Оптимістичне ностальжі за профспілкою

У Рівненської медіа-профспілки у лютому з’явився новий голова – Олексій Кривошеєв. Співчуваю йому  і трошки заздрю :)  Я ж зосереджуюся на партійній політичній діяльності і (щоб якось ще і заробити на життя) – на викладацькій та науковій роботі. З цього приводу – мої роздуми з відтінками ностальгії

Голова Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) Юрій Луканов на з’їзді НМПУ 21 лютого сказав мені: «О, Штурхецький! А чого ти не сказав, що пішов в політику?» Я йому відповів, що з політики і не виходив ще з часів першого Майдану. До речі, як не виходив з політики і він, Юрій Луканов, який створював у 1989-ому році першу прес-службу Руху і першу Рухівську газету. Час такий – ми маємо займатися тією політикою, або вона займеться нами. Час такий – ти повинен бути громадянином насамперед…  Щоправда, бути в «опозиції» і бути «при владі» - це по-різному.

Я оце думаю, що навіть під постійною загрозою якихось репресій від перебування в опозиції тоді, в благословенному «колись» було легше. Був ворог, уособлення зла, були його намісники на місцях і була дата виборів, на які потрібно було  концентрувати зусилля, щоб перемогти демократам. Зараз – складніше. Рівень загроз вищий. Ворог ніби розчинився. І від цього болючіші його удари і наші власні прорахунки….

Майже 12 років пройшло від того дня, коли журналісти Рівного довірили мені очолити Рівненську незалежну медіа-профспілку. Це дуже великий термін, зважаючи ще й на той галопуючий історичний час, яким Україна надолужує своє відставання від європейських народів. Були різні навіть назви організації, були неодноразові спроби її зареєструвати і її закрити. На всеукраїнському рівні ми пройшли так само важкий шлях – через розколи, політичні впливи, дискредитацію, очищення, репресії і підвищення. Але про все те не хотілося б говорити. Бо це також – певна мізерна плата за те, що ти маєш честь долучитися до створення модерної європейської нації з її унікальним і водночас - зрозумілим для світу -інформаційним середовищем. За те, що міг познайомитися з такими людьми, за те, що, можливо, міг стати комусь із колег за ці роки чимось корисним.

Я давно хотів піти (крім обов’язків, головування в профспілці не давало ніяких особливих бонусів) через зайнятість на «інших фронтах». Піти не тому, що було важко (до цього не звикати), а тому, що відчував, що не до кінця можу бути корисним журналістській спільноті і не до кінця їй віддаюсь. Але завжди було якось «не на часі». То Революція, то контрреволюція. А в періоди цих змін і в перервах між ними – постійні утиски свободи слова, «наїзди» на трудові права журналістів.

Тепер настав час, коли мені випала нагода трошки відійти в сторону, передихнути. Оглядаючись на пройдене десятиліття, розумієш, що у нас були виграні судові справи, були програні. У нас були успіхи і невдачі. Але я чомусь впевнений – що все найцікавіше – попереду!

Саме тому я радий, що на цьому етапі головою Рівненської обласної організації Всеукраїнської професійної спілки «Незалежна медіа-профспілка України» (така офіційна назва)  стане Олексій Кривошеєв, якого обрали головою. Звісно, я від справ не відійшов зовсім – мене «не відпустили» колеги з інших областей, обравши членом Комітету НМПУ. Так що «люстрацію виборами» серед своїх колег я пройшов. Мабуть, з огляду на ті напрями діяльності, які розпочала останніми роками НМПУ і до яких був і я причетний – це розвиток міжнародної співпраці, навчання журналістів, реформування журналістської освіти тощо.

Думаю, енергія Олексія Кривошеєва, підтримана журналістами, дасть свої позитивні результати для медіа-профспілки. Грошей стає в країні менше. Принаймні, всі все частіше їх починають рахувати. Значить, буде оптимізація бізнесу. Значить, скорочення/роздержавлення ЗМІ. Ви вже собі придумали, хто відстоїть ваші трудові права?

 

P.S. До речі, а хто ще не платив членські внески? А ну платимо, отримуємо прес-карти і доступ до всіх сервісів НМПУ, а також, звісно, найголовніше – відчуття співпричетності до професійної спільноти. Ну, але звертайтеся за цими питаннями більше до Олексія :)  В мене членськими внесками в іншу організацію зараз голова зайнята :)

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.