Високоповажний Руслане Михайловичу

Відверто був здивований реакцією деяких журналістів на мій попередній матеріал щодо виборів в РДГУ. Безпідставно звинувативши мене у виробленні «джинси», ці люди й надалі продовжують активну маніпуляцію громадською думкою.

Вважаю, що після появи повідомлень щодо нібито підготовки масових фальсифікацій результатів виборів ректора, наступним кроком буде об’єднання Максима Гона та Миколи Бордюка у «благородній справі підкорення університету» та поява такої собі «чесної соціології», яка демонструватиме низькі рейтинги Руслана Постоловського. Звісно ж не обійдеться, без «чорного піару».

Щоб і цього разу аналіз виборчої ситуації не сприйняли за «джинсу», оперуватиму виключно фактами. А вони, як виявляється, річ дуже вперта та цікава.

Переді мною лежить книжка, яка називається «Звідки життя повниться добром». Це видання присвячене в.о. ректору РДГУ Руслану Постоловському та адресоване науковцям, педагогом, студентам, усім, кого цікавлять історія, педагогіка, міжнародні відносини та долі визначних людей. Дана праця побачила світ не так давно, у 2011 році, і була видана в Рівному. Гортаючи сторінки книжки, особливу увагу привертає матеріал під назвою «Високоповажний Руслане Михайловичу». Автором цих двох сторінок (у книжці це сторінки 106-107) є ніхто інший як Максим Гон. І тут починається саме цікаве.

Зі слів професора Гона виходить, що Руслан Постоловський є «визнаним науковим авторитетом й педагогом, менеджером освіти». Зупинимося лише на останньому з цих тверджень пана Гона.

«Важливим компонентом Вашого громадянського і наукового амплуа бачимо образ освітянського менеджера. Адже історія двох рівненських вишів безпосередньо пов’язана з вашими ініціативами. Вони – продукт Вашого професійного сумління й заповзятості, енергії та послідовності. Становлення Рівненського державного гуманітарного університету й Рівненського інституту слов’янознавства відбувалися в час економічної кризи, коли працевлаштування в очолюваних Вами навчальних закладах давало шанс освітянським сім’ям уникнути безробіття й, будемо відверті, трагедії злиднів. Водночас численні випускники очолюваних Вами навчальних закладів асоціюють здобуті ними знання й дипломи з Вашим авторитетним ім’ям».

На цьому пан Гон не зупиняється, а йде далі, говорячи про громадянську позицію професора Постоловського словами видатної української поетеси Ліни Костенко. Зокрема, Максим Мусійович каже наступне: «Один із ракурсів, що формує в моїй уяві Ваш образ – громадянська позиція. Думаю саме про таких, як Ви, свого часу Ліна Костенко писала: «Люди завжди на барикадах/Знають вони, чи ні».

Але й це ще не все! У наступних тезах Максим Гон говорить про патріотизм ректора Постоловського:

«…з упевненістю можу вести мову про Ваш патріотизм, а водночас про переживання, котрі зумовлюють метаморфози українського транзиту. Адже не один раз мав можливість чути як емоційно радісно Ви сприймаєте успіхи державотворення і водночас як болісно сприймаються Вами прорахунки й невдачі трансформації нашої держави, скільки тривоги за долю-недолю пересічного громадянина звучить у Ваших словах, коли йдеться про реалії й перспективи нашого суспільства».

Матеріал пана Гона містить ще багато визнань заслуг та моральних і професійних якостей професора Постоловського. Не будемо перераховувати їх усі, та й сам Максим Мусійович наприкінці каже, що «перелічені якості – лише дещиця у всій палітрі Ваших професійних, громадянських, людських чеснот, високоповажний Руслане Михайловичу».

Виникає одне лишень питання. Так хто ж Ви, пане Гон?

А до журналістів хочу звернутися з наступним запитанням: про яку розруху в РДГУ, непрофесійність, корупцію ви пишете, коли навіть опонент в.о. ректора сміливо й відверто визнає його людські, професійні, управлінські та громадянські якості? 

Коментарі

Написати цей лист мене змусила ситуація, яка склалася в РДГУ у зв’язку з обранням ректора. Хочу наголосити, що жодного відношення до команди Максима Гона я не маю, хоча і підтримую його кандидатуру. Шановний Максим Мусійович дещо помиляється, виборчий процес в РДГУ не просто корелює з політичними виборами, він тепер абсолютно ідентичний такому. На жаль. І це сталось завдяки безмежному бажанню чинного ректора залишитись при владі. Це він першим задіяв усі інструменти сучасних чорних і сірих "PR"-технологій, включно із замовленням брехливих популістських статей у місцевій пресі, проплаченими блогерами в електронних ЗМІ, не кажучи вже про підкилимну боротьбу на кафедрах. Зрештою, ми всі, спершу навчаючись, а дехто, потім і працюючи в цьому ВУЗі, не раз стикалися з подібним. Ось і зараз Руслан Михайлович, вичерпавши всі засоби впливу на свій електорат, якою є освітянська і наукова спільнота, залучив до боротьби всю свою сім'ю, а точніше мафію, яку чомусь називає науковою школою. Змусив їх засісти за комп'ютери, писати коментарі на свій захист. Однак вже очевидно, що це йому не допоможе, його час пройшов.

Наведу простий і зрозумілий приклад. Був 1998 рік, коли я скінчив Педінститут. Яким він мені запам'ятався? Обшарпані двері, потерті стіни корпусів, занедбана територія. Та що поробиш - тоді так було скрізь. З позитиву можу вказати лише фаховість викладачів старого гатунку і відсутність поборів. Ректором тоді був Борис Сергійович Колупаєв. Жодних претензій до нього я не чув. Всі відгукувались про нього виключно з повагою. Напевне, він так і залишиться недосяжним еталоном ректора цього ВУЗу. Хоча на його долю випали складні часи - перебудова, потім незалежність. Він був і є талановитим педагогом, дослідником, викладачем. Та ось ректором став Р.М. Постоловський. Не буду заглиблюватись, яким чином канули в Лету ректори Колупаєв і Литвинчук - це повинні пам'ятати старожили Педінституту. Головне, що зробив на своїй посаді діючий ректор. А зробив він мало що. Тобто, майже нічого. За майже двадцять років, окрім вхідних дверей і, місцями, косметичного ремонту нічого не змінилося в кращу сторону. Зате пишним цвітом розквітло хабарництво. Якщо раніше "вирішували" лише фізкультуру, то тепер важко сказати, що не "вирішується". Рівень освіти в цьому закладі девальвував настільки, що його випередили навіть МЕГУ та Європейський Університет!

Для порівняння - ректор Острозької Академії Ігор Демидович Пасічник. Як і Постоловський, не будучи жодного разу в опозиції до чинної влади, вміло петляючи між різних партій, він своєю візантійською політикою привів ВУЗ до визнання і процвітання. Всі сфери наукового і студентського життя, побут викладачів і "спудеїв" поставлені на дуже високому рівні. Є, звичайно, і свої "перегини", - платні перездачі і тому подібне, але це мізер у порівнянні з проблемами РДГУ. Чому ж Постоловський не став Пасічником для свого університету? Адже він із самого початку був у кращих умовах, мав статус державного ВУЗу, всі "козирі" були в нього на руках. Натомість, за кілька строків ректорства університет став пародією на педучилище, молоді викладачі їдуть на заробітки закордон, матеріальна база викликає вже не сміх, а сльози. То, можливо, дійсно слушною є думка про приєднання РДГУ до Острозької Академії? Можливо, це і є єдиний шлях для збереження його наукового потенціалу? Відверто кажучи, краще такий варіант, аніж ще один термін з тим самим ректором.

Не сумніваюсь, що проблеми університету ви, Максиме Мусійовичу, знаєте, як ніхто інший, а також, і шляхи їх вирішення. Не сумніваюсь, що в разі обрання Вас ректором Ви не лише сформуєте реноме РДГУ як центру наукового життя Рівненщини, а й виведете університет на якісно новий рівень. Тільки тоді можна буде перегорнути ганебну сторінку історії ВУЗу, пов'язану з ректорством Р.М. Постоловського. Але біда в тому, що чинний ректор, замість того, щоб достойно піти або достойно програти, уже проводить темники з викладачами, "пояснюючи", за кого треба голосувати, відчайдушно намагається залучитись підтримкою колективів коледжів, інститутів і училищ. Біда в тому, що Руслан Михайлович, замість планування розвитку університету, мріє, як після перемоги розправлятиметься з опонентами. І усіма силами "вибиватиме" з дистанції своїх конкурентів.

У місцевій пресі останнім часом публікуються замовні статті, в яких Руслан Постоловський постає безальтернативним кандидатом, здатним зберегти стабільність. Знайомі фрази, чи не так? Уже був у нас був президент Янукович, заслугою якого була так звана стабільність. У випадку ж Руслана Постоловського ця "стабільність" буде стабільним занепадом, поступом у прірву, а повний крах університету стане закономірним фіналом. А питання зараз стоїть навіть не в тому, щоб переміг Максим Гон, а щоб не став ректором регіонал Руслан Постоловський! Саме тому активна спільнота і виборці РДГУ повинні згуртуватись та не допустити обрання манкурта.

А Максиму Мусійовичу, в будь-якому разі, бажаю перемоги на виборах! Молодь за Вас!

Пані та панове!
Коментарі щодо виборів ректора РДГУ, які дедалі частіше з’являються під різного роду публікаціями, спонукали мене до цієї публічної заяви.
Якщо Ви, панове коментатори, з ім’ям чи без нього – “борці за демократію і справедливість” маєте свою громадянську позицію – демонструйте її толерантно і красиво, як це властиво освіченій людині. Не переходьте на особистісні образи чи то нинішнього ректора, чи інших кандидатів, чи будь-кого з моїх колег та однодумців.
Вибори ректора РДГУ – це справа нашого колективу. Відтак кожний, хто обиратиме ректора, має можливість самостійно, критично та виважено оцінити ситуацію і зробити свій (а не такий, як це комусь бачиться) вибір. Принаймні, це демократична процедура. Якщо Ви той чи ті, хто буде безпосередньо обирати ректора – у вас є унікальна можливість продемонструвати “високий політ думки” відкрито (на зустрічах з кандидатами, потрапивши на особистий прийом, якщо це стосується ректора), а не пишучи непристойні речі. Тоді це набуває іншого забарвлення – а ви, як виборець, маєте всі шанси бути не лише почутим, а отримати конструктивну відповідь. Але якщо ви надумали компрометувати мене чи моїх колег, розміщуючи брудні коментарі – то у вас це, м’яко кажучи, невдалий “стратегічний хід”.
Якщо ви “варяг” чи “місцевий”, “веселий” чи “сумний” і до виборчого процесу в РДГУ не причетні – оберіть інший спосіб впливу на процес. Це не політичні вибори (хоча виборчі процедури більшою мірою корелюють з такими), а виборцями є освітянська і наукова спільнота. А відтак “чорний PR” тут ні до чого! Я переконаний, що в освітянському середовищі такі брудні технології не затребувані. А якщо у вас виникло непереборне бажання включитися у виборчий процес – ви маєте всі шанси зареєструватися як спостерігач. Власне це передбачено рекомендаціями, що розміщені на сайті вишу. І жодних проблем: цивілізовано боретеся за демократію. Але маю підозру, що ви представник іншої категорії “демократів”, а прозорі механізми “не ваше амплуа”... Можна ще багато рефлексувати щодо людських чеснот, але не вбачаю у цьому доцільності.
Я ВІДПОВІДАЛЬНО І ПУБЛІЧНО ЗАЯВЛЯЮ: ЦІ КОМЕНТАРІ, ЯКІ РОЗМІЩЕНІ ПІД МОЄЮ РЕФЛЕКСІЄЮ НА ПУБЛІКАЦІЮ ВЕЛЬМИШАНОВНОГО, АЛЕ МАЙЖЕ НІКОМУ НЕВІДОМОГО БЛОГЕРА ІВАНА БІЛОГО, ТА БУДЬ-ЯКІ ІНШІ, ЩО З’ЯВЛЯЮТЬСЯ В МІСЦЕВИХ ЗМІ, ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО МЕНЕ І МОЄЇ КОМАНДИ НЕ МАЮТЬ!
Ми можемо відкрито і професійно сказати про проблеми і шляхи їх вирішення в контексті тих реформ, що започатковані МОН і як відповідь на ті виклики сьогодення, перед якими постав не лише наш університет, а й система вищої освіти загалом.
Я переконаний, що разом з трудовим колективом ми зможемо сформувати реноме нашого університету як сучасного й потужного освітнього та наукового центру!
З повагою, Максим Гон.

Як ви гарно граєте словами "наш", "ми". Маніпулюєте))) Ототожнення - воно завжди сильно.
А де ж ви були, коли Торбіч паплюжив і вами вельмишановного ректора, і весь ваш колектив, який з його слів - хабарники та безхребетні???
Чому мовчали, чесний кандидате?
Можливо тому, що в тій писанині особистість Максима Гона дещо стояла осторонь від Постоловського та колективу? Такий собі новатор-реформатор. Із плеяди тих, молодих да ранніх, які на Майдані клялися у вірності народу та за рік забули і про народ, і про ту вірність. Так хто ж ви, пане Гон?)))

Пане Госте, ви дійсно ідіот чи просто закомплексований параноік??? Оце собі Гон команду підібрав, ворогу не побажаєш!

О відучвається знайомий почерк!! Бистро стали на захист шефа. Значить правда про Постоловського написана))) Ви хто будете Шугаєви, Шелюки, Новаки, Шеретюки? Чи може САМ ВІН?

Для всіх тих хто захищає Постоловського. Ось, лише короткий підсумок ректора-нездари-злочинця-хабарника: знищив Ріс, та кинув на зарплату викладачів, розвів кумовство в РДГУ, замість молодої наукової зміни виховав відмінних сраколизів, як він сам! корпус на Остафова з недобудови скоро перетвориться в руіну ! Зато сам має будинок біля міської Ради, будинок у Грушвиці, а ще купив квартира біля Кооперативного технікуму в будинку Бублика з вікнами на Соборну. За наші викладацькі гроші! А за чиї гроші син із своєю жонкою відпочиває в Домінікані? І хто взагалі бачив того сина( до речі доцента) на парах??? Ось такий він наш ректор-господарник!!! А про своїх незабуває... Про призначення Шеретюка, взагалі мовчу... Всі хто працює в РДГУ знають цю історію. А Долганов, молодчина!!! Тільки він занадто все делікатно написав... Таких як Постоловський треба за шкирку як паршивого кота викидати з насиджених місць щоб дати дорогу талановитим!

слабенькі троллі - прорахунок вашого претендента - політконсультанта з "величезним досвідом") Одна безкоштовна вам порада - якщо хочете дійсно досягти успіху, ніколи не опускайтесь до безпідставної брехні. Статтю ж за наклеп ще ніхто не відміняв)))

Тролль поки що тут тілько ви. Якщо я брешу, то нашкребіть маляву міліцаям і позивну заяву в суд. Мені є шо показати в суді, і Постоловський згадає скілько програв судових позовів по не виплатах!

Подібні звинувачення потребують доказів. Я вже сам визначуся в якому стилі і що мені писати. Головна мета написаного - відкинути неправдиві слухи про майбутнє звільнення кафедри, а не публічно паплюжити когось!

Ну правильно! Треба ж підстрахуватися, розуміючи, що шансів у вашого кандидата - ноль. Як то казали на запитання "Ви з ким?". Ах, точно, вони казали: "Як з ким? З переможцем!")))

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.