидата на посаду ректора є проблемою, тоді в нашому навчальному закладі вже тільки з цим є серйозна проблема. Новим Законом “Про вищу освіту” запроваджено демократичну процедуру виборів ректора. То ж давайте її дотримуватися!

Можливо вважаєте, що викладачі Вам “зобов’язані”, адже під всіма наказами про їхнє прийняття на посади стоїть Ваш підпис. Але ж Ви ректор цього університету – тому по-іншому й бути не може. Це державний заклад і працюючі тут викладачі перш за все зобов’язані ефективно виконувати свою роботу, а не бути “покірними слугами”. Кожний має конституційне право на вільне висловлення своєї думки.  Наш обов’язок відверто й відкрито говорити про всі проблеми, які стоять на шляху подальшого розвитку РДГУ відповідно до викликів сьогодення. У цьому й полягають головні наші функції. Керівництво ж навчального закладу, зі свого боку, зобов’язане чути ці критичні зауваження та залучати трудовий колектив до вирішення проблем.

Шановний Руслане Михайловичу, Ви вважаєте, що критика, яка посипалася у Ваш бік від початку виборчої кампанії з боку місцевих незалежних ЗМІ, є “чорним піаром”. По-перше, кафедра політичних наук не має до неї жодного відношення. Якщо подібна критика й звучатиме, то вона буде публічною з конкретними пропозиціями, позаяк визначальним для нас  є принцип: “критикуючи – пропоную”. По-друге, цілком закономірно, що за 16 років беззмінного керівництва вишем в умовах глобалізації й впровадження нових освітніх технологій (а тим паче в переддень демократичних виборів ректора) РДГУ потрапив у фокус критичної уваги місцевих ЗМІ. Останні ще з 2007 р. займаються моніторингом навчального процесу в РДГУ.

Звісно, Ви маєте всі підстави стверджувати, що в РДГУ “багато чого зроблено”. Це  чудово, але за одним “но”: ефект фреймінгу ніхто не відміняв. Інформацію можна викладати по-різному: говорити лише про досягнення, або вести мову й про наявні проблеми та шляхи їх вирішення. Останні не можуть бути вирішені, якщо їх замовчувати. Відтак, успішний менеджмент не можливий, якщо керівник заперечує конструктивну критику. То ж давайте почнемо прислухатися до неї, а не сприймати на особистий рахунок усі вербальні рефлексії щодо нинішнього становища університету, як неправдиві звинувачення й інсинуації.

Станом на сьогодні маємо бути певні в одному: після того, як на стінах РДГУ з’явилася меморіальна дошка Герою України Олександру Храпаченку, цей заклад просто зобов’язаний перейти у нову систему координат подальшого розвитку. Як безпосередній учасник Революції гідності вважаю це імперативом. Смерть Героїв Небесної Сотні не повинна бути марною.

Аби уникнути звинувачень, насамкінець зазначаю – цей лист є моєю і тільки моєю особистою позицією. Він не стосується ні викладачів кафедри політичних наук, ні кандидата на посаду ректора професора М. Гона. Постулюючи “ми”, я лише абстрактно виражаю власну ідентичність науково-педагогічного працівника.

 

Доцент кафедри політичних наук

Рівненського державного

гуманітарного університету

Петро Долганов

Коментарі

Написати цей лист мене змусила ситуація, яка склалася в РДГУ у зв’язку з обранням ректора. Хочу наголосити, що жодного відношення до команди Максима Гона я не маю, хоча і підтримую його кандидатуру. Шановний Максим Мусійович дещо помиляється, виборчий процес в РДГУ не просто корелює з політичними виборами, він тепер абсолютно ідентичний такому. На жаль. І це сталось завдяки безмежному бажанню чинного ректора залишитись при владі. Це він першим задіяв усі інструменти сучасних чорних і сірих "PR"-технологій, включно із замовленням брехливих популістських статей у місцевій пресі, проплаченими блогерами в електронних ЗМІ, не кажучи вже про підкилимну боротьбу на кафедрах. Зрештою, ми всі, спершу навчаючись, а дехто, потім і працюючи в цьому ВУЗі, не раз стикалися з подібним. Ось і зараз Руслан Михайлович, вичерпавши всі засоби впливу на свій електорат, якою є освітянська і наукова спільнота, залучив до боротьби всю свою сім'ю, а точніше мафію, яку чомусь називає науковою школою. Змусив їх засісти за комп'ютери, писати коментарі на свій захист. Однак вже очевидно, що це йому не допоможе, його час пройшов.

Наведу простий і зрозумілий приклад. Був 1998 рік, коли я скінчив Педінститут. Яким він мені запам'ятався? Обшарпані двері, потерті стіни корпусів, занедбана територія. Та що поробиш - тоді так було скрізь. З позитиву можу вказати лише фаховість викладачів старого гатунку і відсутність поборів. Ректором тоді був Борис Сергійович Колупаєв. Жодних претензій до нього я не чув. Всі відгукувались про нього виключно з повагою. Напевне, він так і залишиться недосяжним еталоном ректора цього ВУЗу. Хоча на його долю випали складні часи - перебудова, потім незалежність. Він був і є талановитим педагогом, дослідником, викладачем. Та ось ректором став Р.М. Постоловський. Не буду заглиблюватись, яким чином канули в Лету ректори Колупаєв і Литвинчук - це повинні пам'ятати старожили Педінституту. Головне, що зробив на своїй посаді діючий ректор. А зробив він мало що. Тобто, майже нічого. За майже двадцять років, окрім вхідних дверей і, місцями, косметичного ремонту нічого не змінилося в кращу сторону. Зате пишним цвітом розквітло хабарництво. Якщо раніше "вирішували" лише фізкультуру, то тепер важко сказати, що не "вирішується". Рівень освіти в цьому закладі девальвував настільки, що його випередили навіть МЕГУ та Європейський Університет!

Для порівняння - ректор Острозької Академії Ігор Демидович Пасічник. Як і Постоловський, не будучи жодного разу в опозиції до чинної влади, вміло петляючи між різних партій, він своєю візантійською політикою привів ВУЗ до визнання і процвітання. Всі сфери наукового і студентського життя, побут викладачів і "спудеїв" поставлені на дуже високому рівні. Є, звичайно, і свої "перегини", - платні перездачі і тому подібне, але це мізер у порівнянні з проблемами РДГУ. Чому ж Постоловський не став Пасічником для свого університету? Адже він із самого початку був у кращих умовах, мав статус державного ВУЗу, всі "козирі" були в нього на руках. Натомість, за кілька строків ректорства університет став пародією на педучилище, молоді викладачі їдуть на заробітки закордон, матеріальна база викликає вже не сміх, а сльози. То, можливо, дійсно слушною є думка про приєднання РДГУ до Острозької Академії? Можливо, це і є єдиний шлях для збереження його наукового потенціалу? Відверто кажучи, краще такий варіант, аніж ще один термін з тим самим ректором.

Не сумніваюсь, що проблеми університету ви, Максиме Мусійовичу, знаєте, як ніхто інший, а також, і шляхи їх вирішення. Не сумніваюсь, що в разі обрання Вас ректором Ви не лише сформуєте реноме РДГУ як центру наукового життя Рівненщини, а й виведете університет на якісно новий рівень. Тільки тоді можна буде перегорнути ганебну сторінку історії ВУЗу, пов'язану з ректорством Р.М. Постоловського. Але біда в тому, що чинний ректор, замість того, щоб достойно піти або достойно програти, уже проводить темники з викладачами, "пояснюючи", за кого треба голосувати, відчайдушно намагається залучитись підтримкою колективів коледжів, інститутів і училищ. Біда в тому, що Руслан Михайлович, замість планування розвитку університету, мріє, як після перемоги розправлятиметься з опонентами. І усіма силами "вибиватиме" з дистанції своїх конкурентів.

У місцевій пресі останнім часом публікуються замовні статті, в яких Руслан Постоловський постає безальтернативним кандидатом, здатним зберегти стабільність. Знайомі фрази, чи не так? Уже був у нас був президент Янукович, заслугою якого була так звана стабільність. У випадку ж Руслана Постоловського ця "стабільність" буде стабільним занепадом, поступом у прірву, а повний крах університету стане закономірним фіналом. А питання зараз стоїть навіть не в тому, щоб переміг Максим Гон, а щоб не став ректором регіонал Руслан Постоловський! Саме тому активна спільнота і виборці РДГУ повинні згуртуватись та не допустити обрання манкурта.

А Максиму Мусійовичу, в будь-якому разі, бажаю перемоги на виборах! Молодь за Вас!

Пані та панове!
Коментарі щодо виборів ректора РДГУ, які дедалі частіше з’являються під різного роду публікаціями, спонукали мене до цієї публічної заяви.
Якщо Ви, панове коментатори, з ім’ям чи без нього – “борці за демократію і справедливість” маєте свою громадянську позицію – демонструйте її толерантно і красиво, як це властиво освіченій людині. Не переходьте на особистісні образи чи то нинішнього ректора, чи інших кандидатів, чи будь-кого з моїх колег та однодумців.
Вибори ректора РДГУ – це справа нашого колективу. Відтак кожний, хто обиратиме ректора, має можливість самостійно, критично та виважено оцінити ситуацію і зробити свій (а не такий, як це комусь бачиться) вибір. Принаймні, це демократична процедура. Якщо Ви той чи ті, хто буде безпосередньо обирати ректора – у вас є унікальна можливість продемонструвати “високий політ думки” відкрито (на зустрічах з кандидатами, потрапивши на особистий прийом, якщо це стосується ректора), а не пишучи непристойні речі. Тоді це набуває іншого забарвлення – а ви, як виборець, маєте всі шанси бути не лише почутим, а отримати конструктивну відповідь. Але якщо ви надумали компрометувати мене чи моїх колег, розміщуючи брудні коментарі – то у вас це, м’яко кажучи, невдалий “стратегічний хід”.
Якщо ви “варяг” чи “місцевий”, “веселий” чи “сумний” і до виборчого процесу в РДГУ не причетні – оберіть інший спосіб впливу на процес. Це не політичні вибори (хоча виборчі процедури більшою мірою корелюють з такими), а виборцями є освітянська і наукова спільнота. А відтак “чорний PR” тут ні до чого! Я переконаний, що в освітянському середовищі такі брудні технології не затребувані. А якщо у вас виникло непереборне бажання включитися у виборчий процес – ви маєте всі шанси зареєструватися як спостерігач. Власне це передбачено рекомендаціями, що розміщені на сайті вишу. І жодних проблем: цивілізовано боретеся за демократію. Але маю підозру, що ви представник іншої категорії “демократів”, а прозорі механізми “не ваше амплуа”... Можна ще багато рефлексувати щодо людських чеснот, але не вбачаю у цьому доцільності.
Я ВІДПОВІДАЛЬНО І ПУБЛІЧНО ЗАЯВЛЯЮ: ЦІ КОМЕНТАРІ, ЯКІ РОЗМІЩЕНІ ПІД МОЄЮ РЕФЛЕКСІЄЮ НА ПУБЛІКАЦІЮ ВЕЛЬМИШАНОВНОГО, АЛЕ МАЙЖЕ НІКОМУ НЕВІДОМОГО БЛОГЕРА ІВАНА БІЛОГО, ТА БУДЬ-ЯКІ ІНШІ, ЩО З’ЯВЛЯЮТЬСЯ В МІСЦЕВИХ ЗМІ, ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО МЕНЕ І МОЄЇ КОМАНДИ НЕ МАЮТЬ!
Ми можемо відкрито і професійно сказати про проблеми і шляхи їх вирішення в контексті тих реформ, що започатковані МОН і як відповідь на ті виклики сьогодення, перед якими постав не лише наш університет, а й система вищої освіти загалом.
Я переконаний, що разом з трудовим колективом ми зможемо сформувати реноме нашого університету як сучасного й потужного освітнього та наукового центру!
З повагою, Максим Гон.

дякую вам за сміливість. Маю надію, що ваша позиція буде двигуном змін.

Для всіх тих хто захищає Постоловського. Ось, лише короткий підсумок ректора-нездари-злочинця-хабарника: знищив Ріс, та кинув на зарплату викладачів, розвів кумовство в РДГУ, замість молодої наукової зміни виховав відмінних сраколизів, як він сам! корпус на Остафова з недобудови скоро перетвориться в руіну ! Зато сам має будинок біля міської Ради, будинок у Грушвиці, а ще купив квартира біля Кооперативного технікуму в будинку Бублика з вікнами на Соборну. За наші викладацькі гроші! А за чиї гроші син із своєю жонкою відпочиває в Домінікані? І хто взагалі бачив того сина( до речі доцента) на парах??? Ось такий він наш ректор-господарник!!! А про своїх незабуває... Про призначення Шеретюка, взагалі мовчу... Всі хто працює в РДГУ знають цю історію. А Долганов, молодчина!!! Тільки він занадто все делікатно написав... Таких як Постоловський треба за шкирку як паршивого кота викидати з насиджених місць щоб дати дорогу талановитим!

Уважно прочитав усі коментарі. Надзвичайно вразив рівень і логіка (чи то пак, її відсутність) захисників минулого. Один із представників явно не найкращої частини студентства, не в змозі конструктивно відреагувати на ідейну сутність листа, вирішив похизуватися своїми мінімальними філологічними пізнаннями. Другий - очевидно, жодного разу не бувши на прийомі у пана ректора (інакше знав би, що потрібно пройти всі кола пекла, аби зрештою до нього потрапити) - робить настільки дивний висновок, що аж диву даєшся. Шановний, для того й існують вибори, щоб свої ідеї люди могли реалізовувати з тим, хто на їхню думку є найдостойнішим, а не класти пропозиції на стіл людині, яка поставила ВУЗ на межу катастрофи. Можна було б декілька слів сказати про коментар "викладача", але оскільки з нього я зрозумів лише те, що автор крім української мови знає ще й російську, цього не робитиму.

Вельмишановний "Не місцевий", Ви пишете: "...Для того й існують вибори, щоб свої ідеї люди могли реалізовувати з тим, хто на їхню думку є найдостойнішим". Поясніть, з яких слів мого посту випливає, що моя позиція є антитезою? Ми обговорюємо не вибори як інструмент, а позицію автора блогу, який емоційно-напружено, з болем у серці констатує, що "все пропало" і у всьому винен ректор. Але, вичабте, ВУЗ тебе виховував, вивчив, помітив тебе вундеркінда, залишив у аспірантурі, прийняв на роботу, значить вже тому він не такий і поганий був (до твого приходу, принаймні). Тому я й задаю питання: Ви, пане доценте, перш ніж кричати "все пропало", ВСЕ зробили, від Вас залежне?
А щодо аргументу "захисників минулого", то, по-перше, ми захищаємо майбутнє на чолі з діючим ректором, по-друге, відомо, що не все, що ми беремо з минулого гірше, ніж те, що прийде до нас з майбутнього, а по-третє, не факт, що відома альтернатива Постоловському це "майбутнє".

Пане "Олександре"! Ми, в переддень виборів ректора РДГУ, дійсно обговорюємо позицію автора блогу, який, як відово, є представником одного з кандидатів на цих виборах. До того ж сам лист з"явився у результаті передвиборних баталій і, за своїм змістом, тісно з ними переплетений. Звідси випливає, що наступний Ваш висновок - "якщо у Вас є конкретні пропозиції щодо того як покращити ситуацію у ВАШОМУ вузі..., покладіть Ваші рефлексії на папір у вигляді тексту у вигляді порад та пропозицій..." - також стосується зайнятої автором позиції у вищезгаданих виборах.
У жодному рядку листа Петра Долганова я не побачив аларміських закидів "все пропало", а лише заклик почути альтернативу й адекватно реагувати на конструктивну, підкреслюю, лише конструктивну критику.
На сам кінець хочу зазначити, що у свій час людство пересіло з досконалих карет на вкрай примітивні автомобілі, але без подібних кроків цивілізаційних прогрес був би не можливим.

Шановний п. Олександре! Хоч як Ви й намагалися позиціонувати себе не як співробітника РДГУ, у Вас це кепсько вийшло. Звідки такі глибокі переконання того, що ректор приймає всіх, готовий чути всіх? Щось мені підказує, що Ви добре знайомі з очільником))) От, звідки Ваша наївна впевненість у тому, що приймають всіх, а головне - що чують всіх... Вас, здогадуюся, точно(((
Переконаний, Ваш respekt, що завершує комент, треба б було написати не наприкінці , а на початку. Долганов, здається, єдиний, хто наважився нагадати пану ректору про те, що Революція Гідності відбувалася в ім"я високих ідеалів і вони незалежні від клану, що давно встановив своє всевладдя в РДГУ. Думаю, Ви були б чесними, якби, намагаючись захистити законсервовану ректором архаїчну систему, писали б коментарі під своїм власним ім"ям. Ви думаєте, що п. Долганов узгоджує свої дії зі вчителем. А Ви, дозвольте спитати, якого суфлера "слухаєте"?
Як працівник РДГУ, Ви повинні усвідомлювати: реальність універу відповідає дійсності пізнього СРСР. Виступи з послідовними подяками ректору, коліноприклонінням, підлабузництвом.... Хіба це не очевидно. Це знають всі, хто працює в універі. І на жаль бояться сказати вголос... Підкажіть Руслану Михайловичу, зробіть ласку: так не можна!!! На дворі весна 2015 року!!!
Як доказ архаїму мислення - почитайте статтю в "Сім днів", Хтось писав цю джинсу з оточення ректора. Оцініть стиль: глуха радянська епоха. Якщо не Він... Не ображайтеся за наступне питання: це не Ви, часом, автор того творіння))Саме глуха!!! Дикий примітивізм!!!
Шануйте позицію тих, хто насмілюється в цій атмосфері бути самим собою, говорити те, що думає. Долганов - поодинока фігура, яка наважилася сказати вголос те, що думає, чим переймається, що болить. В цьому сила його як Особистості. Його громадянська позиція заслуговує на ПОВАГУ!!!!!!
Думаю, Ви один з членів вченої Ради РДГУ, Звідси й Ваше сприйняття й судження. Або ж Ви з числа наближених ректора - касти, яка керує вузом. Вам комфортно. Ви ж обрані... Та зрозумійте :в універі працюють кілька сотень викладачів, які не є наближеними до Руслана Михайловича, які, скажу так, ізгої в силу обставин. Біда в тому, що Ви, оточення ректора, настільки засліплені, що не бачите інших. Найгірше - Ви й не прагнете усвідомити: не всі такі, як Ви, не всі прагнуть стояти навколішки, бити чолом, як у монархічні часи.
І на завершення: своїм відкритим листом, своєю позицією п. Долганов вже увійшов в історію РДГУ, Хтось, колись таки напише правдиву історію суспільно-політичних настроїв в універі на тлі Помаранчевої революії та Революції гідності. Щось підказує мені: Вашого імені в цій історії не буде... А П. Долганова, впевнений, - ТАК!!!

1 - я бувший студент і не працюю у ВУЗі, але знаю декількох викладачів і підтримую звязки.
2 - "Звідки такі глибокі переконання того, що ректор приймає всіх" - особисто знаю не одну ситуацію, коли студент (не викладач, доцент і т.д., а простий студент) не міг вирішити проблему з викладачами-доцентами, приходив до ректора (не обов'язково у "прийомні" дні) і той її вирішував, іноді, йдучи проти деканів. Духто вважає, що "ВСІХ" не чує навіть сам Бог, а тут скромний ректор. "Чути всіх" - непоганий передвиборчий спіч, але реальне життя складніше, тому, не потрібно лукавити.
3 - "Ви думаєте, що п. Долганов узгоджує свої дії зі вчителем" - я такого НЕ писав, перечитайте мій пост (цікаво, Ви, переконаний демократ, вибачитесь?), хоча, не виключаю, що пан доцент щиро вболіває за начальника, а тому й критикує опонента начальника.
4 - Про "7 днів" - взагалі чую вперше, такого рівня змі не читаю (Ваше "Не ображайтеся" - приймається), як наслідок, не можу знати його контент.
5 - "Його громадянська позиція заслуговує на ПОВАГУ!!!!!!" - Довідка: "respect" - слово іншомовного походження, в пер. з англ. - "ПОВАГА". "На дворі весна 2015 року!!!", а не "дійсність пізнього СРСР", такі англонізми варто знати. Таке враження, що Ви пишете, щоб "обмити" мою персону...
6 - "писали б коментарі під своїм власним ім"ям" - шановний "веселик"-у, я припускаю, що Вас могли так назвати батьки, але не впевнений, а от мене назвали "Олександр" (до цих пір ім'я не змінював). Так що, відправляю Ваш же аргумент Вам же. Як там Ви писали - "((("?
7 - Не дивлячись на те, що і хто думає, я НЕ вважаю т.з. "Революцію Гідності" (до речі, броварування паном доцентом факту присутності його на майдані тошки шаріковщиною віє) ні революцією, ні гідності, вважаю, що це був банальний переворот з елементами військового з причин нездатності українських олігархічних кланів домовитися про дерибан країни. Я НЕ підтримував і не підтримую зараз т.з. "євромайдан" з його лозунгами: "Рабів до Раю не пускають", бажанням "Кружевної" білизни і ін. Це моя ПОЗИЦІЯ! Ви ж казали потрібно поважати позицію.
Я вважаю, що моя альма-матер - РДГУ - не найгірший ВУЗ такого рівня (для мене він назавжди залишиться найкращим), а Постоловський - досить непоганий керівник, а, враховуючи альтернативу проф. М, М. Гона (з його нарцисизмом, нічого особистого, проста констатація факту, взагалі не проб'єшся на прийом), взагалі, найкращий керівник. Отака моя ПОЗИЦІЯ.

Панові(і) "Викладачу". Не варто так емоційно висловлюватися про покоління, бо ж відразу помітно по рефлексії якого Ви покоління. Давайте будемо об'єктивними, а суб'єктивність залишимо при собі. Якщо у Вас особиста неласка до пана Долганова, чого ж бо Ви, на тій самій Вченій Раді її не висловили особисто, чи може треба було проконсулютуватися з керівництвом? Не переходьте на персоналії, і не звинувачуйте не маючи доказів!!!! А стосовно позиції, яку висловив пан Долганов, то вона повинна викликати повагу, за вікном ХХІ століття з інтегрованими цінностями та принципами демократії, а читаючи Вашу реакційну відповідь складається враження, що Ви ще й досі живете в СРСР!!! Виявляється у ХХІ столітті злочин мати свою позицію, відмінну від позиції керівництва, за це відразу "зносять" голову! Ви ж постулююте принципи демократії! Чого ж відверто не висловлюєтеся про те, що використання адмінресурсу (за Вашими словами) відбувається під гаслом тотального залякування!!! І ще одне, якщо Ви себе асоціюєте з викладачем, то хочеться Вас підкоригувати: звертання "ви" пишеться з великої літери - "Ви"!!!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.