У нас тут теж війна з Росією - енергетична

Після того, як став заступником міського голови, всі почали питати про плани, перспективи, ідеї. Часто від мене хочуть почути якісь обіцянки. Але обіцяти можу тільки одне, нормально працювати. Та й планувати в нинішніх умовах важко – війна все-таки. Можна будувати плани, а завтра їх перекреслить ситуація на Сході. Але й це зобов’язує працювати швидко: майже сьогодні на сьогодні.

Якщо говорити про ті плани і ідею, які на найближчий час, то я тут сказав би два слова: енергозберігання і економія.

Ні для кого не секрет, що в сучасній війні окрім зброї використовують інші засоби: інформаційні і енергетичні. От саме в останньому, ми можемо дещо зробити. У війні з Росією цього року нам Бог дав теплу зиму і ми змогли пережити холодний період при тих обсягах газу, які мала країна. Це шанс і відстрочка, яку ми отримали щоб швидко реформувати сферу теплопостачання. І тут не потрібно чекати сигналу від центральної влади. Є можливості, які можемо реалізувати на місці, тут у Рівному.

Вже в статусі заступника міського голови Рівного мав зустріч з головним інвестиційним менеджером міжнародної Північної Екологічної Фінансової корпорації НЕФКО Ульфом Бойо. Це організація, до якої входять Данія, Фінляндія, Швеція, Норвегія та Ісландія, фінансує проекти направлені на покращення екологічної та енергетичної ситуації у Східній Європі.

Саме таким проектом, на нашу думку, і в НЕФКО це підтримують, є модернізація теплотраси по вул. Сошенка-Макарова. Проект – сучасний, вигідний і трохи дорогий. За бюджетні кошти місто його навряд чи потягнуло б, а от з допомогою НЕФКО – цілком реально. Для міста, це зменшення втрати тепла і велика економія в коштах. Для мешканців – так само економія та отримання нормальних умов в теплі і гарячій воді.

Справа в тому, що згідно проекту буде використана нова технологія. Хоча нова вона хіба для України, але давно застосовується в Європі. Вона передбачає використання по максимуму індивідуальних теплових пунктів, котрі дозволяють кожному конкректному будинку економити теплоносії та використання тепла. Крім того, використовується двотрубна подача води, замість чотирьохтрубної.

Спитаєте: яка різниця? Поясню. Це дозволяє в батареї і крани подавати воду різної температури залежно від погодних умов. Відповідно для мешканців це непомітно, бо в квартирі тепло, а в крані гаряча вода. А для міста – економія газу, а значить і грошей.

Звісно тут ще є важливий нюанс – втрата тепла через тепломережі. Тому проект передбачає застосування сучасних теплоізольованих труб. Ми маємо обігрівати квартири і будинки, а не землю і асфальт. Вже зараз ми ведемо розмову з паном Ульфом Бойо про можливість заміни всіх зношених тепломереж міста. Поки

Загальна вартість проекту 2,7 мільйони євро. Частина – у вигляді вже готового обладнання та матеріалів. Інша частина – оплата робіт.

Пан Ульф запевнив, що на найближчій ассамблеї країн -донорів наш проект буде розглядатись, як готовий до впровадження. Європа готова нам допомагати, ми маємо використовувати цю можливість на 110 відсотків.

Я взагалі вважаю, що не потрібно чекати вказівки зверху, а робити вже сьогодні, використовуючи всі можливості. І поки одні захищають країну зі зброєю, ми маємо захищати її тут та розбудовувати її такою якою ми б хотіли її бачити та передати дітям. Пафосно? Можливо. Я не знаю як сформулювати інакше, але знаю як цього досягти.

Руслан Шевчук, 

депутат Рівненської міської ради, заступник міського голови Рівного

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.